reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Cześć Dziewczyny, opisałam na wątku wizytowym dzisiejszą wizytę.

Ja po świętach objedzona, nie umiem w sumie zjeść dużo na raz, ale za to jem co chwilę trochę. Czasem jeszcze trochę mnie mdli.

Witam nowe Dziewczyny :)

Co do palenia w ciąży to dla mnie to po prostu zero odpowiedzialności. Ja na kilometr wyczuwam dym papierosowy bo sama nie palę i właściwie u mnie w rodzinie nikt nie pali. Nie pozwoliłabym palić przy mnie będąc w ciąży a co dopiero samemu palić!
 
reklama
bett ja tez rycze na filmach itp strasznie sie placzliwa zrobilam :/

ja bóle brzucha mam ciagle, takie klucia itp czasami jak jestem dluzej w pozycji gdzie zginam brzuch to mam takie bóle po czasie jakby powrót do normalnego napiecia ... lekarz powiedzial ze to nic niepokojącego i to normalne ...

Crazy Girl moj brzuchol mimo tluszczyku tez juz ladnie widac ... od dolu mi sie ladnie zaokrąglil i jak leze to juz jest górka gdzie zawsze wszystko bylo jakby ponizej kosci biodrowych.

Wesola kobietko glowa do gory i usmiech a wszystko bedzie dobrze, zamartwianie sie nie jest dobre :* a zdjecie pokazuj szybko mimo ze nie wyrazne :)

jedyne bóle jakie mnie martwią to na wysokosci pępka prawie przy nim mam klucia i jakby 2 bardziej widoczne zyly przy nim.
 
Ostatnia edycja:
Moj brzuchol to dla mnie szok! Jutro jak wroce do domu to zrobie zdjecie i wstawie! Moja dzidzia pewnie ma ze 2cm (jutro sie okaze:p) a jej dom to willa!!! Moze gwiazda jakas rosnie:p
 
Nikita - na poczatku bedziesz czula jakby tak smiesznie flaczki ci sie obracaly, takie trzepotanie motylka...
Ja pierwsze ruchy poczulam w 17 tyg,a kilka tygodni pozniej byly juz coraz mocniejsze i wyrazniejsze... :tak:

Wesola Kobietka - nie zamartwiaj sie. Najwazniejsze,ze dzidzia rosnie i juz za niedlugo znowu bedziesz miala wizyte :-) glowka do gory!!!
Ja sie obzeram jak moge,a na wadze 54,3 !!!!! nigdy tak malo nie mialam :dry::dry:

Milego wieczoru!!!!
 
Moj brzuchol to dla mnie szok! Jutro jak wroce do domu to zrobie zdjecie i wstawie! Moja dzidzia pewnie ma ze 2cm (jutro sie okaze:p) a jej dom to willa!!! Moze gwiazda jakas rosnie:p

Nanulika trzymam kciuki za wizytę :)

Co do brzuchola to nawet nie mów, przedtem już miałam duży a teraz tak mnie wypięło, że mam już problem go ukryć w pracy, muszę nosić luźne rzeczy. Żeby już było po tym 3d i mogłabym już powiedzieć.
 
zapomniałam zapytać w poprzednim poście - ile kosztują badania genetyczne? bo słyszałam, że to bardzo drogie jest ...

ja dziś prawie zemdlałam. robiłam sobie obiad i tak się źle poczułam, że musiałam powyłączać gaz i szybko się położyć, otworzyłam okna i napiłam się wody i przeszło. bardzo się wystraszyłam, bo jestem sama i gdyby coś mi się stało, to nikt nie ma klucza do mojego mieszkania oprócz męża, ktory jest teraz z 450 km ode mnie.
 
Crazy akurat mam lekarza;p bakteria wyszła mi w zeszłym roku. Nie miałam objawów (tzn. jakieś tam upławy zawsze miałam, ale łączę je raczej z nadżerką). Po poronieniu poszłam na kontrolę do ginekologa, który był wtedy w szpitalu i miał dobre opinie (w zasadzie to ordynator), On mi zrobił wymazy bakteriologiczne, no i wyszedł mi ten paciorkowiec :-/ i jeszcze jedna bakteria. Brałam wtedy antybiotyk i po ponownym wymazie już nie wyszło, ale ten streptoccocus to takie paszkudztwo, że je się już po prostu ma i podobno ma go wiele kobiet, ale o tym nie wie. Ważne jest by przy porodzie podać dożylnie antybiotyk bo dziecko może się zarazić. Dziecku też czasem się od razu podaje. A dziś gin po prostu patyczkiem sprawdził, że zabarwił się na ciemno a to oznacza bakterię.
 
