reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

No hej :-) :)
Nie idzie nadrobić tego wszystkiego ... tak się rozpisujecie :-D
Ostatnio Wam pisałam ze przez ostatnie 3 dni katorga - co zjadłam to oddalam (choć wczesniej nie miałam wymiotów). Na szczescie sie to uspokoiło....
Waga zamiast moja do góry to poleciała 2,5-3 kg mniej ehhhh
Dzisiaj coś mam kiepski dzień- wszystko mnie boli łacznie z głową, brak mi sił i energii.
Cały czas się martwie tym, ze jednego dnia na usg fasolka brykala a na nastepny dzien nic- cisza zero reakcji nawet na próbe postukania...
Brzuch znowu zaczyna pobolewac, cycki bolą, ale za to mam zwiększone upławy... cały czas mam wrazenie ze coś leci :eek: Wy też tak macie? (przepraszam za obrazowy opis)
Badania genetyczne w tym usg mam w poniedziałek 4 maja, ale stres ogromny po ostatnim usg ( w czwartek), gdzie maluszek nic a nic nie brykał :no2: jakośmi smutno....
Humor do bani... a dzisiaj mamy 11t 2d
 
reklama
Cześć Wam! Termin mam na 11.11 a w czwartek prenatalne. Przed każdą wizyta sie denerwuje bo jedna ciąże poroniłam w 8 tygodniu i od poczatku nie rozwijała się prawidłowo. Teraz biorę mnóstwo leków m. In luteina i również zastrzyki z heparyny. Czy któraś z Was brała też metorfomine i kazał jej lekarz już ją odstawić? Od którego tygodnia zaczęłyście brać prenatal duo? Dzisiaj mam 11t6d to jest 12 tydzień, co nie? Czyli powinnam brać od 12t0d czy 13t0d?

Cześć 😊

Ja brałam metforminę i musiałam ja odstawić . W Polsce niestety jest ona zakazana w ciąży. Można ja brać do 1 trymestru później powinna być odstawiana. Bardzo dużo czytałam artykułów i Europie leczy się metformina w trakcie w ciąży z pozytywnym skutkiem ,ale niestety u nas jeszcze. Oczywiście gdybys się uparła ze chcesz brać metformine przez cała ciąże to oczywiście na własna odpowiedzialność tak mu lekarz mówił ale wtedy podpisujesz jakiś papierek.
Prenatal Duo bierze się ok 13 tygodnia, najlepiej zapytać się własnego lekarza.
 
Ja byłam u dentysty, zrobiła mi zęba. Tylko teraz tak.myślę czy nic się.nie wydarzy bo koleżanka mi napisała że nie jest wskazane leczenie zębów w ciąży ehh [emoji19]
 
Co to znaczy siedzieć w domu? Ja jestem od 1,5 miesiąca na home office i przyznam, że nie mam jakoś więcej czasu niż do tej pory, ale chwale sobie bardzo taki styl pracy. Chciałabym trochę odpocząć, poczytać o rozwoju ciąży, zacząć się przygotowywać (na razie mąż mówi, żeby się wstrzymać z jakimikolwiek zakupami). Wiec trochę już mi się marzy taki wolny czas... nie narzekałbym za bardzo, tyle jest książek do poczytania, może miałabym w końcu na nie czas ;) może czas na porządek w szafie też by się w końcu znalazł :)
 
No my też, to jeden z minusów życia tutaj [emoji52] już rok mija gdy tu mieszkamy a my nadal z niemieckim tak-se. W szkołach z niemieckim to tylko żeby się przesliznac -nasza nauczycielka na szczęście rozumiała wrodzoną nienawiść do tego języka.
Ale ci bawarczycy za bardzo mili, spacerują, uśmiechają się do każdego, wszyscy mówią dzień dobry choć cię nie znają. Jak się raz na rowerze wypierdzieliłam to zaraz grupa ludzi zewsząd się zbiegła żeby mnie ratować [emoji4]
A z językiem to na szczęście tutaj wszyscy mówią dobrze po angielsku w razie czego [emoji4] z moim ginem to tylko po angielsku, o takich sprawach to bym się już nie dogadala po niemiecku
No to faktycznie bardzo życzliwie :)
Ja nie wiem skąd ta awersja, bardzo dużo ludzi mówi, że języka niemieckiego nie znosi [emoji23] a powód żaden jest zwykle. A Waszym przypadku skoro i tak nie chcecie tam zostać na stałe to tym bardziej bez spiny z językiem :)
 
Każdy ma swoje zachcianki:) u mnie kiszone jak najbardziej a potem... 🙊
 

Załączniki

  • A5FA3EB8-1CED-4A37-9830-B647C7A490B3.jpeg
    A5FA3EB8-1CED-4A37-9830-B647C7A490B3.jpeg
    157,5 KB · Wyświetleń: 62
reklama
Dzięki napewno wypróbuję

Ja polecam serial the stranger bardzo fajny ale ważne nie stranger things ...pracujące mamy, atypowy, gdzieś pomiedzy, glitch czy jakoś tak to się pisze, how IT ends, niezgodna, amerykański snajper, czarne lustro, zanim odejdę, aż do kości, kluseczka, niemożliwe, unorthodox, wieczór gier, co ty wiesz o swoim dziadku, nic do ukrycia
Bardzo różne ale wszystkie spoko w zależności od humoru [emoji5]

A jakie herbatki ziołowe są ok?

Atypowy i pracujące mamy oglądał AM bardzo fajne [emoji5]
Przestudiuje tytuly [emoji16] niektóre widziałam, z reszta się zapoznam[emoji16]
 
Do góry