reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Jutro bedzie 32 tydzien;) czyli nie jestem sama w tym piekle przelykowym ;) ja sie kefirem ratuje i pomaga na chwilke .... Ale niestety jak w nocy budzę się to jednym słowem - tragedia !
Łączmy się w bolu;*
U mnie też taka waga :-) Tzn. dokładnie w 32tc było 1820 :-) Lekarz powiedział, że będzie 3500 przy porodzie, ale ja obstawiam 3200, nie wiem dlaczego, bo brzuch mam ogromny w porównaniu z poprzednią ciążą.
 
reklama
Hej, dziewczyny! Czy któraś z Was też zmaga się z bólami miednicy? Ja od tygodnia mam doskwierające bóle w prawym stawie krzyżowo-biodrowym, ledwo chodzę, dotykam na prawą nogę. Do tej pory czulam się naprawdę nieźle, ale teraz ten ból wyłącza mnie praktycznie z aktywności :(

Tez tak mam, czasami boli cały dzien, czasmi 2-3 h i odpuszcza. Polecam zaciągnąć męża/partnera do masowanie części ledzwiowej kregosłupa albo pobujać się na piłce jeśli posiadasz taką do ćwiczeń.

Dzisiaj zaczynam 36 tc... jejku jak mi gorąco...
Niestety opuchlizna nóg występuje już od samego rana, chyba zaraz będę moczyć stopy w zimnej wodzie :p
Wczoraj zrobiłam badania i wyszla mi malopłytkowość... troche się wystraszyłam bo na szkole rodzenia przekazano nam info, ze jak bedzie niski poziom plytek to nici z ZZO...

Ktoś spotkał sie z czymś takim?
 
Tez tak mam, czasami boli cały dzien, czasmi 2-3 h i odpuszcza. Polecam zaciągnąć męża/partnera do masowanie części ledzwiowej kregosłupa albo pobujać się na piłce jeśli posiadasz taką do ćwiczeń.

Dzisiaj zaczynam 36 tc... jejku jak mi gorąco...
Niestety opuchlizna nóg występuje już od samego rana, chyba zaraz będę moczyć stopy w zimnej wodzie :p
Wczoraj zrobiłam badania i wyszla mi malopłytkowość... troche się wystraszyłam bo na szkole rodzenia przekazano nam info, ze jak bedzie niski poziom plytek to nici z ZZO...

Ktoś spotkał sie z czymś takim?
A dają w ogóle gdzieś ZZO? 😆
 
Tez tak mam, czasami boli cały dzien, czasmi 2-3 h i odpuszcza. Polecam zaciągnąć męża/partnera do masowanie części ledzwiowej kregosłupa albo pobujać się na piłce jeśli posiadasz taką do ćwiczeń.

Dzisiaj zaczynam 36 tc... jejku jak mi gorąco...
Niestety opuchlizna nóg występuje już od samego rana, chyba zaraz będę moczyć stopy w zimnej wodzie :p
Wczoraj zrobiłam badania i wyszla mi malopłytkowość... troche się wystraszyłam bo na szkole rodzenia przekazano nam info, ze jak bedzie niski poziom plytek to nici z ZZO...

Ktoś spotkał sie z czymś takim?
Małopłytkowość - pomysł na posiłki
Przykładowo dobrym sposobem na dostarczenie sporej dawki kwasu foliowego będzie smoothie ze szpinaku, natki pietruszki i pomarańczy. Czy też sok z buraka i jabłka, który będzie również źródłem żelaza. Do kanapek można przygotować pastę lub pasztet z ciecierzycy i soczewicy w połączeniu z mięsem, które dostarczy witaminy B12 i żelaza oraz papryką – źródłem witaminy C. Dodać można do niej oleju lnianego zawierającego kwasy omega – 3. Idealnym daniem obiadowym będzie chuda wołowina z komosą ryżową, sałatką z buraczków, czerwonej papryki i natki pietruszki skropionej olejem lnianym.
 
Wszystko zależy od tego jaki jest poziom płytek krwi( Bo rozumiem że o takiej maloplytkowosci związanej z obniżonym poziomem płytek mówisz) poza tym w normalnej morfologii oznaczony poziom nie jest 100% dokładny jest specjalne badanie tylko na poziom płytek krwi które robi się jak jest on na prawdę mały.
Tez tak mam, czasami boli cały dzien, czasmi 2-3 h i odpuszcza. Polecam zaciągnąć męża/partnera do masowanie części ledzwiowej kregosłupa albo pobujać się na piłce jeśli posiadasz taką do ćwiczeń.

Dzisiaj zaczynam 36 tc... jejku jak mi gorąco...
Niestety opuchlizna nóg występuje już od samego rana, chyba zaraz będę moczyć stopy w zimnej wodzie [emoji14]
Wczoraj zrobiłam badania i wyszla mi malopłytkowość... troche się wystraszyłam bo na szkole rodzenia przekazano nam info, ze jak bedzie niski poziom plytek to nici z ZZO...

Ktoś spotkał sie z czymś takim?
 
Hej, dziewczyny! Czy któraś z Was też zmaga się z bólami miednicy? Ja od tygodnia mam doskwierające bóle w prawym stawie krzyżowo-biodrowym, ledwo chodzę, dotykam na prawą nogę. Do tej pory czulam się naprawdę nieźle, ale teraz ten ból wyłącza mnie praktycznie z aktywności :(
Może dzidzia sie jakoś inaczej ułożyła.
 
A dają w ogóle gdzieś ZZO? 😆
Mam nadzieję :D

Dziewczyny dziękuję za porady :)
Zobaczym co powiem moja gin w poniedzialek.

Dziewczyny od wczoraj w lewej części w pochwie co kawałek czuje takie drgania/pulsowanie/ co to może być?

Tez czuje cos takiego czasami, myślę, ze to bobas czymś tam smyra.

A jak tam Wasze dzieciątka?
Mój dzisiaj wariuje tak, że brzuch wygląda jak worek, w którym siedzi dziki, zwariowany szop :p
 
Mam nadzieję :D

Dziewczyny dziękuję za porady :)
Zobaczym co powiem moja gin w poniedzialek.



Tez czuje cos takiego czasami, myślę, ze to bobas czymś tam smyra.

A jak tam Wasze dzieciątka?
Mój dzisiaj wariuje tak, że brzuch wygląda jak worek, w którym siedzi dziki, zwariowany szop :p
Mam tak samo. Ruchy to są tak nieskoordynowane...ciach ciach góra dół bok i kochany pępek i żeberka xd
 
reklama
Mi dziewczyny czasem siedzi w brzuchu bardzo spokojnie ale częściej się rusza na wszystkie możliwe strony boli przy tym jak piernik i jest tak też że w nocy mi spać nie da bo tuce się non stop.to moja 3 ciąża a jak pamiętam poprzednie to chłopaki byli grzeczniejsi w brzuchu też się tukli ale nie aż do tego stopnia.
 
Do góry