reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

hej
moje piersi mają rozmiar 85 F i uważam, że są sexy :zawstydzona/y:
dziś pilnuję dzieciaków koleżanki, 3 latka i 7 latka plus moje dwa urwisy, na razie grzecznie się bawią ale boję się co będzie później ........
a mi coś dziś niedobrze, żołądek mnie boli, wczoraj upiekłam kruche ciasto ze śliwkami, borówkami i jabłkami i zjadłam pół blaszki ....... a mała tak szalała, że myślałam, że wyskoczy ;-)
 
reklama
To co wkleiłem to krem na wyciągu z kapusty gl. Raczej jest na bolesny i obrzmiały biust i zapobiega rozstepom. swedzacy trzeba poprostu nawilzac. możesz tego spróbować. Dałam 12 zł w biedronce. I po porodzie nie smaruje niczym biustu. Tylko purelan na sutki i brodawki i swoje mleko.
 
W szpitalu w którym ja chcę rodzić poród komercyjny to żadne tabu. Wybiera się położną, podpisuje umowę ze szpitalem i tyle. Jak poród się zacznie to się po prostu dzwoni do tej położnej na priv i przyjeżdża do szpitala. Na szkole rodzenia też nam o tej opcji powiedzieli

Co do herbatek na laktację to ostatnio rozmawiałam z położną i dowiedziałam się, że nie ma takich ziół które tę laktację mogą pobudzać, a te wszystkie specyfiki to tylko produkowane dla kasy. No nie wiem, ale ja mam dość sceptyczne podejście do tych wszystkich herbatek i chyba nie będę piła. No chyba, że faktycznie pojawi się problem z karmieniem to pewnie będę chciała i tego spróbować. To jest oczywiście moja subiektywna opinia. Każda z nas decyduje sama.

Miłego dzionka :-)
 
Ja z 75C mam teraz 80/90E ale stanely w miejscu bardziej mnie stanik w obwodzie uwiera i od dwoch dni chodze w sportowym :) Sutki tez mam wrazliwe i zaczynaja sie robic zoltawe chyba od siary i wogole brodawka na pol piersi,
Co do majtek i pasow po to po pologu zaczelam nosic zeby mi brzuchol nie opadl bo troche skory mi zostalo potem cwiczenia i bylo ok teraz tez mam taki plan,
Gossik to masz dzis domowe przedszkole hehe wspolczuje oby sie grzecznie caly czas bawili :)
Ja rano sie z M pozarlam bo przestal mi w domu pomagac o wszystko musze sie 3 razy prosic dzis pojechal na zebranie wraca wieczorem a syf zostawil taki ze jak wstalam to az sie z nerwow poryczalam jeszcze biodro tak mnie napierdzielalo cala noc ze ani tak ani tak lezec dzieki bogu moj 3 latek byl dzis kochany pomagal mi z odkurzaniem i powiesic pranie na dwor takze wszystko mam juz na blysk ogarniete :)
 
Moja siostra na laktacje pije normalna herbate pół na pół z mlekiem i to jej pomagalo duzo tego pija znaczy nie wiem jak na pobudzanie to dziala ale pokarmu miala duzo
 
Cześć dziewczyny!

Ja też jestem zwolennikiem pokrzywy, ale to już wiecie.
Nogi mi nie puchną, a już był taki moment, że zaczynały też zeszło ze mnie 2 kg wody no i żelazo mam lepsze (choć nie wiem czy od tego)

Nigdzie nie doczytałam rzetelnych informacji, że może szkodzić.

Co do porodu to ja mam bardzo duży mętlik bo nie mam do końca pewności jakie zasady i zwyczaje panują w szpitalu w którym będę rodzić.
Wiem, że można wynająć sale do porodu i po porodzie też, podobno mój lekarz też może być przy porodzie za opłatą...ale to wszystko wiem z plotek.
Ponieważ już rodziłam i wiem co było fajne a co mniej to wiem też za co ewentualnie chce sobie zapłacić by sobie ułatwić życie :) Choć poród to i tak jedna wielka niewiadoma.

Ja bym sobie chętnie opłaciła położną i salę komercyjną ale dopiero jak się wybiorę do szpitala to się dowiem co i jak. Na razie jakoś brak mi na to czasu.



A ja w ziołolecznictwo wierzę i jest wiele ziół dobrych na laktację. Ja w sumie ziołami hamowałam bo miałam taki nawał, że nie umiałam karmić dziecka. Lepiej jednak popytać w sklepie zielarskim lub aptece niż kupować te herbatki bo też nie do końca im dowierzam.

A i też rozważam kupno kolejnego stanika bo już z 65 F mam na pewno 65 g.

A zaczynałam od e :)
Szkoda tylko, że te staniki są na 2- 3 miesiące.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli chodzi o te herbatki laktacyjne, to coś czytałam, że nie stwierdzono czy one pomagają czy nie, ale niby lepsze mleko jest w smaku, przez co dziecko chętniej pije, a najlepszą metodą na laktację jest właśnie picie przez maluszka mleka z cycka :)
 
reklama
Cześć kobietki :)
Ja wczoraj byłam na wizycie, mała waży już 931g. Ułożyła się już główką w dół, ale bardziej leży po lewej stronie. Ma długie nogi, lekarz mówił, że pewnie po mamie ;p co jeszcze ważnego to będę miała sprawdzaną krew pod kątem niedokrwistości, dostałam żelazo (Tardyferon). No i niestety cukier okazał się za wysoki (na czczo, nie po wypiciu glukozy) i muszę przestać ze słodyczami, makaronami i białym pieczywem. Na następną wizytę dostałam do zrobienia glukozę, i zobaczymy, czy dieta coś dała. Jeśli nie, będę wtedy skierowana do specjalisty i dostanę dietę dla cukrzyków.
 
Do góry