reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

Pati pati nie wiem co Ci napisać. u nas w sumie podobnie z tym że mojego męża w ogóle nie ma. wraca tylko na weekend. powoli zaczynam się przyzwyczajać do takiego trybu.co do ubranka na chrzest ja jestem raczej zwolenniczką prostoty i skromności. Lile ubrałam w zwykłą białą sukieneczkę, białe rajstopki, sweterek i czapkę. nie lubię falban i wzorków, cekinków...brrr...myślę że wyglądała uroczo, ponizej spróbuje wkleic zdjecie...

Basia no ja też codziennie rano pobódka i szykowanie starszej do przedszkola, zawozenie razem z Hanką, musimy się szykowac. troche to męczące ale napiszę Ci jedno. boję się troche wakacji bo jak starsza idzie do przedszkola to przez pół dnia mam spokój i zajmuję się tylko Hanką. jak Lilia chorowała przez trzy tygodnie i siedziała w domu to myślałam że sfiksuję z nimi obiema...a wakacje trwają dwa miesiące!!!nie wiem jak dam radę mieszkając w bloku, bez podwórka, bez wyjazdu i ...bez męża!

Esme esmunia ja staram się podawać owocki codziennie ale Hania ich w ogóle nie lubi. ma odruch wymiotny i czasem w nią wmuszam a może nie powinnam. ze względu na to ze Młoda mało jadła owoców to podawałąm jej do picia rozcienczone soki owocowe, te chętnie pije do tego stopnia z nie chciała nic innego. teraz ze względu na te odparzenia na cipulce odstawiłam soki, podaje tylko herbatki do picia a owoce w małych ilościach.

Ostkapa gratki z powodu powrotu do pracy:)

Oliii to na pewno lepiej ze tylko wodę Tymuś toleruje. ja bym tak chciała...Hanka woli nic nie pić cały dzień niż wodę.

Babyduck będziesz musiała pogadać z Paniami w żłobku jak najlepiej karmic Kubę. mam nadzieję że dojdziesz do porozumienia...

Pati pati zdjęcie Lilki;-);-)
 

Załączniki

  • P8190002.jpg
    P8190002.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 41
reklama
babyduck a dlaczego dopiero za dwa miesiące będziesz jeden posiłek mleczny zastępować owocami?? ja właśnie już staram się to wprowadzić, tylko narazie nam nie wychodzi, a dwa pozostałe posiłki mleczne równięz już zastąpiłam, rano kaszką z mlekiem, a w południe obiadkiem.. dlatego trochę nie rozumiem czemu u Was dopiero za dwa miesiące??
 
Dlatego, że zgodnie ze schematem żywienia dziecko w 7 miesiącu potrzebuje 4 posiłków mlecznych, a w 9 już tylko 3. Owoce podaję swoją drogą.

Kuba je 5 posiłków:
1. mleko
2. kaszka na mleku
3. mleko z manną
4. zupka i deser owocowy
5. mleko
 
Hej Mamusie!

Ach,u Nas choroby i choroby. Ja z Mezem grypa zoladkowa.
Maluchy chyba zlapaly ospe,bo byla epidemia jak Szymon poszedl do zlobka. Sa marudni, nie do zycia, malo jedza, Mikus ma straszny katar i spac nie moze,a ja wykonczona...

Modle sie ,ze wysypka na ich ciele to jednak nie to... oby...

Pozdrawiam Was wszystkie!
 
Dzięki dziewczyny :)
Muszę znów z nim pogadać..... bo to się robi chore!!!
No muszę się przejść po sklepach bo na allegro nic ciekawego nie widzę..... i jeszcze dzisiaj dzwonimy do Chrzestnej by potwierdzić jej bycie chrzestną a ona nam powiedziała,że zapomniała ale nie ma bierzmowania!!!:szok: szok!!! i to jeszcze mieszka od na 300 km. Dobrze,że zadzwoniłam. Musiałam dzisiaj szukać zastępstwa no ale się udało :)

babyduck Moja je tyle samo 4 pos. mleczne + zupka i troszkę jakiegoś deserku(owocka)
Monia no ja też miałam mieć 7 lipca ale nie było nigdzie wolnej restauracji, więc szybko do księdza i na 6 się udało :) Będzie ładne słoneczko!!!
 
