reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Witam :)

Maria u mnie ostatnio z szyjką było ok., tak więc po tym jak pierwszy raz lekarz powiedział, że się trochę skróciła to potem nie poszło dalej. Dziś zresztą znów mam wizytę to się okaże. Ostatnio trochę dużo się ruszałam, ale mam nadzieję, że jest ok.

Babyduck gratuluję synka !!

Ja mam badanie ginekol. na każdej wizycie. Chciałabym by na następnej wizycie zrobił mi usg by sprawdzić jak Dzidzia rośnie, chyba że już dziś zrobi, ale wątpię.

Klaczek mnie też podoba się ten x-move, jak będziemy mieć tyle kasy to chyba się skuszę. A Tako Laret też mi się podoba, ale jeszcze nie widziałam go na żywo. Natomiast wczoraj na ulicy widziałam fajny wózek z Bebbeto, nie wiem jaki model, ale bardzo ładnie się prezentował.
 
reklama
Co do wózków, napaliłam się na Tako Laret, ale jak zobaczyłam spacerówkę i porównałam ją z tą X-Landera, to i się odechciało. U nas będzie X-Lander Move, zamawiamy już niedługo, ponieważ czas oczekiwania jest nawet 2 miesiace.

Zamawiacie przez Internet czy w stacjonarnym sklepie? Bo jak w normalnym to mnie nie strasz, że tyle trzeba czekać ;p Choć ja widziałam ostatnio x-move w sklepie w naszym mieście i były dwa na wystawie, więc może mają jakiś zapas, a pewnie zmienia się ewentualnie color pack. Jaki kolor bierzecie? Bo ja zastanawiam się między tym pomarańczowym a fioletowym. Mąż jest zdecydowanie przeciwny różowemu ;p
 
Witam wszystkie listopadowe Mamy :)
Minęły mi już 23 tygodnie ciąży, a termin mamy wyznaczony na 6 listopada.
Podczas usg połówkowego w 20 tc okazało się, że będziemy mieli dziewczynkę :) cieszę się ogromnie i z radością dołączam do Waszego grona :)
 
Dzięki :)
Ja oględziny szyjki miałam tylko w 8 tygodniu, potem już mnie nie badał. W trakcie 2 pierwszych usg dopochwowych lekarz nic nie mówił o szyjce, więc wnioskuję, że jest ok.
Zresztą po wczorajszym połówkowym doszłam do wniosku, że lekarze mówią głównie jak jest coś nie tak, więc nie martwiłabym się na zapas.

Maria2008
, ja nic podobnego nie odczuwam.

agy, witaj i gratuluję córy!
 
agy witaj :)) gratuluję!

babyduck ja też doszłam do takiego wniosku, przed wizytą strasznie się nakręcam i wymyślam dolegliwości a jak idę i mówię pierwsze zdanie wzrok lekarza gasi mój zapał do zadawania reszty pytań i to nie chodzi o to, że się boję, tylko czuję, że bez sensu poruszam tematy. On oczywiście mi mówi: naczytałaś się w internecie głupot. Wierzę, że gdyby był powód do niepokoju to on by mi o tym powiedział więc nie stresuję się na zapas, ale wszystko co nowe mnie niepokoi, bo to moja pierwsza ciąża i uważam, że to normalne, że miewam wątpliwości i wsłu****ę się w swój organizm szukając we wszystkim jakichś ukrytych znaczeń i dolegliwości.

Co do wózków, to u nas decyzja zapadła ostateczna, że będzie to x lander xa, zaglądam czasami na linki, które podsyłacie, ale wcześniej przerażała mnie cena, teraz kiedy patrzę na wózki i porównuję, to czuję, że ten model jest wart swojej ceny. Co do zakupu wózka przed czasem - gdzieś przeczytałam, żeby nie kupować go zbyt wcześnie bo stoi w domu nieużywany w okresie gwarancji. W każdym większym mieście jest sklep lub nawet kilka sklepów, gdzie można się wcześniej zorientować czy mają taki a taki wózek. Nie mam doświadczenia w tych sprawach i się nie znam ale ja równie dobrze wózek mogę zakupić po narodzinach dziecka, bo wiem jaki model i kolor, a na początku będzie mi potrzebny tylko fotelik samochodowy, żeby dzidzia przywieźć. Jeśli się mylę proszę doświadczone mamy o wyprowadzenie mnie z błędu :))
 
ras kochana a czy mogłabyś mi przesłać ten wykres na pw?? to może ja bym sobie zrobiła badania we własnym zakresie, ale trudno o interpretacje skoro nie wiem jaki powinien być poziom progesteronu w danym tygodniach..pomogła byś ???

