reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Ja miałam skurcze zawsze przedpowiadjace ale nieco pózniej i teraz czasem to mi sie robi taki kamień poprostu macica sie wypycha w jedna stronę a magnez biore i to wcale nie mało starm sie tez w pożywieniu dużo go miec bo z tabletek słabo sie wchłania jak sie tak dziej raz tam na jakiś czas to raczej bym sie nie martwiła gozej jak jest jaka regularność to wtedy trzeba zadziałać lekami mocniejszymi bo szyjka może puścić
 
reklama
Malaja przede wszystkim powiedz lekarzowi i licz te skurcze, za wcześnie na przepowiadające, ja dopiero w III ciąży nie mam tego problemu, ale w I i II miałam od 13-14 tc mimo, iż dużo odpoczywałam, w II ciąży musiałam brać lek rozkurczowy - cordafen, wszystko co nas niepokoi powinno się sprawdzać dla dobra Twojego i dziecka
 
Reni84 a to e ho serca na które dostałaś skierowanie do dla ciebie czy dla dziecka??? Bo mi na polowkowe położną powiedziała ze właśnie jak będę miała kontrolę następna to zeby zrobić echo serca plodu .....I jutro mam;)
 
Dzięki dziewczyny. Za tydzień mam wizytę, a do tego czasu będę to obserwować choć wydaje mi się, że to nie skurcze. Mam wrażenie, że macica napina się tylko częściowo- nie cała...
Zwykle rano jest twardsza i czasami w ciągu dnia, le na razie mnie to nie martwi bo to rzadko się zdarza.
 
kiniasw86 ja mam dopiero 30 czerwca bedzie to 21 tydz 5 dzien :( to czekanie juz mnie meczy , nawet probowalam przyspieszyc wizyte ale sie nie dalo. naleze do tych bardzo niecierpliwych heheh
 
anastazi echo serca mam zrobić sobie, bo kilka lat temu jakaś zastawka mi wypadała czy coś takiego i teraz lekarz kazał to skontrolować. Ale szmerów nie słyszał więc myślę, że będzie dobrze.
Znając mojego gina to pewnie mnie do kardiologa jeszcze wyśle :-) ale za to go cenię, lepiej niech dmucha na zimne.
W przychodni to już nawet dowodu nie pokazuję, bo mnie tam już rozpoznają jak wchodzę, taki częsty gość ze mnie.
 
aleali mi lekarz mowil w 13 tyg ze nic nie wystaje i ze raczej dziwczynka, ale powiedzial rowniez ze czekamy do nastepnego usg bo to jeszcze troche szybko, pewnie nie chcial mi zle powiedziec. w sumie to mogl nic nie mowic bo ja od tego czasu sie nakrecam niepotrzebnie a tak jak piszesz slyszalam, ze jaderka moga pozniej sie ukazac wiec dalej 50/50...
i gratuluje coreczki oczywiście :)
 
Ostatnia edycja:
Mama290 wlasnie musze pogadac z dr gdzie nie robia problemu z cc. Czyli wszystkie te "święte" szpitale odpadają bo jak oboje sa polozeni glowkami chca czekac na sn. Mnie to przeraza jak w pojedynczej ciazy na pewno bym nie robila wszystkiego zeby miec cc i chciala normalnie tak tu to odpada. I jesli faktycznie bedzie im sie dobrze u mnie siedziało to umowiona cc w 38 to moje marzenie :). Malaja ja tez myslalam ze mi sie stawia czy cos bo rano pelnym pęcherzem brzuch twardy ale wydaje mi sie ze sie naczytalam. Obserwuj spisuj a jak cie cos zaniepokoi to do lekarza. Ja jutro wizyta straszny mam stres mimo ze wierze ze wszystko ok to i tak paraliz mnie ogarnia czy oby na pewno. Eh 4 tygodnie bez wgladu to mega duzo. Jakbym miala miec tylko 2 czy 3 na cala ciaze to juz wariatkowo chyba straszna panikara, zazdroszcze tym mamom co są pewne ze jest ok i nie nachodza je glupie mysli i nawet znam kilka takich ale one nie używają internetu moze to dlatego ;)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny jak ciąża nie jest zagrożona i nic nie zwiastuje rychłego porodu to nie da się go wywołać takimi bodźcami jak głaskanie. Jak któraś z was próbowała wywołać poród w 40 tygodniu to wie, że tak naprawdę jak dziecko nie jest gotowe to porodu nie wywoła nic. Dlatego głaskanie nie zaszkodzi w zdrowej ciąży, ale w zagrożonej gdy występują skurcze może przyśpieszyć poród.
dokładnie tak :)
 
reklama
Do góry