reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

madzius5 zastanawiam się jak Wy się zapatrujecie bo koleżanka była we wtorek i wzięła wszystkie dodatkowe. Nie dość ze koszt przeszło 700zl to są trzy dawki za 5 lat przypominająca i wszystko w tej cenie(czyli znów po 700) to jeszcze mała odrazu gorączkuje.

Lotka
A pneumokoki? To ponoć 220zl i słyszałam że lepiej mieć niż nie mieć.

Ale to moje pierwsze dziecko i kompletnie się nie znam jakie szczepienia dodatkowe mają sens.

Która chce rodzic w Piątek trzynastego??? :p
 
reklama
madzius5 zastanawiam się jak Wy się zapatrujecie bo koleżanka była we wtorek i wzięła wszystkie dodatkowe. Nie dość ze koszt przeszło 700zl to są trzy dawki za 5 lat przypominająca i wszystko w tej cenie(czyli znów po 700) to jeszcze mała odrazu gorączkuje.

Lotka
A pneumokoki? To ponoć 220zl i słyszałam że lepiej mieć niż nie mieć.

Ale to moje pierwsze dziecko i kompletnie się nie znam jakie szczepienia dodatkowe mają sens.

Która chce rodzic w Piątek trzynastego??? :p
u mnie akurat nie chodzi o kasę. nie mam zamiaru faszerowac dzieci dodatkową chemią. po jednej z tych podstawowych spędziłam noc w szpitalu z najstarszym(ta co sie szczepi w 4 mż, nie pamietam nazwy, musiałabym papiery przeszukac-mlodemu zsiniały wtedy obie nózki od miejsc wkłuć az do kolan), potem przy młodszym sie juz dowiedziałam wiecej i akurat tą jedną podawałam płatną - ponoć lepiej oczyszczona - i ten juz nie miał zadnej reakcji. teraz pewnie zrobię podobnie.
a ze wkoło bombardują nas natrętne reklamy, nawet w temacie szczepien, to juz nic na to nie poradzimy ;-)
 
Zobaczymy co powie położna bo tu u nas doradza w tym temacie jak przychodzi, ale też się skłaniam ku temu by zrobić te podstawowe. Mnie na te za 700 i tak by stać nie było(sprawa z ZUS w toku).
 
u nas pod tym względem położna jest bardzo natrętna, chyba ze jej sie stanowczo powie swoje zdanie :) normalnie do mnie przychodziła kilka razy po porodzie, az maluchom pępki sie nie zagoiły. a do sasiadki na gorze, ktora nie była zdecydowana odnosnie szczepien to chodziła całe 6 tyg - az do terminu szczepienia, az ją w koncu namówiła na pełen pakiet :) pewnie za kazdego namowionego rodzica przychodnia ma niemałe bonusy od firm farmaceutycznych :)
 
Tu są trzy razy i jeśli widzi że ok wszystko to dają spokój. Czasu mają mało to i dzwonią żeby się zapowiedziec wcześniej. :)
 
To ten krztusiec oczyszczony jest właśnie.
Co do reszty to powiem wam że my mieliśmy powikłanie po obowiązkowym szczepieniu na gruźlicę bo szczepionka została źle podana przez pielęgniarkę.z tego powodu około 6 tygodnia córka miała operację więc my mieliśmy przeboje nie do opisania.z drugiej strony na gruźlicę szczepić trzeba bo niestety ale zdarzają się zachorowania. A wiecie że ten krztusiec to nie jest na cale życie? Robi się go w szkole w wieku 18 lat ale to jest tylko ważne na następne 10 lat. Jak się szczepilam kilka lat temu na wzw to mnie pani w poradni szczepień pyta czy chce odnowić krztusiec..... To się nieźle zdziwiłam bo myślałam ze jestem szczepiona na cale życie. Dlatego warto dzieci szczepić na takie choroby bo potem może się zarazić np od dorosłych
 
Melduje sie nadal w dwupaku :) wczoraj bylam u swojego gin w szpitalu na kontroli niestety mlodemu sie nie spieszy wcale ani wcale :) szyjka zgladzona ale jakiegokolwiek rozwarcia brak takze dalej czekamy a tu juz 7 dni do terminu :)
Moj M sie smieje ze piatek 13go bedzie nasz z moim szczesciem bo jeszcze ma jechac na zebranie do Lubina :)
Mi juz bez roznicy byle cos sie zaczelo dziac :)
Natalkus jeszcze raz gratulacje :)
Co do szczepien pierwszego syna szczepilam 5w1 plus rota i bylam zadowolona i teraz drugiego tez raczej bede tak szczepic :)
 
Natalkuś gratuluję synka!

gosikkk współczuję telefonów ponaglających, poprzednim razem miałam dwa tygodnie takie
masakra

co do szczepień to chyba te podstawowe
rotawirusy na pewno nie
nad pneumo się jeszcze zastanawiam

hmmmmm, trzeba się chyba za aktualizacje suwaczka zabrać :szok:
 
reklama
Musze zapytać mamy :) o ten krztusiec bo w książeczce nie mam chyba wpisane.
W sumie racja 13 czy 14 co za różnica jak juz od tych dolegliwości wyrobić nie można.
 
Do góry