reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

33 tydzień.
No nie wiem czy to pupa.pupe to on często wystawia. To było zupełnie coś nowego.
Zaraz Mezus w domu będzie to zadzwonimy i pojedziemy
 
reklama
hej dziewczyny!!! taycia GRATKI ;) w sumie dzidzia duża jak na ten czas, bo ciut przed czasem urodziłaś, ale dzidzia idealna!!!! no i te 10 pkt ;) no ładnie ładnie ;) nic tylko pogratulować mamusi takiego słodkiego maleństwa
julite a bardzo złe wyniki miałaś glukozy? i co to wtedy się dzieje i czym zagraża taka cukrzyca? bo ja miałam w 28 tyg lekko przekroczoną granicę i lekarz kazał mi wyeliminować z diety cukry proste, chlebek, owocki, ziemniaki itp taki standard... a teraz to już mnie nie skierował drugi raz na glukoze ;/ także nie wiem co mam sobie myśleć

co do przemywania pępucha, to najlepiej chyba spirytusem normalnie przemywać, na moje oko wodą chyba lepiej nie...? no bo ogólnie przy kąpieli nie wolno zamaczać pępolka.. ja mam gaziki nasączone spirytusem. a te wynalazki octanisepty i inne duperelki to chyba drogie

u mnie wyprawka kompletna prawie, jeszcze tylko osłonki na łóżeczko muszę kupić, a tak mam już wszystko ;)
dzisiaj pierwsze pranie robiłam :) no i jeszcze trzeba tak tu poukładać wszystko ogólnie, ustawić łóżeczko itp itd, ale teraz już na luzie

jeśli chodzi o kulkę :p to mi kulka wystaje po lewej stronie brzucha, i myślałam, że to główka była, ale wyszło na to że to tyłeczek, wogóle strasznie często tyłeczkiem rusza ta moja mała :D:D o wiele częściej czuć tą część ciała niż inne pozostałe :p
a p[owiedzcie dziewczyny a bardzo nisko czujecie główkę dziecka?? bo ja tak na wysokości kości miedniczych lub niżej i mam czasem takie wrażenie jakby malutka miała zaraz stamtąd wypaść :O

kłucie w podbrzuszu!!!!!!!!! takie nieregularne, w różnych miejscach podbrzusza...nie są to skurcze, nie odnoszę też wrażenia by dziecko na coś uciskało, mówi się o skurczach częśto, a o kłuciu nigdy, za to mnie kłuje i nie wiem czy to dobry objaw czy zły ???:O co Wy na to? miała któraś tak?
 
ja miałam wynik po godzinie w porządku,a po 2h-168, czyli dość sporo podwyższony. Na szczęście cukry udaje się normować samą dieta, nie muszę brać insuliny. Mam nadzieję, że po ciąży cukrzyca minie tak jak to bywa w większości przypadków. Jeśli stosuje sie odpowiednią dietę to nie powinno być żadnych skutków ubocznych dla dziecka, najczęstszym "powikłaniem" jest wysoka masa urodzeniowa u dziecka. W piątek mam usg i strasznie się denerwuję, czy moje dziecię jest właściwych rozmiarów...
 
Z kłuciem niestety nie pomogę, bo nie miałam takich objawów, ani w pierwszej ciąży ani teraz, ale często mam uczucie jakby Mały miał zaraz wypaść, czasami tak mnie główką huknie, że mało zawału serca nie dostanę:p
 
Dziewczyny jeśli chodzi o pępek to od niedawna lekarz i położna zalecają przemywanie kikuta przy kąpieli wodą a później dokładne osuszenie. Jeśli kikut nie będzie się wysuszał można zastosować oktanisept. Absolutnie zabroniony jest spirytus.

Ja dzisiaj mam kolejną dawkę prasowania:-)
 
ja miałam wynik po godzinie w porządku,a po 2h-168, czyli dość sporo podwyższony. Na szczęście cukry udaje się normować samą dieta, nie muszę brać insuliny. Mam nadzieję, że po ciąży cukrzyca minie tak jak to bywa w większości przypadków. Jeśli stosuje sie odpowiednią dietę to nie powinno być żadnych skutków ubocznych dla dziecka, najczęstszym "powikłaniem" jest wysoka masa urodzeniowa u dziecka. W piątek mam usg i strasznie się denerwuję, czy moje dziecię jest właściwych rozmiarów...

