reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Z tym rozpychaniem tez tak czuje , ostatnio jak spacerowałam ze starszym synem to aż takie uniki robiłam , bo tak się wypychał . Brzuch czasem jest taki właśnie uciążliwy ,mimo ze nie jakiś mega duży . Jeśli chodzi o takie twardnienia to mam od jakoś połowy ciąży , mam wrażenie jak dotknę brzucha ze cała macica jest twarda , nie brzuch cały .. i to na pewno nie wypychanie młodego bo rozróżniam wypychanie a takie twardnienie ... co do szpitala to jak rodziłam starszego piec lat temu to w tym szpitalu akurat nie odkrywali dzieci w te wiecie pieluchy , beciki i dzieci miały swobodnie raczki na zewnątrz. Miały także swoje ubranka , kocyki i tp. Teraz prowadzi mnie lekarz co pracuje w szpitalu gdzie rodziła koleżanka ostatnie dziecko trzy lata temu i tam dalej dzieci okrywają i tylko potrzeba ubranka na wyjście , wiec będę się dowiadywać jeszcze jak to z tymi ubrankami , kocykami czy różkami . Osobiście polecam rożek bardzo używałam przy pierwszym dziecku ☺️
 
U mnie na stronie mojego szpitala każą się spakować na 3 tyg przed planowanym terminem[emoji3] ja pewnie wcześniej ale jeszcze nie teraz. Ubranek dla dziecka raczej nie wezmę (bo szpital ma) tylko to co do wyjścia. Przy pierwszym też nie brałam i to się sprawdziło. Poza tym dzięki temu bagażu było mniej [emoji3].
Z tym brzuchem to wczoraj jak poszłam na spacer to w połowie się przestraszyłam że nie wrócę już bo tak mi ten brzuch "zaciazyl" i dołem zabolał czułam że dziecko też się przesuwa ale miałam poczucie jak by za chwilę sam brzuch miał mi na ulice upaść taki wydawał się ciężki .
Z tym rozpychaniem tez tak czuje , ostatnio jak spacerowałam ze starszym synem to aż takie uniki robiłam , bo tak się wypychał . Brzuch czasem jest taki właśnie uciążliwy ,mimo ze nie jakiś mega duży . Jeśli chodzi o takie twardnienia to mam od jakoś połowy ciąży , mam wrażenie jak dotknę brzucha ze cała macica jest twarda , nie brzuch cały .. i to na pewno nie wypychanie młodego bo rozróżniam wypychanie a takie twardnienie ... co do szpitala to jak rodziłam starszego piec lat temu to w tym szpitalu akurat nie odkrywali dzieci w te wiecie pieluchy , beciki i dzieci miały swobodnie raczki na zewnątrz. Miały także swoje ubranka , kocyki i tp. Teraz prowadzi mnie lekarz co pracuje w szpitalu gdzie rodziła koleżanka ostatnie dziecko trzy lata temu i tam dalej dzieci okrywają i tylko potrzeba ubranka na wyjście , wiec będę się dowiadywać jeszcze jak to z tymi ubrankami , kocykami czy różkami . Osobiście polecam rożek bardzo używałam przy pierwszym dziecku [emoji3526]
 
Dziewczyny, nie wiem jak to ogarnąć, taka sytuacja.
Umówilam sobie wizyte na NFZ u gina, zeby trochę ograniczyć wydatki na badania a trochę ich będzie na koniec ciąży. I teraz mam problem, nie chce, zeby nowy gin cos.mi tam wpisywał w kartę ciąży, chce dalej chodzic do mojej gin. Pytanie tylko czy lekarz z NFZ nie bedzie robił problemu? Jakie macie doświadczenia?
Ja też miałam ten problem, żeby nie płacić za badania od prywatnego lekarza, chodzę tez fo ginekolog z mojego pakietu z pracy i tam mam badania za free, ale ja zaczelam do nich obydwu chodzic od 7tyg ciąży i tej Pani ginekolog z pakietu powiedziałam ze zgubiłam kartę ciąży, którą mi założyła wcześniej. No i dostalam drugą, mam dwie teczki do kazdego z lekarzy inna.
 
Ja do młodszego syna miałam chyba Oilatum lub Emolium Ale drogie to jest , nie wiem czy faktycznie takie super. A po kąpieli oliwka tylko wkurza mnie ze takie tluste są 😒 a jeszcze moja mama kiedyś mówiła ze i włosy dziecku smarowała , buuu 😆
 
Nie jest konieczne smarowanie, tak samo nie są konieczne emolienty do kąpieli natłuszczające. Ale oliwka może przydać się do masażu, który przy okazji działa relaksująco i pomaga się wyciszyć :)
 
reklama
Witam wszystkie mamusie z checia do Was dolacze,jesli nie macie nic przeciwko :)
Jestem w 28tygodniu termin mam na 15listopada, prawdopodobnie urodze wczesniej przez cc. Jest tu moze ktos z Krakowa ? :)
 
Do góry