reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

My z pampersów 4 korzystamy od około miesiąca.

Zazdroszczę Wam sukcesów Waszych pociech. Moja to ani zębów, ani się nie turla, a o raczkowaniu czy siadaniu to mogę pomarzyć
Umie z pleców na brzuch, obraca się wokół własnej osi i zaczęła podwijać nóżki pod brzuch. Może w końcu ruszy ten swój tyłek :) Próbuję ją motywować, ale jest to trudne bo niewiele jest ją w stanie zainteresować. Ostatnio poturlała się jak zobaczyła szpulkę nici :D

A my w piątek byłyśmy znowu u lekarza, bo mała dostała wodnistego kataru, kaszlu i co chwilkę kichała. Osłuchowo jest czysto i lekarz podejrzewa, że to może mieć podłoże alergiczne (po mamusi niestety)

Weekend spędziłyśmy na wsi u dziadka. Zosieńka dostała w prezencie imieninowym królika, więc będziemy od jutra gotować zupki na mięsku :) Mamy też obiecaną domową kurkę, jak przyjedziemy następnym razem

Dziewczyny a w jakiej postaci podaje się dziecku jajko? Dostałam od dziadka więc mogłabym takie domowe jajeczko podać Zosi tylko nie wiem jak.
 
reklama
Reni84 doczekasz się tego wszystkiego szybciej niż myslisz i jeszcze za starym zatęsknisz.

Ja dzisiaj muszę kupić zabezpieczenia do szafek bo już się chwyta za uchwyt szafki pod telewizor. Przemieszcza się na przedramionach a motywują go głównie kapcie albo wściekle różowa szczotka siostry.

Siedzi prawie sam. zazwyczaj podparty jedną ręką tak jakby nie miał odwagi ;) czasem się zapomni ale po kilku sekundach jest pad

co do obracania to przewinąć się go nie da, bo tylko fik i zwiewa. Wczoraj na basenie to się upociłam zanim go ubrałam.
 
Cześć, dawno mnie tu nie było. Pediatra mówiła, że żółtko ugotowane najlepiej podać z zupką. Mam zamiar podać małej w tym tyg. Niestety mała chora jest, ma zapalenie oskrzeli :-( Nie wiem, czy nie dostaniemy skierowania do szpitala, bo byliśmy na kontroli i nadal jej rzęźi.
Mamy 2 ząbki. Leżąc na brzuszku kręci się wokół własnej osi. Z pozycji półleżąc podpiera się rączką i siada. Siedzi już pewnie, bardzo lubi bawić sie na siedzącą. Nie wiem tylko czy to nie za wcześnie?
Dziś kończy pół roczku - kiedy to zleciało???? Jak wprowadzacie mleko 2? Stopniowo?
 
Dziewczyny a w jakiej postaci podaje się dziecku jajko? Dostałam od dziadka więc mogłabym takie domowe jajeczko podać Zosi tylko nie wiem jak.
Mozesz od razu podac cale jajko ale ja dam najpierw zółtko :) wiadomo wczesniej umyc trzeba, zagotowac i niech Maluch je :). Mozesz dodac do znajomych smakow :)

My zaczynamy przygode z jedzeniem :D Mala ma straszna frajde :)


Nana, zobacz na tabele i dawaj dziecku najwiecej tych produktow :) oby bylo lepiej
 

Załączniki

  • żelazo.jpg
    żelazo.jpg
    80,9 KB · Wyświetleń: 41
my jeszcze dwa tygodnie ale nie mogę się już doczekać :) dziś położyłam mu jabłko jak leżał na brzuchu oczywiście złapał i wsadził do buzi, trochę się zdziwił, że takie inne niż gryzaki, ale mu zabrałam, coby nie odgryzł ;) Stokrotka a ty jak trzymasz córcie podczas karmienia? czy już siedzi normalnie w krzesełku?
 
Stokrotka dzięki, na pewno lekarka przepisze znów żelazo, żeby nie doszło do anemi. Ponoć od 3-6 mies takie coś się zdarza ehhh :(
 
Moja mała płacze w nocy przez sen i to dość mocny płacz. Nie mam pojęcia czemu, czy coś się śni, Czy przeżywa to co było w ciągu dnia... Zazwyczaj kiedy jestem obok, że już spimy to nie robi tak.
A dziś się przebudzilam a ona przebudzona na brzuszku leży, szybko ją obrucilam dalam smoka i zasnęła.
 
reklama
Dziewczyny przez ostatnie kilka dni moja mała tez tak ciężko spała cały czas się wiercila kopala i co chwila musiał do niej wstawać dawać monia lub układać w innej pozycji w dzień tez masakra nerwowa co chwile krzyk pisk... a dzisiaj rano zobaczyłam bardzo szeroka dziurę w górnym dziasle a jak pięknie łyżeczka metalowa stuka... są kolejne zabki dwa lub trzy czekam tylko aż się pokażą. Lekarka mówiła za trzy idą na raz a ta blizna bardzo szeroka wiec prawdopodobnie mamy 5 ząbków. ! Tylko szkoda mi małej tak się męczy ze dzisiaj po raz pierwszy podałam jej czopek z paracetamol i mam nadzieje ze będzie lepiej spać i może ja się wreszcie wyspie...
Dzisiaj kupiłam małej kojec ale po kilku godzinach się znudził... mam nadzieje ze chociaż przez chwile będzie w nim siedzieć jak będę musiała wyjść do innego pomieszczenia....
 
Do góry