reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2015 :)

Kompot dla Nadii robiłam pod koniec października specjalnie zeby był jak najświeższy bez grama cukru pasteryzowalam 40 min i trzymam w piwnicy w której temp jest zawsze cztery stopnie. W zeszłym roku wytrzymały mi tak Do czerwca czyli do nowych truskawek. Jeśli nie wierzysz zapraszam.... a dla.mnie kwaśny...
Nawet jak bym miała słodzony trochę to bym dawała... bo i tak kaszki sklepowe te smakowe są z dodatkiem cukru... a przy najmniej bez konserwantów....
 
reklama
Oj to moja też nie wypija za wiele mleka, też mam zeszyt i notuję. Dziennie wychodzi tak 500-700 ml
Mnie to trochę martwi, bo wydaje mi się, że to za mało. W dzień ok. 11 wypije mi 150 i drugi taki konkretny posiłek ma ok. 23
A tak to po 60 ml

Raz dziennie dostaje pół słoiczka obiadku (czyli jakieś warzywko) pod wieczór dawałam jej kleik ryżowy, własnie żeby jej zagęścić mleko ale nie podawać słodzonej kaszki. Niestety dzisiaj zauważyłam, że ten kleik bardzo zagęszcza kupkę i mała ma ewidentnie problem z jej zrobieniem, bo bardzo przy tym stęka i się napina. dzisiaj jej nie podałam kleiku zobaczę czy się jej poprawi.
 
Wydaje mi się ze ten problem z kupka to wynik podawania tych stałych posiłków zwłaszcza marchewki gdyż gotowana marchewka działa zatwardzajaco... kleik podaje od dawna i nie miałam żadnych problemów... odkąd podaje marchewkę i zupki kupki są zdecydowanie bardziej gęste... dlatego codziennie daje też jabłko po którym zdecydowanie lepiej się załatwia i przestała stekac... chyba ze to układ pokarmowy zaczął prawidłowo trawic...
 
Czy któraś z Was podobała swoim starszym dzieciom biszkopt taki własnej roboty (oczywiście bez grama cukru)... bo rąk zastanawiam się czy nie można go namoczyć w mleku i podać łyżeczka... szukam wszelkich sposobów bo moje dziecko nie chce juz w ogóle butli...
 
Dzisiaj wypiła mi tylko 300 ml pi 150 w nocy i rano na śpiocha w dzień nie ma mowy... jak tylko widzi że ktoś coś je wykreca głowę i czeka aż dostanie otwiera szeroko buzię wygląda to tak jakbyśmy ja glodzili...
Zastanawiam się jak jeszcze owoc mogłabym jej podać bo banana nie lubi..? M
 
Reni jak je i przybiera, choćby wolno to dobrze. Miałam tak samo ze wypijala mi w ciągu 24h 500ml ale nie traciła na wadze. Dawałam Wit C od pediatry, ponoć działa na apetyt. Ja marchewkę odpuscilam, a jak daje surowe jabłko to czasem kupka.jest dwa razy dziennie. A u nas był duży problem z kupkami :p tak się zastanawiam czy te całe kaszki są do czegoś potrzebne w diecie dziecka? Chyba z tego zrezygnuje. Jeszcze trochę będzie jadła normalne* jedzenie.
A jak dajesz kleik to to ją zatka i jeszcze mniej tego mleka wypije chyba co?
Sprawdź poziom żelaza we krwi. U nas było za mało,i ponoć to mogło być przyczyną tego za mała malutko jadła. Teraz podaje żelazo i cebionmulti
 
Nawet jak bym miała słodzony trochę to bym dawała... bo i tak kaszki sklepowe te smakowe są z dodatkiem cukru... a przy najmniej bez konserwantów....
Przeciez dziecku mozesz podac zwykla kaszke nie musi byc specjalna kaszka dla dzieci z dodatkiem slodkosci, a mozna zrobic normalna kaszke + sok z marchwii, jablka ;)
Czy któraś z Was podobała swoim starszym dzieciom biszkopt taki własnej roboty (oczywiście bez grama cukru)... bo rąk zastanawiam się czy nie można go namoczyć w mleku i podać łyżeczka... szukam wszelkich sposobów bo moje dziecko nie chce juz w ogóle butli...
Mozesz namoczyc rumiankiem :) jeszcze nie dawalam ale slyszalam ze dzieci lubia.

I jezeli rozszerza sie diete dziecka to bedzie jadlo mniej mleka.Maluchy maja male zoladki i nie beda jadly dużo.
 
IMG_20160417_103818.JPG
 

Załączniki

  • IMG_20160417_103818.JPG
    IMG_20160417_103818.JPG
    524,8 KB · Wyświetleń: 210
reklama
Do góry