babyduck jak Ci się udało zrobić tak żeby Kuba jadł tylko 5 posiłków??

u nas karmienie co 3-3,5h... zależy od tego co zje. schemat po wizycie u pediatry wygląda następująco:

ok.7.00 - kaszka glutenowa 60ml wody + 2 łyżki kaszki + pół banana + 1/5 jabłka
ok.10.00 - 10.30 - zupka z jajkiem - jakieś 100ml
ok. 13.30 - mleko mm, 150ml
ok. 16.30 - 17.00 - zupka z mięskiem 200ml
(czasem - ale żadko ok. 19.00) - trochę mleka cyckowego
20.00 - mleko mm, 120ml
2.00 - mleko cyckowe
czyli jakieś 6 - 7 posiłków.

Wcześniej była tylko jedna zupka, ale że babka kazała nam dawać coś bardziej kalorycznego to tak to wygląda...
czasem wymieniamy jedną zupkę na kaszkę bezglutenową (120ml), niestety podawane łyżeczką, bo Zosia z butli nie chce jej ciągnąć:-(
 
No jeśli chodzi o jedzonko to u nas zazwyczaj jest tak:

7.00 150 kaszki na wodzie bobovita
11.00 90 ml mleka
14.00 obiadek
16.00 deserek owocowy
18.00 kaszka na wodzie
i w nocy ok 100ml mleka

Oczywiście w międzyczasie woda:-)
 
ostkapa, zwiększyłam porcje do 180 ml każda. W przypadku zupki jest to 120 ml przecieru + 60 ml deserku albo 180 ml zupki i do picia sok (bo generalnie pije wodę). Wydłużyłam czas między posiłkami do 4 godzin. I tak Kuba je o 5, 9, 13, 17 i 21. Jeśli obudzi się później niż o 5, to wszystko przesuwa się tak samo. Jeśli zaśnie przed ostatnim mlekiem, to daję mu je jak się obudzi albo karmię przez sen między 22 a 23. No a jeśli obudzi się w nocy, np. o 2.30, to daję mu wodę.
 
Taycia- zdrówka dla WAS!!!!!!!!!!!

U nas też trochę chorobowo....zakatarzeni, Amelia dodatkowo kaszle (bardziej harczy) byliśmy dzisiaj u lekarza i osłuchowo na szczęście OK, dalej inhalowanie, okelpywanie i smarowanie....

U nas pory jedzenia mniej więcej wyglądają tak:

5-6 mleko 120-150ml,
9-kaszka, (najczęściej pomieszana z kleikiem ryżowym, czy kukurydzianym)
13- obiadek,
17- deserek (owoce z kleikiem kukurydzianym lub biszkoptami, ew. kisiel)
20- 180 mleka,

Niekiedy się poprzestawia, albo zamiast obiadku czy deserków jest mleko, czasami pomiędzy posiłkami dostaną jakiegoś chrupka, wafelka ryżowego czy biszkopta na spróbowanie, czy jakiś sezonowy owoc jak np. truskawka, poziomka...Czasem zjedzą więcej, czasem mniej....jakoś nie trzymam się szczególnie schematów- bardziej ufam intuicji i obserwuję reakcje, uczę poznawania wielu smaków i jakoś do tej pory nie było z jedzeniem problemu..
 
Ostatnia edycja:
reklama
u mnie mały zjada duzy słoik zupki daje mu w jeden dzień np jogurt jako drugi posiłek po przebudzeniu nocnym a w drugi dzień owocki lub jakis mus owocowy herbatke podaje różna ostatnio od 9 mc ma nic mu nie jest wiec mu podaje samej wody nie chce soki przecierowe mu nie smakuja woli takie rumiankowe itd... kaszki daje mu 1-2 posiłków smaki rózne . w nocy wstaje jak sie kreci i raz daje mleko a raz picie .Tycia zdrówka dla chłopaków
sylha dla twojej parki róznież uważaj na ten kaszel u nas tez było czysto osłuchowo a zrobiło sie zapalenie oskrzeli .
 
Do góry