reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Dziewczyny ja już po wizytach (od razu 3 zaliczyłam). Szyjka się nie skróciła, a nawet wydłużyła o 2mm, ale to może być błąd pomiaru. Do powrotu mojego lekarza mam leżeć, a kolejna kontrola długości za tydzień.
Dziecię nasze ma już 350g i lekarz twierdzi, że na tn wiek ciąży to jest duża.
Od internisty dostałam skierowanie na echo serca. Endokrynolog kazał zażywać euthyrox, bo mi TSH za szybko rośnie.
No i w przyszłym tygodniu czeka mnie krzywa cukrowa, bleeee....
Ale generalnie po dzisiejszych wizytach jestem dobrej myśli :-)

Co do kawy to ja teraz inkę piję, w pierwszym trymestrze o zwykłej kawy mnie odrzuciło i już do niej nie wróciłam.
Cytologię też miałam robioną, chyba w 10. tygodniu jak dobrze pamiętam.
 
reklama
Sylka bliźniaki tez mozna przenosić z jednej strony wiadomo dzieci donoszone i Wogole a z drugiej to sie tak pogniotą ze mogą miec więcej problemów neurologicznych niż wcześniaki jak dla mnie to najlepiej zeby lekarz dał datę i rozwiązał ciąże np w 38 tyg no chyba ze chcesz spróbować SN rodzic
 
Ja robie cytologie raz na dwa lata to mi moja prywatna ginekolog robi i mówi że nie ma potrzeby częściej. A w ciąży teraz miałam robiona w 8 tyg. I Zawsze jestem w pierwszej grupie
 
Ostatnia edycja:
No jak widać co kraj to obyczaj....wszędzie inaczej....tylko teraz jeśli ja mam co pół roku cytologie to następna wypada tuż przed porodem ;0
 
Mam do was pytanie.
Czy możliwe jest, że jak dziecko się rusza to ja czuję takie jakby mocne napięcia macicy (skurcze). Bo kilka razy dziennie czuję jak macica twardnieje i to mocno ale nie tak typowo skurczowo.
A jeśli to nie ruchy to może wczesne skurcze przepowiadające? Możliwe to? Macie też tak?
W pierwszej ciąży nie miałam w sumie skurczów przepowiadających tylko od razu w dniu porodu regularne choć niebolesne.
 
Malaja ja takie skurcze miałam jak miałam intensywny dzień to tak z 2 razy miałam w ciągu dnia lekarz pow ze dopóki nie boli to a czuje dyskomfort i nie dzieje się często to normalne kazał brać na to magnez i zwolnić tempo. Zrobiłam tak i nie mam już tego.


Skurcze takie gdzie macica ćwiczy to są po 20tyg podobno. I też nie powinny boleć.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Malaja mi sie tak robi szczególnie jak mam pełen pęcherz takie spięcia policz ile ci sie tak razy robi i powiedz lekarzowi na wizycie bo przy okazji szyjka może sie skracać
 
Malaja chyba trochę za wcześnie na przepowiadajace.....może skonsultuj to z kimś. ...ja w sumie się nie znam bo przy pierwszym tez żadnych skurczy nie miałam ...jedyne które miałam to 3 godziny przed porodem....
 
Malaja ja o tych skurczach dzisiaj z lekarzem rozmawiałam i powiedział, że jak macica się stawia to jak wtedy położę się na plecach to cały brzuch jest twardy, A gdy np tylko na połowie brzucha jest taka gula to znaczy, że dziecko się wyciąga/wypina.
 
reklama
Do góry