reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2019

Ja w pt dopiero idę do lekarza to się zapytam o te prenatalne ale jak czytałam to one nierefundowane są. Są specjalne wytyczne dla kogo są darmowe
Kobiety po 35 r. ż i kobiety po.. Poronieniach? Tak słyszałam. Tylko musi być dowód, że był pobyt w szpitalu w celu rozwiązania ciąży.
 
reklama
Bóle okresowe tak, są normalne, ale nie powinny być silne, bóle tak jakby jajników ale tak naprawdę do wiązadła też są normalne-one tak ciągną aż do nogi czasami. Krwawienie i plamienie jest nie normalne i trzeba szybko do lekarza [emoji4] To tak w skrócie
Ja czuję dyskomfort w podbrzuszu na środku, trochę inny niż bóle okresowe, ale bóle okresowe miałam tylko podczas dojrzewania i nie pamiętam dobrze. Nie jest to ciagnięcie więc nie wiem czy się martwić, czy wziąć nospę dla świętego spokoju [emoji2368]
 
Kobiety po 35 r. ż i kobiety po.. Poronieniach? Tak słyszałam. Tylko musi być dowód, że był pobyt w szpitalu w celu rozwiązania ciąży.
Ja mam skierowanie na refundowane. Mam 30 lat. W powodach skierowania miałam wpisane wysokie tsh w 1 trymestrze i zespół Downa wśród najbliższych krewnych (siostra), więc chyba jest więcej kryteriów. Poronienie nie było ujęte, ale u mnie obyło się bez szpitala.
 
Ja mam skierowanie na refundowane. Mam 30 lat. W powodach skierowania miałam wpisane wysokie tsh w 1 trymestrze i zespół Downa wśród najbliższych krewnych (siostra), więc chyba jest więcej kryteriów. Poronienie nie było ujęte, ale u mnie obyło się bez szpitala.
I w takich przypadkach jak Twoje są za darmo bo masz w najbliższej rodzinie chora osobę ale tak to niestety trzeba płacić. Tam jeszcze jest trochę wytycznych tak jak piszesz ale nie pamiętam dokladnie jakie bo się nie łapie
 
Niewiem jak jest teraz ale dwa lata temu ze względu na poronienia mialam 2 badania prenatalne za darmo 3 musialam placic. Musialabym sie dopytac bo wiem ze na slasku jest klinika gdzie maja jakis projekt unijny i dwa pierwsze napewno sa darmowe bez względu na historię
 
Jestem juz w przychodni. Na wstępie uslyszalam ze lekarz sie spoznil i jest spory poślizg takze już mam dosc a mysli mam 1500na minute
 
hmm a ja już po wizycie :) z OM 7 tc z usg 6+5 więc gdzieś w granicach . Serducho pięknie biło:) a dzidziuś już spory 0.82 cm;)
Termin na genetyczne umówiony i to u lekarza z certyfikatem fmf więc cud miód i orzeszki.
Co do kłucia i pobolewania w okolicach jajników to podobno tak może być :)
 
Masz racje. Ja jezdze do Katowic i tam sa refundowane przez unie. Wizyte mam 17.04 jak bedzie wszystko ok to lekarz da skierowanie mi na te badania. Bedzie to moj 9-10tydz.
 
reklama
Do góry