reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

NaNa Twoja mała dużo się rusza, szura całym ciałkiem po podłodze więc może to jakaś wysypka kontaktowa. Z tego co piszesz to ma to w miejscach odsłoniętych jakby była alergia pokarmowa to byłaby na większych powierzchniach i również pod ubraniem.
Tak myślę...choć z alergiami to nigdy nie wiadomo.
Ja myślę, że to nie potówki, ale wiadomo, że to można tak tylko gdybać zwłaszcza po zdjęciu, a wiadomo, że lekarzem nie jestem :))

Ja bym na Twoim miejscu kupiła jakiś emolient - emolium, albo ja polecam mediderm i może spróbuj nawilżać kilka dni i poczekać. Mojej też zdarzają się jakieś takie incydenty ale zwykle na rączkach jak nosi krótki rękawek i znika jak posmaruje kilka razy

Zastanów się też czy nie zmieniłaś proszku- może takiego co pierzesz swoje ubrania, swoją pościel...albo żel do ciała, balsam itp
 
reklama
A to są tylko takie kropeczki czy są wypełnione płynem? Może to i potówki?? Kto to wie...
W kwestii wysypek to nawet lekarze zwykle nie umieją stwierdzić nic na 100% i jak moja starsza miała alergię to co lekarz to inna opinia...
 
Zauważyłam że po nocy te za uszkami prawie całkiem maleją. Znów wieczorem czy po południu Bardziej je widać.
Niczym nie są wypełnione, ręką są ledwo co wyczuwalne. Proszek mam ten sam.
A nie zauważyłam czy miała to przed podaniem jednej łyżeczki warzyw z cielęciną. W tym samym czasie tez się spociła w foteliku.
Pójdę do pediatry ale jak wrócimy dopiero.
Do kąpieli mam emolium
 
Nana mi się wydaje,że moja miała podobne na buźce. Jej to wyszło po zupce jarzynowej z hippa.
Ale lepiej zapytaj lekarza, bo na podstawie zdjęcia to ciężko stwierdzić co to jest.

A w te upały moja też zjada mniej. Za to polubiła soczki bobofrut. Rozcieńczam jej z wodą i w ciągu dnia wypija pełną butelkę.
 
Moja ma taki grysik delikatny na buzi.Potówki to beda?

Dziewczyny, co dajecie na sniadanie dla swoich dzieci? Tylko nie kaszki :p.
 
Moj ma tylko na szyjce ale mocno czerwone, wg. Mnie to potowki, tam sie poci najbardziej.
Dzis chyba zostane z nim w domu. Chrypa i chrzakanie w nosie mu nie przeszlo. Mysle, ze to moze byc alergiczne bo nie zachowuje sie jak chory, ale wolę dmuchac na zimne..
Ciekawe czy go zaszczepia w poniedzialek.

A jak ubieracie swoje dzieciaczki teraz?
U mnie bylo ok 25 st ale dosc mocno wialo i mi nie bylo goraco. Zakladalam mu dlugie,cienkie spodnie, body na ramiaczka i cieniutka bluzka na dlugi rekaw. Jak mial krutki rekawek to mu chlodno bylo.
 
[QUOTE="

Dziewczyny, co dajecie na sniadanie dla swoich dzieci? Tylko nie kaszki :p.[/QUOTE]

No wlasnie, co tu dawac... wczoraj o 9 jadl manne na mm a dzis mu dalam kleik kukurydziany bo juz nie wiedzialam co mu dac.
Nie chcialabym go w kolo kasza manna karmic, kupie jaglana zmielona albo sama zmiele.
A jakiej tarki uzywacie do tarcia warzyw i owocow? Bo ponoc ma byc szklana...

A jajko dajecie?
 
Na buzi to u nas było na pewno z jedzenia.
A teraz nie wiem co i jak.
My wciąż mamy w menu dużo mleka, tym bardziej ze przeczytałam ostatnio w wielu artykułach tak jak mówiła stokrotka ze do roku mleko podstawą.
Chciałam kupić tą kaszkę porcja zbóż ale nie wiem czy są one OK?
Albo manne Na wodzie bym zrobiła z owocami ale czy to moze być jako posiłek na kolejne 3h
Po jabłko,morele,banan miała zatwardzenie do wieczora, później jakoś poszło.
A mam pytanie jak np jest pora obiadu a jesteście u lekarza i nie ma jak podać zupki to w tym miejscu dajecie mleko?
 
reklama
Nana, to co jak ma ten grysik na twarzy, dalej dawac? jak robilas?

No ja czesto daje mleko, jak potrzebuje to daje.
Jakbym byla u lekarza w porze obiadu to bym dala butle a zrobila podwieczorek.

Kaszki kupilam z holle i dodaje owoc na razie jablko, gruszka
 
Do góry