słuchajcie dziewczyny, drętwieje mi lewa ręka, najczęściej w nocy, ale też zdarza się jak dziś- przed komputerem :O coprawda siedziałam długo, ale ruszałam nią stale, nie wiem czemu zdrętwiała..czy to może być spowodowane również niedoborem magnezu??

kolejna sprawa, ostatnio chyba przesiliłam brzuszek, bo bolał mnie trzy dni, uczucie właśnie jakbym miała skurcze, bolało podbrzusze, ale jak dotykałam ręką brzucha to stwierdziłam że boli cały brzuszek, cała ta powiększona piłeczka :O... do lekarza dopiero w piątek, ból już ustaje bo leżę w łóżku lub siedzę przed komputerem, ale mam nadzieję że nic sobie nie narobiłam, trzy dni byłam na kuckach po 3 godz dziennie w lesie na jagódkach, potem były te upały i akurat w upale załatwiałam sprawy na mieście i do tego jeszcze dźwigałam zakupy, a w piątek miałam stresy straszne i byłam bardzo zdenerwowana... :(( i obawiam się że to wszystko się nałożyło na siebie i przez to brzuszek dokuczał i w nocy nawet jak leżałam tak niefajnie bolał, znaczy nie był to jakiś straszny ból, ale takie jakby skurcze, gorzej właśnie bolało jak dotykałam go ręką, bolał cały, aż pod piersi niemal...do piątku postaram się oszczędzać, a potem idę do lekarza i na usg i mam nadzieję że niczego sobie nienarobiłam złego :( bo bym chyba sobie tego nie darowała !!! dziewczyny, czy też nieraz tak się zapomniałyście i bolał Was w ten sposób brzuszek??

hej Esmeralda,
Przepraszam ze tak pozno odpisuje. Bylam na kilkudniowym wyjezdzie i w ogole ostatnio dosyc zajeta bylam.
Przesle ci linka do strony z wykresem. Oto on:Progesterone Support in Pregnancy

Ta gruba czarna linia to wynik idelany ale zakres norm jest szeroki.
Wynik badania powinnas podzielic przez 3.18 co ci da wynik w ng/ml odpowiadajacy wykresowi.
Ja robie badania w Irlandii ale mysle ze w Polsce jest tak samo. Jak bys miala jakies pytania to wal smialo.
Mi irlandzki lekarz kazal sprawdzac progesteron co 3-4 tyg do 32 tc. Natomiast polski lekarz powiedzial ze wg najnowszych badan porogesteron podaje sie i monitoruje jedynie to 6 tyg od zaplodnienia by dzidzius dobrze sie zagniezdzil. Potem juz nie trzeba. Moj Irl. lekarz jest chyba przewrazliwiony ale sie go slucham bo raz poronilam. Mam tylko nadzieje ze leki nie szkodza dziecku.
 
W kwestii kupowania wózka wcześniej - często jest tak, że sklepy stacjonarne muszą zamawiać wózek w danym kolorze od producenta i bywa, że trwa to tygodniami (słyszałam nawet o ośmiu). Sklepy z reguły mają po jednym lub kilka egzemplarzy w ograniczonych kolorkach. Więc na wszelki wypadek warto zamówić wózek wcześniej. A jeśli się to robi w stacjonarnym, to warto zapytać, czy jest możliwość wystawienia gwarancji od przybliżonej daty porodu. W jednym z warszawskich sklepów, jesli rodzice zamawiają wózek np. dwa miesiące wcześniej, to sprzedawcy tak właśnie robią z gwarancją.
 
reklama
oooo!!!!!!! wielkie dzięki ras !!!! ;))) właśnie ostatnio pytałam lekarza na temat badań progesteronu, czy mam sobie zrobić, to on powiedział, że nie ma sensu, że łożysko napewno produkuje odpowiednie ilości, że chyba w ostatnich tyg się bada, tak go zrozumiałam, ale wiesz co, ja dla pewności i tak wolę zbadać sobie na własną rękę, będę spokojniejsza...i jeszcze raz dzięki kochana :*:*:*

maria ja jem duuuużo jagód ;) są zdrowe, antyrakowe, i dobrze robią na perystaltykę jelit ;) niestety malin jeszcze nie miałam okazji..parę razy kupiłam truskawki z targowiska, bo mają też sporo witaminek, ale bolał mnie po nich żołądek i nie tylko mnie, bo całą moją rodzinę ;/ przykro mi to przyznać, ale chyba były czymś pryskane, jakąś chemią, a raczej napewno!!!! bo nie były popsute, wyglądały całkiem nieźle
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry