reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Tak prawdę mówiąc to w ciągu miesiąca między wizytami prywatnymi też się może wiele zmienić 🤷🏼‍♀️
Tak , zgodzę się , ale na NFZ są tylko te Trzy usg I przy każdej mojej wizycie mówiłam ginkowi co mnie nie pokoi i nie zrobił usg tylko wmawiał ze jest okej , gdybym nie poszła prywatnie to nie wiem jak by się skończyło z jakimi powikłaniami , bo miałam po tej wizycie na cito cc 😒
 
No u nas jest taki konował w przychodni, że nie zauważył przez całą ciąże, że kumpela ma za mało wód płodowych i coś jej podpadało, ze sie mała za mało rusza i poszla prywatnie to lekarz prawie zawału dostał i pytał do kogo chodziła bo to sie w głowie nie mieści...

I ja u niego byłam tylko raz na nfz, i powiedziałam, ze nigdy więcej.

A druga kumpela po ciężkim porodzie (mała szła z rączką przy główce wiec nieźle mamę porozrywała) poszła do niego na kontrolę bo się starali z mężem 1,5roku o rodzeństwo i nic i on zrobił usg trwające 2 minuty i powiedział "wszystko ok". Także ja na kasę chodzić sobie nie wyobrażam. Chodzę prywatnie do cudownej kobiety, usg mam co 4 tygodnie i płace 150 zł. Na prenatalne i połówkowe dała mi skierowanie na nfz do kolegi któremu w pełni ufa.

Więc zazdroszcze tym, które chodzą na nfz i są zadowolone.
 
Cześć mamusie 😊 powiedzcie mi proszę czy któraś z Was ma może problemy z apetytem ?bo dla mnie jedzenie w tej ciąży to jakiś koszmar na nic nie mam ochoty praktycznie nic mi nie smakuje zmuszał się do jedzenia jem 3 razy i w dodatku nie za dużo martwi mnie to bo moje 3 poprzednie ciążę wyglądały całkiem inaczej dobrze się czułam jadłam smaki miałam A teraz nic i w dodatku z miesiączki to już 20 Tydzień A ja ledwo co czuje ruchy i to bardzo rzadko we wtorek mam drugie prenatalne i mam nadzieję że wszytko będzie ok
 
Cześć mamusie 😊 powiedzcie mi proszę czy któraś z Was ma może problemy z apetytem ?bo dla mnie jedzenie w tej ciąży to jakiś koszmar na nic nie mam ochoty praktycznie nic mi nie smakuje zmuszał się do jedzenia jem 3 razy i w dodatku nie za dużo martwi mnie to bo moje 3 poprzednie ciążę wyglądały całkiem inaczej dobrze się czułam jadłam smaki miałam A teraz nic i w dodatku z miesiączki to już 20 Tydzień A ja ledwo co czuje ruchy i to bardzo rzadko we wtorek mam drugie prenatalne i mam nadzieję że wszytko będzie ok
Co do apetytu nie podpowiem bo mam ogromny, ale z ruchami to tak bardzo sie nie martw. Niektore dzieci sa po prostu leniwe :-) moja pierwsza corka bardzo malo sie ruszala całą ciążę. Teraz jestem w 19tym tygodniu z drugą córką i też czuję ją może raz dziennie- o ile to nie jelita....
 
Ja juz zaczelam 23 tc i dopiero od 21 tc czuje ruchy naprawdę wyraźnie i to zazwyczaj w nocy albo jak sie położę na chwilę oo obiedzie 😉 to moja pierwsza ciąża i nasze maluchy mają jeszcze dużo miejsca na "przewracacie się" i nie zawsze musimy to czuć 😉
 
Cześć mamusie 😊 powiedzcie mi proszę czy któraś z Was ma może problemy z apetytem ?bo dla mnie jedzenie w tej ciąży to jakiś koszmar na nic nie mam ochoty praktycznie nic mi nie smakuje zmuszał się do jedzenia jem 3 razy i w dodatku nie za dużo martwi mnie to bo moje 3 poprzednie ciążę wyglądały całkiem inaczej dobrze się czułam jadłam smaki miałam A teraz nic i w dodatku z miesiączki to już 20 Tydzień A ja ledwo co czuje ruchy i to bardzo rzadko we wtorek mam drugie prenatalne i mam nadzieję że wszytko będzie ok
A tyjesz cos? Maluch rośnie? Jak maluch rośnie, jak ma rosnąć, to bym sie nie przejmowała. Masz we wtorek prenatarne,to lekarz sprawdzi czy maluch prawidlowo przybiera. W ciazy jest spowolniona przemiana materii, więc nawet jak mało jeszcz, to może coś przybierasz.
 
Z tymi ruchami to myśle ze nie ma co panikować ;) jestem w drugiej ciąży i poczułam je wcześnie bo w 18 tyg i od tego czasu czuje je dziennie , ale czasem muszę czekać pół godziny na jedno muśnięcie, a raz pol nocy spać nie mogę bo młody ma imprezę 😊 pare dni temu dłużej nie czułam nawet jak „Zaczepialam” brzuszek , a na drugi dzień buszował dosłownie cały dzień i noc , czulam ruchy nawet na siedząco , stojąco . Teraz zaczęłam 22 tc i zaczyna się już wypychać ze widać i czuć ze to młody się wypycha ;) ale czasem jest dzień ze młody nie daje długo o sobie znać . Wczoraj na usg lekarz powiedział ze dawno nie badał tak „niegrzecznego” dziecka 😄 mierzył mu brzuszek a ten bach obrócił się dupka i tyle z naszych starań o dokładny pomiar 😀
 
reklama
U mnie ostatnio apetyt jest strasznie duży,ciagle bym jadła (chce pilnować swojej wagi ale słabo idzie) tabliczka czekolady na raz?bez problemu😂 frytki uwielbiam i inne niezdrowe rzeczy 😂 A mały od 20-21 tygodnia tak fika ze masakra spać nie mogę.. tyle ile już mam filmików z jego kopnięć do masakra 😂 (należę do osób szczuplejszych wiec mogę bardziej odczuwać kopanie)
 
Do góry