reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2020

Cześć dziewczyny [emoji4] kiedyś udzielałam się na tym wątku, potem byłam w prywatnym ale zostałam z niego wyrzucona - prawdopodobnie za mało się udzielałam. Powodem były problemy ze skracającą się szyjką, mam założony już pessar, po drodze przyplątała.mi się jakaś infekcja, okazało się też że moja malutka ma torbielki w główce i jakoś bardzo mnie to zdołowało i przestałam się udzielać. Ale jestem tu, witam się z Wami na nowo [emoji4] To moja pierwsza ciąża, aktualnie 28 tc [emoji4]
to już przesada, że Cię wywalili. a bolało Cię coś podczas skracania się szyjki? brałaś luteinę?
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest u Was z ruchami.. Tak jak pisałam jestem w 28tc i już naprawdę czułam te ruchy bardzo wyraźne, czasami nawet dosyć mocne. A dzisiaj moje dziecko jest niesamowicie spokojne. Czuje co prawda ruchy ale są one bardzo delikatne, muszę się skupić żeby je poczuć. Sprawdzałam też detektorem tętna i serduszko bije prawidłowo ale oczywiście zaczynam się martwić [emoji17]
Ja mam dokładnie to samo...28 tc.wczoraj bardzo intensywne ruchy i to przez 80 % dnia bo leze caly czas a dziś juz malutko...
 
Ja mam dokładnie to samo...28 tc.wczoraj bardzo intensywne ruchy i to przez 80 % dnia bo leze caly czas a dziś juz malutko...
Może po intensywnym dniu dziecko chce odpocząć 😝 ja widzę że moja aktywność wpływa na malucha. Im więcej się ruszam tym mniej go czuje. A dziś leżę cały dzień i tylko pojedyncze ruchy czuje
 
Brałam luteinę jakoś do 16tc z racji wcześniejszych poronień. W 21tc okazało się że szyjka się skraca, dostałam luteinę i nakaz leżenia. Potem trochę się wydłużyła a po 2 tyg znowu skróciła. Dlatego mój gin podjął decyzję że zakładamy pessar. Bolało mnie lekko podbrzusze i kręgosłup na samym dole. Ale to w sumie nie jest wyznacznik skracania się szyjki. Tzn nie u każdej z nas tak to działa. Poza tym ja mam duży problem z napinaniem się brzucha. Za każdym razem jak wstanę z łóżka i pochodzę z 5-10min to mój brzuch robi się twardy jak kamień. Biorę dużo magnezu ale średnio pomaga [emoji17]
to już przesada, że Cię wywalili. a bolało Cię coś podczas skracania się szyjki? brałaś luteinę?
 
Ja zaczęłam 27 tc i na początku bardziej czulam kopniaki teraz więcej przelewan , wypuklen . Ja ogólnie cały dzień w biegu jestem wiadomo jak przy dziecku w domu , rzadko mam czas siąść tak serio na spokojnie , jak już dłużej posiedzę to młody szaleje , jak się wieczorem położę to tez szaleje 😊 Ale mam wrażenie ze często siedzi na tyłku bo często czuje ruchy na szyjce i dole brzucha , jak się położę to znowu wysoko czuje ruchy 🤨
 
Z tymi ruchami to roznie bywa. Mój mnie tak okopywał czasem ze moja druga połówka spac nie mogła bo mówi ze mu młody nery okopuje jak sie przytule 😄
A ostatnio słabo. W poniedzialek w nocy to w ogóle do niego zygałam bo sie wystraszyłam ze taki spokojny
Na szczescie we wtorek miałam wizyte u lekarza i powiedział że młody sie dupką obrucił wiec dlatego nie czuje kopniaków (bo kopie do środka)
 
Dobrze że jest poprawa. Szyjka długa. Teraz leżeć i spokojnie czekać na kolejne tygodnie z każdym jest już na plus.Trzeba niestety trochę zwolnić. Będzie dobrze.[emoji3][emoji3][emoji1696][emoji1696]
Ej no musi być ok. Nie biorę innej opcji pod uwagę. Zalecenia lekarzy to magnez, luteina dopochwowo. Pobrali 3 wymazy na jakieś bakterie z pochwy i dopóki nie będzie wyników to będę w szpitalu. Póki co bóle osłabły, brzuch napina się ale mam nadzieję że niegroźnie. Szyjkę mam 38mm więc chyba całkiem niezłą.
 
Cześć dziewczyny [emoji4] kiedyś udzielałam się na tym wątku, potem byłam w prywatnym ale zostałam z niego wyrzucona - prawdopodobnie za mało się udzielałam. Powodem były problemy ze skracającą się szyjką, mam założony już pessar, po drodze przyplątała.mi się jakaś infekcja, okazało się też że moja malutka ma torbielki w główce i jakoś bardzo mnie to zdołowało i przestałam się udzielać. Ale jestem tu, witam się z Wami na nowo [emoji4] To moja pierwsza ciąża, aktualnie 28 tc [emoji4]

Witam, ja tutaj nie od początku wiec nawet nie kojarzę ;). Dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa.
 
reklama
Z ruchami u mnie to im intensywniejszy dzień to kiedy siądę, albo wieczorem położę się to dzidzia szaleje. Natomiast w ciągu dnia kiedy mało co siądę tylko ciagle coś robię to rzadziej się rusza. Ruchy natomiast są już coraz bardziej mocniejsze wręcz czasem bolesne. I jeszcze kiedy jem to czuje ruchy, ale może dlatego ze wtedy tez zwykle siedzę - czasem śmieje się sama do siebie, ze dostaje kopniaka bo coś Małej nie smakuje albo wręcz ze smakuje i domaga się więcej 😂
 
Do góry