reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Niteczka - mój Synuś przyszedł na świat w sierpniu,a ja i tak używałam gondolki do stycznia (później się nie mieścił :-D). Nie wyobrażam sobie nie używania gondolki,przecież dla dziecka leżenie jak jest taki malutki jest najwygodniejsze. Czasami używaliśmy fotelika,ale bardzo rzadko. Dziecko zaczyna być ciekawe świata dopiero po 4 miesiącu,więc uważam ,że używanie gondolki (szczególnie w Pl i to zimą!!!) jest jak najbardziej polecane.

Ja chciałabym troszkę ciepełka... u Nas ciągle szaro i ponuro :baffled:
 
reklama
Po wczorajszej strasznej ulewie, dziś znów od rana piękne słońce!
Co do fotelika zamiast gondoli to ja stanowczo mówię NIE! To zdecydowanie jest zły pomysł. Dziecku w takiej pozycji jest niewygodnie a poza tym foteliki samochodowe często nie są dobrze wyprofilowane dla takich maluszków. Nie wspomnę już o fotelikach, które nie mają wkładki dla niemowląt i rodzice kombinują z podkładaniem pieluch, ręczników i innych cudów! Fotelik samochodowy jak sama nazwa wskazuje ma swoje zastosowanie w samochodzie. Więc lepiej się dobrze zastanowić.
A zmieniając temat jutro wizyta:-) i już nie mogę się doczekać aż zobaczę mojego maluszka:-)
 
Ja właśnie wczoraj widziałam jak pewna udana mamusia wiozła swój maleńki skarb w foteliku na spacerku w parku i ułożyła dzieciątko na boczku!
Brak wyobraźni to chyba za mało powiedziane.

A tak w ogóle to pochwalę się, że kilka dni temu upolowałam X-LANDERA na gwarancji za 600 zł :)))) co prawda bez fotelika, ale cena i tak rewelacyjna!
 
Ja też uważam, że fotelik nie jest stabilny dla dziecka, które nie ma jeszcze rozwiniętych mięśni karku. Poza tym sama też wolałabym leżeć niż siedzieć, dziecko niewiele widzi w pierwszych miesiącach, a w moim przypadku ja rodzę praktycznie na zimę więc nie wyobrażam sobie dziecka w foteliku przymocowanym do kółek wózka. Ogólnie stwierdziliśmy z mężem, że nie będziemy korzystać z tej funkcji, fotelik samochodowy będziemy stosować w samochodzie no i w przenoszeniu dziecka do domu itd, ale na spacery będziemy brać gondolę. W zimę też czasami trzeba będzie wyjść z dzieckiem na spacer, nie będziemy kisić się ciągle w domu więc gondola przyda się na spacery a fotelik dobierzemy niekoniecznie kompatybilny z wózkiem :) Nie mam w tej kwestii doświadczenia, ale uważam, że tak będzie najrozsądniej, chociaż różne opinie na ten temat słyszałam...

Katze - rzeczywiście okazja :) dobry z Ciebie "łowca" :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, tylko uważajcie z okazjami. Koleżanka znalazła taka na gumtree - x-lander za 300 zł. Tanio, ale kobiecie sie podobno spieszyło. Kupiła, ale nie zonbaczyła ani wózka, ani swoich pieniędzy. Na to samo ogłoszenia nabrało sie kilkanascie osób.
Więc jeśli łowicie takie okazje przez internet, to z opcją odbioru osobistego albo zapłaty przy odbiorze.
 
Ja też uważam że gondola dla maluszka to idealne leżenie, dziecko przecież sie męczy w takim foteliku. Ja słyszłam że dziecko powinno leżeć przynajmiej do 2 godz:tak:
Ja mam takie pytanko do Was chodzi mi o nosidełko. Chciałabym kupić ze względu na to że mieszkam na 4 piętrze i wózkiem będzie mi ciężko wejść czy zejść. Wiem że będę musiała wyjśc z moją córką na spacer więc tak pomyślałam ale nie wiem czy to dobry pomysł.
 
Dziewczyny chcialabym sie poradzic bardziej doswiadczonych mam. Czy bujaki, hustawki dla niemowlat sa przydatne?
Nie znam sie zupelnie i nie wiem czy niemowlaki potrzebuja czegos takiego? Czy to ulatwia mamom zycie?
 
Maria2008, tradycyjne nosidełka nie są wskazane dla dzieci, które same nie potrafią siedzieć lub inaczej utrzymywać pionowej pozycji. Dla noworodków i dzieci jeszcze nie siedzących lepsza jest chusta - dzieciątko całym ciężarem spoczywa w chuście i nie obciąża kręgosłupa. Dodatkowo ciałko malucha jest ułozone w naturalnej dla tego wieku pozycji - plecki są wygięte w łuk, a nóżki rozłożone "na żabkę" - jak w brzuszku u mamy.

Janeczka84, ja zakupiłam najprostszy leżaczek bez żadnych bajerów z prostej przyczyny - chcę mieć dziecko na oku, kiedy nie będzie mnie w pokoju, a ono nie będzie spać w łóżeczku. Jemu też pewnie będzie lepiej, jeśli będzie miało mamę w zasięgu wzroku.
 
Też nie wyobrażam sobie żeby jedno lub dwumiesięczne dziecko niepotrzebnie wozić (np. na spacery) w foteliku samochodowym, zamiast w gondoli...

Janeczka84 ja nie mam jeszcze zdania na ten temat, ale moja koleżanka bardzo sobie chwali bujaczek, który używa bardzo często, nie wiem czy używała go od samego początku, ale ostatnio nie raz widziałam jak jej synek (5 miesięcy) siedział w bujaczku i wydawał się całkiem zadowolony :)

Ja jeszcze na chwilę wrócę do ubranek dla dziecka :) widzę że większość stawia na parę sztuk w rozmiarze 56, a potem już 62, itd. i ciekawi mnie ile według Was potrzeba takich ubranek na 62, a potem na 68? Chętnie poczytam wszelkie sugestie :) dalej próbuje to wszystko ogarniać ;)

Zdarza się już Wam, że dziecko Was budzi w nocy swoimi kopniaczkami ? :)
 
reklama
babydack wiem wiem o co chodzi ale te nosidełka tez chyba sa już tak dobrze szyte że te nóżki są rozłożone a plecki wygięte. Pokaże Ci to może będzie lepiej widać.
WOMAR nosidło, nosidełko ERGONOMICZNE ECO2 DESIGN (2493954042) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co co leżaczka też chce kupić bo to się przydaje wcześniej miałam huśtwakę i też było dobrze ,ale teraz jakoś bardziej przyda mi się sam leżaczek bo mniej miejsca zajmuje:-)
Jeżeli ktoś ma już leżaczek to niech się pochwali bo nie mam jeszcze nic na oku a wolałabym kupić coś fajnego i wcale nie drogiego.
 
Do góry