reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Czesc Mamuski!

Odzywam sie ,ze zyje...
Chlopcy juz zdrowi...
dokuczaja.... wgram filmik na zamknieta :-D

My jemy wszystko juz prawie,ale jestesmy starsi,wiec nie dziwota.

Oli - gratki dla Tymka za samodzielne siedzenie!
 
reklama
No u nas też sporo rozwojowego się dzieje, mały łobuz, jak już wcześniej wspominałam staje sobie i to bardzo stabilnie wszędzie gdzie popadnie, przy meblach, w łóżeczku, kojcu.. już barykady z poduszek przed szafkami nie pomagają, bo wspina się po poduszkach :-D no a od kilku dni stawia sobie kroczki (oczywiście łapie się mnie za rączki i chce nóżki przemieszczać) ależ to zabawnie wygląda on taki malutki nawet jak sobie wstanie :-)

My soczków nie podajemy bo synuś nie specjalnie je przyjął ale herbatki Hippa a i owszem :tak:
 
A ja dziś wkurzona. Kuba obudził się przed 9 z potworną chrypką i kaszlem. Zadzwoniłam do przychodni, w której jesteśmy zapisani (prywatna z kontraktem z NFZ), a pani mówi, że na dziś numerków nie ma. Jutro więc muszę iść i stanąć w kolejkę pod drzwiami o 6 rano, może się uda zapisać. A jak nie, to przepisujemy się do przychodni rejonowej. Dobrze przynajmniej, że Kuba nie ma gorączki.
 
znalazłam chwilkę i udało mi się Was kochane nadrobić:)
katalina oj nie mogę się doczekać kiedy i Zosia tak będzie harcować:-) wiem, że będzie więcej ganiania za Nią, ale chciałoby się tych nowości rozwojowych. szczególnie że forumowe dzieciaczki widzę idą jak burza z rozwojem fizycznym:-)
My jesteśmy na etapie samodzielnego siedzenia oraz stawania na czworaka i próbach (nieudanych) stawiania kroka na tych czworakach). jak Mała nie może do czegoś dostać, to się będzie tak turlać, tak podciągać, a nawet "robić zająca do przodu" że wreszcie osiągnie swój cel...

babyduck i esme zazdroszczę wypoczynku, oj zazdroszczę....

babyduck jak Kubuś, przestał już marudzić?

esme ja już od paru ładnych tygodni daje buraka, za to mięsa daję tyle co ma łyżka duża stołowa.
tyle że u nas jest podobno lekki bunt na zupki...

olii gratulacje dla Tymka za postępy w siedzeniu:-)

ja jestem padnięta, dziś siedzę w pracy 9 dzień z rzędu. takie uroki pracy w kulturze. w sobotę sterczałam od 11 do 17 na naszym pięknym rynku, w pełnym słońcu i uczestniczyłam wraz z jurorami w przesłuchaniach Festiwalu Klenczona, potem obrady jury i ... masa z tym problemów, ganiania, załatwiania. Za to w niedzielę były jak co roku Wianki, zatem też "imprezowąłam" przy stoisku konkursowym na najpiękniejszy wianek. niby należy mi się za te dwa dni dzień wolny, ale teraz mam przygotowania do wakacyjnych półkolonii, poza tym jeszcze realizujemy projekt historyczno - edukacyjny... no nie ma w co rąk włożyć. w domu też nie ma szans na odpoczynek bo od wczoraj przychodzi do nas niania na "zaaklimatyzowanie się". urwanie głowy....
 
ostkapa ja właśnie daję małą łyżeczkę tego mięska...ojjj i teraz nie wiem czy nie za mało dajęęęę??
babyduck co za dziadostwo, chore dziecko powinni odrazu przyjąć, a nie że takie cyrki robią...;/
dziewczyny!! jakie mleko w modyfikowane jest godne polecenia? która firma najlepsza Waszym zdaniem? a jakie dla alergików mleko polecacie? bo są tu też mamy alergików z tego co się orientuję.. Myśmy używaly bebilon pepti, ale okazało się ostatnio, że będzie problem z tym mlekiem, przestali je produkować narazie. także kupiłam ostatnio normalnie bebilon 2 h.a i małej nic nie jest po nim. tylko nie wiem, może jakieś tańsze gdzieś znajdę z oznaczeniem h.a i czy orientujecie się czy na te sklepowe mleka też jest znizka po orzeczeniu od alergologa?? ale chyba raczej nie ;/ bo wiem, że na te z apteki byłaby
 
esme my używamy Nutramigenu - ale jest to bardzo silne antyalergiczne mleczko szczególnie dla AZS-owców, Natan bardzo chętnie je pije, choć ponoć smak jest nie najlepszy (ale jak próbowałam, to mi smakuje - taki dość wyrazisty smak - tak bym to ujęła:-))

