reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Katar mija coraz bardziej gesty dzisiaj tylko dwa razy wyciągał am odkurzaczem gorączka pojawiła się tylko raz na samym początku...
Dzisiaj zauważyłam że na dworku leciały hej łezki miała lekko podpuchniete oczy... wyglądała tak jakby płakała... nie wiem czy to od kataru czy może zapewnie spojówek... dobrze ze mam jeszcze krople przepisane od lekarza... chyba musze się wybrać do okulisty... mój pediatra uważa zw może mniej przytkane kanaliki lzowe... ciekawe ile się czeka na NFZ może wiecie? Czy szukać prywatnie? Mam nadzieje ze nie... bo podobno bardzo boli to przepychanie..

W CentrumZdrowia Dziecka byly zapisy na pazdziernik...2017 :O u nas w przychodni na pierwsza polowe 2017 (dowiadywalam sie w lipcu) nie szukalam wiecej, zapisalam w Luxmed na poczatek paxdziernika.
 
reklama
U nas do roczku okulista bez kolejki. Idziesz i czekasz. Trzy razy kropią oczy co 10min i potem badanie.

Moja tez nie pokazuje i tez się Martwię roznosciami. One słyszą i rozumią kiedy wolamy tylko co innego je na tyle mocno zainteresuje ze po co patrzeć na mamę :p (tak se to tłumacze).
Mała ma takie autko z FisherP to kciukiem je włącza. Oczko nosek czasem pokaże wskazującym ale rzadko, raczej rączką poprostu. Nos u mamy pokazuje łapiąc go całą rączką. Także wskazującego używa przeważnie do podnoszenia okruszkow, paproszkow i innych tego typu.

Gosikkk większość chłopców jak ma młodsze siostry chce lale czy wózek, to bardziej z pobudek zazdrości i chęci posiadania niż innych podtekstów. Nie martw się przejdzie mu, w mojej rodzinie i u koleżanek tez tak było. Ale ja bym mu nie kupowała osobnych :p
Ja natomiast miałam.brata starszego i od zawsze bawiłam się autami, lalki jak nowe leżały. Dopiero era Barbie mnie trochę nawrocila bo koleżanki miały hehe.
A z autami zostało mi do teraz :p
 
Ja jak patrze na dzieci w wieku Mikolaja to tez czasem mam chwile, ze sie martwie, ze wolno sie rozwija ale poxniej uswiadamiam sobie, ze kazde dziecko ma swoje tempo. Ja jestem z niego dumna :-) :) i ciesze sie z kazdego postepu.
A i zaczal sie zawstdzac :)
 
Moja różnie, od 20min do 1,5h. Najczęściej 40min. Śpi przeważnie dwie Drzemki w ciągu dnia, czasem jedną.
A teraz po nocy wstaję o 7 i juz się wyglupia, turla, staje na głowie, leży w Różnych pozycjach i kopie łóżeczko, albo ciągnie mnie za włosy i wkłada palce mi do buzi.
 
Dziewczyny, a ile godzin spia w ciagu dnia Wasze dzieciaczki? Moj ostatnio spo po 3h ciagiem...
Moj ostatnio tez ma taki etap ze duzo spi. Nawet 3,5 godziny sie zdarzylo. Juz zaczynalam sie martwic bo on tez pozno wstaje do tego.
Wstaje ok. 9.00. Ale idzie spac o 22.

Antos jest na etapie wstawania przy maeblach, scianie, mojej nodze, drzwiach i czym popadnie. Ostatnio tez takie male pojedyncze kroczki probuje przy xzyms. Jesli chodzi o mowe to jak bylismy nad morzem na psa zaczal mowic sss i za kazdym razem gdy mijamy psa na spacerze on sie odwraca i mowi sss. Oprocz tego mowi duzo ale to takie przypadkowe slowa mu wychodza. Mama powie ale tylko jak mnie nie ma obok a on chce jesc to z takim zalem mnie wola. A tata mowi. Oprocz tego robi kosi kosi. Tulenia nie ma, buziaki probuje go uczyc ale nie chce. Za to przybija piatke.
Ostatni mam duzy problem z obcinaniem mu paznokci bo placze i wrzeszczy w nieboglosy. Pokazywac potrafi kilka rzeczy. Ogolnie taki raczej lobuz z niego, nie jest delikatny :-)

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja od 2 tygodni przesypia noce :) oj jakie to jest piekne :D
Jak ida zeby to sie budzi w nocy 2 razy

W dzien spi 1-1,5h :)

Duzo rzeczy kojarzy, pokazuje na znaki drogowe to jej musze mowic co to jest, pokazuje jak zegar robi, myszka kaszle ważyła robi, kosi, brawo, papa, czesc :p i wiele innych :)
Fajnie tak, patrzec jak dziecko sie rozwija :)
 
My po wizycie u neurologa, wszystko ok, jak na dziewięć miesięcy to robi dużo, asymetria dalej, przeciwwskazań do szczepień brak, pokazywanie palcem zaczyna się niby od 9mies. do roczku.

Moja pięknie prosto zawsze siedziała, plecki wyprostowane były zawsze! A od wczoraj coś mi się garbi czasem !! neurolog mówi ze trzeba by sprawdzić czy napięcie mięśniowe nie opadlo, bo wtedy dzieci tak siedzą zgarbione
 
Moj tez palcem zaczyna pokazywac, teraz zaczal chodzic wiec ma nowa atrakcje. Z przesypianiem nocy akurat nie mamy problemu. Odkad skonczyl pol roku spi sam w swoim pokoju cale noce. Nawet zeby go nie ruszaja poki co.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry