reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

dziewczyny, dziś byłam na badaniach i pierwszy raz miałam robioną glukozę obciążeniową 50g.
na czczo wyszło 75mg/dL, ale po godzinie 152mg/DL. Z tego co czytałam to drugi wynik powinien być poniżej 140. Do tej pory glukozę miałam nawet poniżej normy, bo 51... a tu taki skok :szok:
Zaczęłam panikować!!! Wizyta w piątek.
 
reklama
dziewczyny, dziś byłam na badaniach i pierwszy raz miałam robioną glukozę obciążeniową 50g.
na czczo wyszło 75mg/dL, ale po godzinie 152mg/DL. Z tego co czytałam to drugi wynik powinien być poniżej 140. Do tej pory glukozę miałam nawet poniżej normy, bo 51... a tu taki skok :szok:
Zaczęłam panikować!!! Wizyta w piątek.

Norma 140 jest przy obciążeniu glukozą 75g. Przy 50 powinna raczej być niższa. Strasznie późno miałaś to badanie. Mnie diabetolog opieprzyła że miałam późno a miałam w 24 tyg. Nie panikuj tylko spokojnie ustaw sobie dietę. Ona jest bardzo zdrowa i nei zaszkodzi a raczej pomoże. Poczytaj sobie tutaj: http://www.slodkiemamy.edu.pl
 
iza moja ginekolog nie dała mi skierowania na badania, dopiero teraz jak zmieniłam lekarza otrzymałam to skierowanie. Do tej pory, tak jak pisałam wyżej mój poziom glukozy (z krwi) wynosił max. 51, czyli nawet poniżej normy. nigdy nie przepadałam za słodkim, nie słodziłam nawet herbaty, raz na jakiś czas kawałek czekolady zjadałam. Ale ostatnio nawet na batoniki mnie rzuciło, herbatę z miodem i kakao. Dzięki za linka. A póki co odstawię miodek i wszelki cukier.
 
Glukozę z krwi też miałam zawsze dobrą. Dopiero po obciążeniu zonk :baffled: Skoro dzidzia się dobrze rozwija to nie ma się co specjalnie stresować, bo to gorzej na nią wpłynie niż cukrzyca. Tu niestety nie chodzi tylko o słodkie ale ogólnie o węglowodany, skrobię np ryż, makaron, ziemniaki etc. Jest dobrze. Głowa do góry
 
dziewczyny, dziś byłam na badaniach i pierwszy raz miałam robioną glukozę obciążeniową 50g.
na czczo wyszło 75mg/dL, ale po godzinie 152mg/DL. Z tego co czytałam to drugi wynik powinien być poniżej 140. Do tej pory glukozę miałam nawet poniżej normy, bo 51... a tu taki skok :szok:
Zaczęłam panikować!!! Wizyta w piątek.

Faktycznie późno miałaś to glukozę ale to i tak lepiej niż w Irlandiii.. Za pierwszy razem nie miałam w ogóle robionej.. Dopiero teraz mi robili bo moja pierwsza córka powyżej 4 kg się urodziła.

Wynik wyszedł Ci prawie taki sam jak ja miałam. Po godzinie troche ponad normę i powiedzieli mi że mam się nie przejmować niczym...:baffled: deb*** nie lekarze... Ogólnie po konsultacjach z PL lekarzami dzięki mojej teściowej położnej stwierdzili że mam tylko nietolerancję glukozy. Nie mam typowej cukrzycy. Cukier dzięki tej diecie ze strony "słodkie mamy" mam zawsze w normie. Jedynie po "słodkich" rzeczach jest troszkę ponad normę..
Nie denerwuj się tylko bo dzidzi to bardziej zaszkodzi teraz niż cukier. Po prostu przejdź na dietę i mierz cukier.
 
dziewczyny, dziś byłam na badaniach i pierwszy raz miałam robioną glukozę obciążeniową 50g.
na czczo wyszło 75mg/dL, ale po godzinie 152mg/DL. Z tego co czytałam to drugi wynik powinien być poniżej 140. Do tej pory glukozę miałam nawet poniżej normy, bo 51... a tu taki skok :szok:
Zaczęłam panikować!!! Wizyta w piątek.

Ostkapa to badanie to tak ok 8 tygodni za późno:sorry2:
Nie wiem jakie sa normy na 50 g, ja mialam robione 75 g i normy są:
- po 1h -180
- po2h - 140
(to sa wyniki z mojej przychodni)

dla 50g jest pewnie mniej. Powiem Ci, ze jak patrzyłam w necie to normy sa róznie przedstawiane.
Wprowadź dietę, aczkolwiek powiem Ci, że ja musiałam ja dostosowac do siebie, bo te z poradni i netu okazały sie nie dla mnie. Powodzenia :)
 
ja miałam dwa razy 75 robione raz wyszło mi po 2 godz 139 i powtarzałam wyszło 131 na czczo ok było i miałam zalecanie tylko ograniczyc troszke cukier ale czy waga dzieciatka nie jest dlatego taka duza to juz dowiem sie w przyszłym tyg nic już nie zrobię ale też łykałam witaminy a od witamin tez podobno dzieciatka rosną większe .
 
reklama
dzięki dziewczyny za słowa pocieszenia, ciekawa jestem co mój prowadzący powie, czy skieruje mnie do diabetologa... pocieszam się, ze do porodu już niewiele zostało, więc jakoś to wytrzymam...
 
Do góry