babyduck aj też się nadenerwowałam przez te nieszczęsne zapisy do pediatry, szczególnie jak maleństwo potrzebuje pilnej wizyty.. nawet dzwoniłam w tej sprawie do Rzecznika Praw Pacjenta i wyjaśnili mi, że nie ma takiej opcji by dziecko nie zostało przyjęte. To fakt musi być przyjęte ale przez jakiegokolwiek lekarza pediatrę będącego na dyżurze, czyli nie koniecznie naszego do którego jest zapisany i też tak mieliśmy, że konsultował nas lekarz inny, choć nie ukrywam, że wolałabym, by synek zawsze był pod opieką tego samego jednego lekarza. Co do kolejek przed wrotami przychodni, u nas jest to samo, kolejki nawet o 5.00 a przychodnia czynna od 7.00, szczególnie zimą to było ciekawie, młodzi ludzie (głównie ojcowie) opatuleni po uszy, z książką w rękach i termosem kawy, a starsze babcie - o zgrozo i ich rozmowy: "aj wiesz tak dziś wcześniej wstałam, jakoś spać nie mogłam, to sobie pomyślałam, że przyjdę, to może mi ciśnienie zmierzą"...:szok::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: - bez komentarza, i tak każdego dnia. Owszem są zapisy telefoniczne ale od 7.30 kiedy to wszystkie numerki na ten dzień już dawno wygryzły te mega "schorowane" babcie..:no:

ostkapa i na Twoją niunię przyjdzie czas z tymi skokami rozwojowymi, powiem Ci, że czasem nie nadążam za synkiem :-). A co do pracy, to faktycznie masz urwanie głowy..i totalne zabieganie, jedyny tego plus to chyba tylko taki, że czas szybciej płynie.. Wytrwałości zatem Ci życzę :tak:

taycia super że chłopaki zapomnieli już o choróbskach ;-) i że z nich takie jadki - żarłoczki są :-)
 
hej
W niedziele wieczorem mała dostała temperatury 39 st wczoraj rano poleciałam do lekarza no ale kazała obserwować do środy i tylko nurofen podawać. Dzisiaj w nocy było już 39.6 Masakra!!! dostała nurofen i przeszło i tak co 4h podskakuje temperatura. W środe rano idziemy na badanie moczu(zalecenie lekarza) a potem do lekarza. Pewnie jakis wirus.... no ale jakia marudna jest cały czas na rękach chce być......
A u nas dziś pada deszcz.... Wreszcie!!!! :)
A i kupiłam juz sukieneczkę na chrzest w smyku :)
No i wczoraj wieczorkiem zamówiłam na allegro kojec i krzesełko do karmienia :)
Ostkapa to widzę,że nasze córy są na takim samym etapie :) to samo moja robi co twoja :)
esme ja podaje tylko sok 100% gerber tak jak babyduck ale mieszam z wodą przegotowaną.
 
Witam po długiej przerwie :)

Nie mialam weny na wchodzenie na forum... sorki...

U nas bez zmian. Dalej sa nocne koszmary. Prawdopodobnie to AZS nie daje mu spać. Zainwestowaliśmy nawet w jedwabny ciuszek dla atopowców- 300zł(!) komplet ale i to nie pomaga. Choć nóżki trochę gładsze. Te opały są tragiczne, te "szczególne" dzieciaki strasznie cierpią. Derm radzi założyć klimę w mieszkaniu, ale na to sie w życiu nie zgodzę. Nienawidzę klimy w mieszkaniu.
Przyznam sie, ze tez cięzko mi było czytać jak super jedzą, spia i bawia sie Wasze dzieci, dlatego tez nie zagladałam... przepraszam. Zazdrość jest straszna...

Jeszcze Wam napiszę, ze po wizycie u gina okazalo się, że w tym cyklu rośnie pechol, wiec działalismy. Na dodatek gin stweirdził, że nie mam żadnego PCO tylko zaburzenia owulacji. Bo takie jajniki to nie są PCO. A takze twierdził, że po porodzie PCO nie mija, a zaburzenia i owszem. Wiec podniósł mnie na duchu.
 
Kruszka wiem ze te problemy skórne są dla was męczące. Wszystko robicie żeby było dobrze nawet ubranka za 300zl które i tak nie pomogły ehhh współczucia ;)
babydack ja daje soku z hipa rozcieńczam z wodą .

Igorek juz fajnie sobie drepra z dnia na dzien robi coraz wiecej kroczków:)
 
reklama
katalina my właśnie też receptę dostaliśmy an nutramigen, ale przestraszyłam się, że ona tego jeść nie będzie, bo włąśnie slyszałam opinie o tym mleku, dlatego zrezygnowałam i kupiłam ze sklepu mleko h.a, ale teraz nadal chodzi mi po głowie jakie jest najlepsze, my mamy bebilon, i zastanawiam się czy et tańsze mieszanki dużo się różnią, np. bebiko, i czy nan jest dobry, bo też w sumie dużo mam go używa.
pati a czemu mieszasz te soki z wodą?
kruszka wspólczuję Tobie i Maluchowi :( i w zupełności Cię rozumiem, że nie czytasz naszych postów z ekscytacją, bo raczej każda z nas tak samo by do tego podchodziła. dużo siły Wam życzę moi kochani :*
 
Do góry