reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Ja motylki poczułam z Olim już w 14 tygodniu a w 16 już kopniaczki-ale całą ciąże dawał mi nieźle popalić, bardzo ruchliwy był i teraz też jest- żywe sreberko :-D:-D.....sama w byłam w szoku ale lekarz mówił że to możliwe bo byłam bardzo szczupła i żadnego tłuszczyku na brzuszku nie miałam hahah...teraz przed tą ciążą oponka trochę była hihihi
 
reklama
witam się i ja po świątecznym obżarstwie:-) na szczęscie waga ani drgneła, więc jest dobrze:tak:
brzuch tez mam duży, no ale w drugiej ciązy szybciej wyskakuje, tylko teraz mam taki jak poprzednim razem w 5 m-cu ciązy:szok:

witam nowe mamusie:-)

katze - w okolicach 12-13 tyg ciązy robi się standardowo tzw. "usg genetyczne", polega ono na tym iż bada sie przeziernośc karkową oraz kość nosową, jeżeli wymiary będa przekraczały normy może to świadczyć np o zespole downa, dlategotez dopiero jak wymiary są przekroczone kobieta kierowana jest na dalsze badania, wiem tez ze po przekroczeniu pewnego wieku chyba 35 lat standardowo wykonuje się dokładniejsze badania, bo wraz z wiekiem jest większe ryzyko wad

sunovia - dbaj o siebie, dobrze ze ostatecznie nie zemdlałaś, mi niestety też się ostatnio to przydarzyło, z tym że ja na chwile straciłam świadomość a bylam sama w domu z dzieckiem:no: coś strasznego nie życze nikomu

ja motylki poczułam w 16 tyg, a solidne kopniaki zaczęły się koło 20 tyg
 
Ja w pierwszej ciąży robiłam przyzierność karkową ale sama chciałam bo nie było innej możliwości żeby mieć to badanie za darmo.
Ja chyba poczułam w 18tc a motylki jak to nazwałyście czuje już szczególnie jak się położe. Chyba że to nie motylki:confused:
 
witam sie i ja po dlugiej przerwie :)

swieta minely szybko i na lenistwie obzarlam sie za wszystkie czasy

wkurzam sie bo bylam u lekarza w piatek i nie widzial zarodka dobrze jeszcze pecherzyk rosnie w piatek ide na kolejna wizyte ale martwie sie :(

WITAM NOWE MAMUSIE LISTOPADOWE

MagdaP3011 - podobno z dziewczynka ma sie duzy brzuch (u mnie tak bylo) a z chlopcem wszystkie moje kolezanki mialy malutki. Ja spie na plecach bo na brzuchu nie chce kiedys nie umialam spac na plecach ale w pierwszej ciazy sie przyzwyczailam :)

Nikita - ja kiedys tez trzymalam w gorze tylko mi sie udalo za pierwszym podejsciem hehhee ale smiesznie bylo. Moj M byl wykonczony robieniem dzidziusia stwierdzil ze to strasznie meczace hehehhehehe

Mal - ja mam czasami wybuchy jestesm spokojna spokojna ale jak mnie najdzie to potrafie ostro dokopac moj M mial zadymke przed swietami ale czulam ze to hormony szaleja :)

Crazy Girl - wspolczuje tych mdlosci

taycia - to ty szczupaczek jestes ja przed pierwsza ciaza tyle wazylam pozniej juz tylko do przodu szlo. Pierwsze ruchy to jest piekne choc na na koniec myslalam ze oszaleje moje dziecko mialo 2 h kolo 21 ze tak sie wiercila w brzuchu ze spac nie moglam

estera - super spodnie ja mam po pierwszej ciazy ubrania. u mnie tez zywiolowe dziecko po mamusi :)juz w brzuchu wiedzialam ze to ancymon

odezwe sie pozniej bo tesciowa dzwoni i przerwala mi
 
Dzień dobry jak zwykle z metra. Wczoraj przez strajk komunikacji miejskiej spędziłam prawie 11 godz w biurze. Zrobiły sie straszne korki i m. jechał po mnie 2 godziny. przyszłam do domu i padlam.
Jutro wizyta u mojego lekarza- bardzo sie cieszę ! I mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze.
Nie zauważyłam czy ethele pisała o wynikach egzaminu?
Co do tycia, to ja wieczorami puchne. Wczoraj miałam wrażenie ze dosłownie rozerwe ubrania, które rano były dobre. Paskudnie uczucie. Dziś ubralam bardzo luźne ciuchy
 
Dziendoberek! Ja sie wlasnie obudzilam i zaraz wstaje bo ok 13 wyjezdzamy:) jedziemy prosto na wizyte do gin:) mam nadzieje ze wszystko jest dobrze z nasza fasolka! 3majcie kciuki:) milego dnia wszystkim!!!
 
sasanka1 dokładnie......ancymonek:-D:-D
Dzień bez mdłości to dzień stracony .........:laugh2::laugh2:w moim przypadku...juz nie są tak intensywne i nie trzymają mnie cały dzień..wczoraj tak się cieszyłam , że nie mam cały dzień i oczywiście przed samym spaniem mnie dopadło a dzisiaj tylko oczy otworzyłam i już................a jak zaczęłam robić mężowi śniadanie i otworzyłam lodówkę to mało brakowało do bliskiego spotkania z kibelkiem

Co do spania to ja śpię na lewym boku-tzn zasypiam...czasem budzę się na brzuchu ale rzadko........
Miałam mały brzuch z Olim ale on się 2225kg urodził wie pewnie dlatego- teraz nie będzie chyba
taki mały heheh-już zaczyna być widać
To w 8 miesiącu z Olim
profesjonalna-sesja-fotograficzna-dziecieca-oliwier-foto-klaudiusz-potocki-02.jpg
 
estera - no rzeczywiscie malutki to chyba jednak prawda ze na chlopca jest maly brzuchol ja z Julka wygladalam jak wieloryb strasznie bylam gruba i jeszcze upaly straszne byly wiec myslalam ze wyzione
 
Dzień dobry :-)

Sasanka - mogło być za wcześnie, żeby widzieć zarodek, w piątek już na pewno zobaczysz swoja fasolinkę! One rosną w niesamowitym tempie :-D

Dreddka - ethele jeszcze nic nie pisała o wynikach. Z puchnięciem mam to samo, wieczorem w nic nie mogę się dopiąć, brzuchol mam jak w 5 miesiącu :hmm: Rano już jest zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że to tak nie będzie stale?

Nanulika - trzymam kciuki!! &&&
 
reklama
U nas poszło w miarę szybko, bo staraliśmy się tylko 3 miesiące. U mnie już trzydziestka na karku i bałam się, że tak łatwo nie będzie, ale udało się :-)
Co do badania, to gin powiedziała, że to rutynowe badanie w 12 tygodniu. Czytałam na ten temat. Właściwie z genetyką ma niewiele wspólnego. Jest po prostu kilka markerów, które się mierzy podczas USG, i jeśli któreś z nich odbiegają od normy, to należy zwrócić uwagę czy maluszek dobrze się rozwija (czy nie ma wad wrodzonych). Jednym z takich markerów jest np. długość kości nosowej, lub badanie szerokości szyi dzidziusia.
 
Do góry