reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Gosiagro wydaje mi się, że do macierzyńskiego i zasiłku była za "młoda" ciąża. Również do ubezpieczeń z tytułu śmierci dziecka, ale zawsze można walczyć.
 
reklama
Gosiagro wydaje mi się, że do macierzyńskiego i zasiłku była za "młoda" ciąża. Również do ubezpieczeń z tytułu śmierci dziecka, ale zawsze można walczyć.

wydaje mi się, że jeżeli będzie posiadała akt urodzenia dziecka martwego to przysługuje jej 8 tyg niezależnie od wieku ciąży (art.180 kodeksu pracy), tylko ze nie zawsze szpitale dają odpowiednie papiery
 
Ciekawe czy wydadzą jej ciałko. Ja Niestety nie wiedziałam o takiej możliwości, a w szpitalu nic nie powiedzą, bo to dla nich dodatkowy kłopot.
 
Dziewczyny moze ja jestem strasznie naiwna ale mam caly czas nadzieje ze Nanulika napisze nam jutro że usg bylo jakies zrypane, ze lekarz sie pomylil albo że stał się cud i wszystko skonczy sie dobrze. Trzeba wierzyc do konca. Są przypadki cudownych uzdrowien, poki serduszko bije Bog daje życie.
 
gosiagro ma rację, nie ważne w którym tyg doszło do poronienia bądź porodu przedwczesnego, należy się połowa ustawowego macierzynskiego. tylko czesto szpitale robia problemy z dokumentami, a juz prawie nigdy o tym nie informuja. gdybym wiedziala o takiej mozliwosci za pierwszym razem na pewno bym skorzystala, ale dowiedzialam sie zbyt pozno.

mnie tez rano boli brzuch, ale po oddaniu moczu jest ulga.
 
Dzięki dziewczyny :-) Na szybciutko zaglądam, czy nanulika coś pisała.

madzialenka - ja robiłam dziś w Centrum Medycznym Sodowski Krzysztof na Piotrowickiej w Katowicach, koszt 250 zł (ale to było badanie prenatalne). Normalne USG pewnie jest trochę tańsze, przyznam, że nie pytałam. Centrum poleciła mi koleżanka, wg jej gin prowadzącej w tej klinice jest jeden z kilku najlepszych lekarzy od badań prenatalnych - dr Agata Włoch.
 
Sanns, ja w nocy nie wstaje siku dlatego rano jak sie budze to mam baaardzo pełny pecherz i uczucie jakby mnie brzuch bolal, które oczywiscie przechodzi zaraz po siusiu.

Ja wlasnie wróciłam z pracy i nie mam pomysłu na obiad. Poprosiłam męża aby mi kupił frytki i stripsy z kfc oraz buraczki. Zdecydowanie muszę ograniczyć jedzenie z barów ale po pracy przeważnie nie mam siły myśleć o gotowaniu.
 
Załozyłam nowy temat wieści ze szpitala mam nadzieję że każda z nas trafi tam dopiero przed porodem ale jeśli tak się zdazy umieszczajmy tam nasze wieści lub wieści od dziewczyn z którymi będziemy miały kontakt a one nie będą mogły nam same napisac na forum na ogólnym komentujemy

załozyłam go bo chciałam zostawić ślad po Nanulice ona od początku tu była i jakoś tak kibicowałam jej czekałam na jej wieści tak bardzo się cieszyła że tym razem wszystko w porządku było aż do czasu :(:( mam nadzieję jeszcze że okaże się że nie muszą rozwiązywać ciąży ale nanulika się do mnie na eska nie odzywa więc pewnie jest żle i nie ma ochoty z nikim rozmawiać :(

kuzynka moja w 16 tyg miała usuwana ciąże martwa była cudem uratowali jej życie cała macicę jej usuneli to była masakra ciałko wydali ale nawet nie powiedzieli czy to chłopiec czy dziewczynka a ona 3 mc leżała w szpitalu więc nawet nie była przy pochówku a czy zasiłki dają nie mam pojęcia ech to straszne .

Oby już żadna z nas nie musiała tego przeżywac co nasza koleżanka :(
 
a co do znajomości naszej to ja z mężem znamy się przeszło 18 lat a małżeństwem jesteśmy od 16 :)
 
reklama
dobrze, że nie jestem sama z tym pęcherzem bo już zaczęłam sie martwić.

A co do Nanuliki - nie wiem czemu ale to chyba mój życiowy optymizm i wiara w cuda i żejednak się okażę że z jej maleństwem będzie wszystko ok.
 
Do góry