Witam laseczki i nowe mamuśki też ;-)

Ale dzisiaj leń-tak się nie chciało iść do pracy- al dobrze , że miałam na 9-15 odbębniłam swoje a jak wróciłam to spałam.Jutro też do pracy a potem dwa dni laby i weekend pracujący.........ale na szczęście tylko po 6 godzin dziennie.
W sobotę mam babską imprezkę u siebie- mąż wesele cyka mały do dziadków na noc jedzie...jupi!!!!!!!!!!
Ja też ryczę -ostatnio oglądałam "Odrobinę nieba" i wyłam jak bóbr co mi się wcześniej nie zdarzało.......:confused::confused:ach te hormony :-D:-D
U mnie tez już zaczyna widać.......ale w swoje spodnie spokojnie wchodzę-biodrówki, bo te z wyższym stanem to mnie cisną już ale się zapinam.
Dzisiaj wzięłam sobie od siebie ze sklepu spodenki-ostatnia S była a dobrze schodzą więc niech będą w pogotowiu hihiih. o takie o:
Spodnie Rossy Cappucino - 9fashion sklep firmowy - odzież ciążowa, moda ciążowa

Ciekawe jak tam ethele po egzaminie...ja też czekam na drugie podejście

Wesoła kobietka u nas standardowo robią taki wymaz w 33 tygodniu ciąży-przynajmniej ja miałam tak przy pierwszej ciąży..... głowa do góry będzie dobrze...Augumentin to jeden z e słabszych antybiotyków- moje dziecko po urodzeniu miało podawany- bo miał wrodzone zapalenie płuc-a lepiej podać antybiotyk niż pozwolić żeby bakteria szalała w organiźmie.
Ja za to miałam ospę w I trymestrze ciąży i miałam podawane silne leki przeciwwirusowe więc rozumiem co przeżywasz.........i będzie dobrze:tak::tak:
 
reklama
nikita1982, w pierwszej ciazy poczulam "motylki" w 18tyg, ale to raczej nazwalabym pukaniem :) takie delikatne pukanie z brzuszka :) cudowne uczucie!
Piszesz o pedicure i goleniu.. ja ostatnio jak szlam to myslalam, ze tylko po skierowania, a musialam jednak wskoczyc na fotel, zeby pobral mi wymaz.. a ja totalnie nie przygotowana, nanogach mialam jeża - na dole zreszta tez :p


xantina, witaj :) zycze zeby wszystko bylo w porzadku! :)


Kasia8007, witaj, bedzie spora roznica wieku, ale ja tez mam siostre starsza nawet wiecej bo o 11 lat i dobrze sie dogadujemy.


Katze, to takie dokladne USG gdzie robi sie kilka pomiarow, zeby sprawdzic czy nie ma wad genetycznych - do tego mozna tez zrobic badanie prenatalne z krwi (tez na wykrycie wad).


Mal_, ja psychicznie czuje sie w porzadku, tylko sie latwiej wzruszam jak cos ogladam :)


Elomelo, mnie tez to bardzo rusza jak widze nieodpowiedzialne przyszle mamy.. ale nic nie poradzimy chyba. Pare miesiecy temu bylam u znajomych i przyszla ich kolezanka w ciazy (juz bylo widac brzuszek), nie dosc ze jarała, to jeszcze pila piwo - tlumaczac sie ze jedno z soczkiem nie zaszkodzi.. tylko, ze przy mnie wypila 3 duze kufle.. a wczoraj sie dowiedzialam ze stracila dziecko w 6 miesiacu, a teraz jest znowu w ciazy..


bett, ja tak mam :) rycze na serialach nawet :)


sunovia, ja bylam u lekarza prywatnie ale po skierowania poszlam na kase (do tego samego) i dal mi skierowanie do szpitala (do laboratorium i na USG), ale mi na tych badaniach z krwi nie zalezy, wiec pojde prywatnie w 12 tyg i powiem, ze chce genetyczne USG (tak samo zrobilam w 1 ciazy). Czyli wychodzi na to, ze jakbym chciala i poszla na kase chorych do szpitala to bym nic nie placila.
 
Do góry