reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

gosiagro jakoś idzie ;-) generalnie biega bez pieluszki, w domku załatwia się do nocnika, ewentualnie do sedesu :-D (na paluszkach staje). Na dworku zazwyczaj mówi, ze chce i sika z boczku gdzieś. Na noc też bez pieluszki jest, czasem jest sucho, czasem nie :sorry: W sumie to tylko do auta zakładam mu pampka ... chociaż wczoraj bez jechaliśmy. Ogólnie jestem bardzo z niego dumna :happy: Jeszcze 2 miesiące ciepełka zostały więc tyle czasu ma na osiągniecie 6 z nauki czystości :-)
 
reklama
andziak, pati_pati gratuluję udanych wizyt, zazdroszczę, że już znacie płeć, ja się dowiem za 2 tygodnie (może) :) pati - piękne ujęcie, dzidzia przesłodko wygląda

Ja zanim położę się spać chciałam się zapytać o pewną dolegliwość, która mnie dołuje: od kilku dni dokucza mi obrzęk stóp, tzn nie są one napuchnięte, ani jakieś nabrzmiałe ale gdy staję na nogi strasznie bolą mnie od spodu stopy, dosłownie jakby mi je ktoś całą noc naparzał jakimś tłuczkiem - coś okropnego! Czuję to w ciągu dnia ale już mniej intensywnie niż z samego rana. Dodam, że nie przytyłam zbyt wiele w ciąży, chodzę w butach megapłaskich i bardzo wygodnych, nie robię niepotrzebnych kilometrów - owszem spaceruję codziennie, ale nie więcej niż kiedyś. Jak sobie z tym poradzić? Może macie jakieś swoje sposoby, czy któraś z Was miała podobnie, czy to coś niepokojącego? Dodam, że trzymanie nóg w górze nie pomaga, masaże też ;/
 
Siaalala mnie nogi jeszcze nie puchną , ale już czasem bolą i pomaga trzymanie w górze właśnie, albo "kąpiele stópek" :-)
Gdzieś wyczytałam, że odpowiednie nawodnienie organizmu też ma duże znaczenie... no ale jeśli Ci nie przejdzie wspomnij o tym swojemu lekarzowi tak będzie najpewniej, bo my tu sobie możemy gdybać :-)

U mnie wreszcie zrobiło się lekko chłodniej :-) Może i fajne lato, wysokie temperatury... ale jak się siedzi nad wodą i urlopuje :-)

pati gratuluję córeczki :-)
 
Dzięki za pomoc z tą pościelą. Ale widzę, że różnie okrywałyście swoje dzieciaczki:-) Sama już nie wiem, położna mówi,że dziecko powinno spać na płaskim, ale niektóre mamy podkładają klin po materac lub płaściutką podusię. Jakoś nie wyobrażam sobie położyć swojej córci do takiego pustego łóżeczka - no bo ochraniacz nie, aby widzieć dziecko, bez poduszki na płasko. Straszny mam z tym dylemat:rofl2:

Pati widzę, że ty też z Pomorza, upały do nas jakoś nie docierają, ale może to i dobrze, przynajmniej nie puchniemy:-)
 
gosiagro jakoś idzie ;-) generalnie biega bez pieluszki, w domku załatwia się do nocnika, ewentualnie do sedesu :-D (na paluszkach staje). Na dworku zazwyczaj mówi, ze chce i sika z boczku gdzieś. Na noc też bez pieluszki jest, czasem jest sucho, czasem nie :sorry: W sumie to tylko do auta zakładam mu pampka ... chociaż wczoraj bez jechaliśmy. Ogólnie jestem bardzo z niego dumna :happy: Jeszcze 2 miesiące ciepełka zostały więc tyle czasu ma na osiągniecie 6 z nauki czystości :-)

to bardzo fajnie wam idzie:tak:

Dzięki za pomoc z tą pościelą. Ale widzę, że różnie okrywałyście swoje dzieciaczki:-) Sama już nie wiem, położna mówi,że dziecko powinno spać na płaskim, ale niektóre mamy podkładają klin po materac lub płaściutką podusię. Jakoś nie wyobrażam sobie położyć swojej córci do takiego pustego łóżeczka - no bo ochraniacz nie, aby widzieć dziecko, bez poduszki na płasko.

moja córeczka o ile pamiętam do 15 m-ca spala bez poduszki, teraz ma taką płaską
ja ochraniacza używałam
 
Dzięki za pomoc z tą pościelą. Ale widzę, że różnie okrywałyście swoje dzieciaczki:-) Sama już nie wiem, położna mówi,że dziecko powinno spać na płaskim, ale niektóre mamy podkładają klin po materac lub płaściutką podusię. Jakoś nie wyobrażam sobie położyć swojej córci do takiego pustego łóżeczka - no bo ochraniacz nie, aby widzieć dziecko, bez poduszki na płasko. Straszny mam z tym dylemat:rofl2:

Pati widzę, że ty też z Pomorza, upały do nas jakoś nie docierają, ale może to i dobrze, przynajmniej nie puchniemy:-)

Do mnie bardzo trafiło tłumaczenie, że taki maluszek poduszką i kołderką może się po prostu udusić bo nie ma siły odwrócić główki. Stąd "puste" łóżeczko z pieluchą tetrową pod głowę (jak ulewa to wymieniasz samą pieluszkę a nie całe prześcieradło) i cieniutkim kocykiem.

Klin się poleca dzieciaczkom ulewającym ale jak wszystko jest "w normie" to chyba nie ma takiej potrzeby
 
Arthatee dzięki wielkie za rady :) no trzymam w górze stopy, kąpiele też urządzam, masuję, pije ok 3,5l wody dziennie, wiadomo, że nie chodzę z miarką, ale co najmniej dwie 1,5l butelki opróżniam samodzielnie, może przez te upały to jest za mało? Nie wiem sama, ból nie mija, łydki są w porządku, stopy też nie wyglądają na opuchnięte ale uczucie jest takie, że nie życzę nikomu. Żebym jeszcze chodziła w koturnach lub szpilach to bym to rozumiała, ale ja w superpłaskich sandaczach zmierzam świat i takie dolegliwości... no ale na nic innego narzekać nie mogę więc chociaż to :)) Dzięki jeszcze raz!
 
cześć dziewczyny, mogę do Was dołączyć? Mam termin na 19 listopada. To jest moja pierwsza ciąża i już nie mogę się doczekać kiedy Maryśka będzie z nami.:-)
 
reklama
Witaj wśród listopadówek kathrin no to mamy podobnie, u mnie też pierwsze dzidzi, i też brak cierpliwości :)) ale dzielnie daję radę :)
 
Do góry