reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

reklama
Czesc Dziewczyny!
Melduje sie z .... pracy :)
Wczoraj bylam na wizycie i dostalam zgode na powrot do pracy. Bardzo sie ciesze bo to przede wszystkim oznacza ze z ciaza, Hania jest wszystko ok. Oczywiscie bez delegacji itp tylko spokojna praca biurowa.
A na wczorajszej wizycie Hanek szalal jak wariat i ciezko bylo go pomierzyc i wszystko posprawdzac wiec moja wizyta trwala dluuuuugo ale sie udalo i jest ok :) Moje cisnienie tez, waga w normie.
Tylko jedno mojej doktor sie nie bardzo podoba - lozysko, ktore mam na przedniej scianie i dosc nisko (ale nie przodujace). Jednak bardzo blisko blizny po poprzedniej cc i jesli sie nie podniesie moze zaczac wrastac w blizne co nie jest niestety dobra wiadomoscia ale poki co postanowilam nie myslec na zapas i nie zamartwiac sie. Mamy obserwowac i na raxie tyle. O, i tego sie trzymam.

Ja jako nastolatka w okresie dojrzewania nabawilam sie rozstepow na biodrach i piersiach wiec bylam pewna, ze w ciazy bedzie masakra. Smarowalam sie Mustela i nie mam ani jednego po-ciazowego, mimo ze przytylam sporo. Teraz tez uzywam Musteli i licze na to ze bedzie skuteczna i tym razem.
 
U mnie w 19 tyg lekarz powiedział ze prawdopodobnie chłopak i potwierdzil teraz na polowkowym w 21tyg:) ale dopiero teraz uwierzyłam jak pokazał nam woreczek i armatke jak stwierdził:)
Za kawa ja nigdy nie przrpadalam wiec nie mam problemu, pije teraz inke :)
 
dziewczyny wszystkim Wam gratuluję dobrych wieści :-) super że znacie już płeć :-)
ja dziś jeszcze bez wymiotów :-) ale znowu przerzuciłam się na suchy chleb :-( wizytę mam za 2 dni a połówkowe w przyszłym tygodniu.

ja wzdęć nie mam ale mam za to syndrom leniwego jelita który to w ciąży dokucza bardzo bo nie można pomóc sobie w żaden sposób środkami przeczyszczającymi więc u mnie kupa raz w tygodniu z wielkim bólem
 
Finkemma mi polozna zabronila robic cytologi bo tez dostalam list zanim sie dowiedzialam ze jestem w ciazy i potem na pierwszej wizycie polozna powiedziala ze sie w ciazy nie robi cytologi
 
Mi przed planowaniem ciazy dr powiedziala cytologie masz dosc świeża to kolejna zrobimy jak juz zajdziesz... wiec chyba mozna ale w koncu mialam robiona na kontrolnej wizycie zaraz przed tą ciąża wiec teraz mam z glowy. A kawe czasem jedna wypije jak mnie najdzie. Z kawa jak i mocna herbata mozna z umiarem.
 
reklama
finkemma standardy w krajach są na pewno różne, ja pytałam o to na ostatniej wizycie (miałam robioną w każdej ciąży) i powiedziała mi, że w Polsce to obowiązek, jeśli lekarz nie robi to bardzo źle i robi się po to, aby wyłapać kobiety z gr. III (a potem kieruje je do poradni onkolog.), ja dodatkowo zawsze mam robiony posiew, bo bakterie mogą być bardzo niebezpieczne dla dziecka, szczególnie paciorkowiec
 
Do góry