reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Kaszka orkiszowa jest z glutenem, ja już ją daję Lence, dokładam do owocków i dobrze ją toleruje, buraczek też jest ok, dodawałam do zupki. Niestety dalej mam bunt zupkowy, dziś na próbę zrobiłam bezmięsną, tylko marchewka, ziemniak i pomidor przetarty z puszki - na obiad spagetti robiliśmy - do tego trochę masła i w końcu zjadła kilka łyżek. A teraz walczymy z komarami, jakaś masakra, nie można wyjść bo tak atakują, dobrze, że mam moskitierę w wózku, bo mała by spać nie mogła w ogrodzie. Za tydzień jedziemy w Bory Tucholskie i już się boję co tam będzie z komarami
 
reklama
Katalina ja używałam wałeczków ale teraz juz nie używamy:) mój mały na brzuchu nie nawidzi leżec to i na nim nie spi .

co do mleka krowiego to chyba tak bardzo bym się nie martwiła do roku juz dziecko jada większość normalnych pokarów i ja tez powoli zaczynam podawać dzis jadł np kanapkę z szynka posmarowane masełkiem tak bardzo mu smakowało to po kawalątku dawałam radził sobie świetnie nic mu nie bedzie to bedziemy podawać gotuje mu czasem kasze manne z jabłkiem i zastanawiałam sie własnie nad tym czy na mleku mu nie zrobić jakby przeanalizowac skład zupek to duzo składników już jedzą a mój Igor zawsze do przodu z zupkami był nic sie nie działo to podawałam wcześniej .Jak ja się ciesze że taras mam wysoko:) bo nie ma komarów a byłam u sąsiada na grilu to chciały mnie zjeść:)
W upały mały chodzi tylko w bodziaku ta pogoda mnie rozwala raz upał a wieczorem wiatr sama nie wiem jak go ubierać mówi sie lepiej żeby chłodniej niż za gorąco ale strach znou żeby nie zawiało go.
 
Mój mały właśnie ma drzemkę:-) ależ mieliśmy dziś piękną noc-Tymek obudził się jak dawniej tylko raz o 2 i spał do 7:-D oby tak dalej. A to chyba dlatego że wypił przed spaniem 140ml mleka i w nocy 100ml więc brzuszek był pełen.

U nas wreszcie się troszkę ochłodziło-słońce nie praży. Przynajmniej trochę dom wywietrzę.

Zapomniałam dodać, że Tymi już pięknie siedzi sam. Oczywiście go asekuruję bo cały czas się boje że się przewróci:-D
 
a ile to jest 10 gramów mięsa?? bo ja gdzieś wyczytałam że jest to łyżeczka od herbaty i tyle też daję mięska mojej pociesze do każdego posiłku przez 5 dni w tygodniu, ale na opakowaniu herbatki dla niemowląt, bo znalazłam tak ą jeszcze w szafce na kolki to była jakaś tam, to jest napisane że 10 g to jest łyżka stołowa, więc zgłupiałam?? co Wy na to??
ulala no tak masz rację z tym jedzonkiem, że już dzieci jadają większość normalnych posiłków, ale wszędzie mówią, że jednak podstawą żywienia nadal jest mleko mamy, czy tak modyfikowane..
u nas to w sumie nie ma w brzuszku miejsca na tyle potraw, bo moja mała nie je zbyt wiele, teraz jedzonka daję jej więcej, 120-130 ml obiadku, 120-130 ml owoców, 80-90 ml kaszki na śniadanie, a karmień piersią w ciągu dnia jest bardzo mało bo jakieś 3-4 razy, za to zaczęła upominać się w nocy i nadrabia ;) bo chyba jednak mleko jest jej bardziej potrzebne
 
Ostatnia edycja:
babyduck, ahaaa!!! :D ale ze mnie ciemnogród :p
jeszcze pytanie odnośnie soczków. jakie podajecie swoim malcom?? jakie są najlepsze firmy. bo ja ostatnio widziałam bobovity to chyba jest i jest na nim napisane "napój" i właśnie nie wiem, czy warto coś takiego kupować?? ;O mam też w gazecie reklamę boobfruta i tu już piszą "nektar" no to chyba coś lepszego jakościowo co nie??
 
reklama
Do góry