No ja tez mam cukrzycę. Działam z dieta i raz sie udaje raz nie, ale to przewaznie jak zjem za dużo. Niestety u mnie minus taki, że synek słabo przybiera na wadze. Na ostatnim usg wyszło mu 10 dni opóźnienia.... Ginka mówi, by się nie martwic, gdyż nie każde dziecko rodzi sie 3,5 kg. Ale jutro mam kolejne usg, kontrola wód, łożyska, no i wagi maleństwa. Ostatnio przytyłam 0,5 kg, mam nadzieje, że to własnie dziecko urosło &&&&&

Dziewczyny jeśli chodzi o pępek to od niedawna lekarz i położna zalecają przemywanie kikuta przy kąpieli wodą a później dokładne osuszenie. Jeśli kikut nie będzie się wysuszał można zastosować oktanisept. Absolutnie zabroniony jest spirytus.

Ja dzisiaj mam kolejną dawkę prasowania:-)
Tez nam tak na szkole mówili, dlatego zamierzam sie do tego stosować:tak:
 
Hej! Dziekujemy bardzo za gratulacje i zyczenia. Mamuski,ktore juz maja Starszakow - nie przesilajcie sie. Ja ewidetnie nie dbalam o siebie, bylam za aktywna no i pewnie to bylo przyczyna przedwczesnego porodu. Synusia zabrali mi wczoraj na intensywna terapie,bo jego cukier po karmieniu byl bardzo niski. Jest mi tak smutno,bo juz ladnie dawal sobie rade z oddychaniem,a tu takue cos. Wybaczcie za bledy,pisze z telefonu. Co 3 h chodze go karmic cycusiem,wtedy go mocno tule i caluje.. Oby szybko do mnie wrocil.. Pozdrawiam Was i trzymajcie sie cieplo.
 
Taycia, trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze. Niech synuś wraca do Ciebie szybko!

olii88, Kruszka - a co się zmieniło przez ostatnie trzy lata w dzieciach albo spirytusie, że wtedy był zalecany, a teraz jest zakazany? Wydaje mi się, że wszystko, co działa i nie szkodzi jest dobre. A w pielęgnacji pępka jak i pupy obserwujemy po prostu kolejne trendy.
 
Taycia, trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze. Niech synuś wraca do Ciebie szybko!

olii88, Kruszka - a co się zmieniło przez ostatnie trzy lata w dzieciach albo spirytusie, że wtedy był zalecany, a teraz jest zakazany? Wydaje mi się, że wszystko, co działa i nie szkodzi jest dobre. A w pielęgnacji pępka jak i pupy obserwujemy po prostu kolejne trendy.

mnie też to zastanawia... 2,5 roku temu na liście do szpitala miałam gaziki nasączane spirytusem, a teraz octenisept, dziwne, nie:-D
Tycia trzymam kciuki za maluszka!
Kruszka w takim razie jutro podzielimy się nowinami po usg:) Ja nie mam pojęcia ile może mój Oluś ważyć, ostatnie usg miałam w 28 tc
 
reklama
Dziewczyny jeśli chodzi o pępek to od niedawna lekarz i położna zalecają przemywanie kikuta przy kąpieli wodą a później dokładne osuszenie. Jeśli kikut nie będzie się wysuszał można zastosować oktanisept. Absolutnie zabroniony jest spirytus.

Ale to się wszystko zmienia, 9 i 6 lat temu nie pozwalali kikuta moczyć wodą przy kąpieli, trzeba było osuszać i czyścić patyczkiem zamoczonym w spirytusie a teraz spirytus zabroniony ?, Prawie tak jak z masłem i margaryną :-D, albo masło zdrowe do jedzenia albo margaryna, co parę lat zmieniają preferencje zdrowotne
 
Do góry