reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Witajcie maminki
U nas deszcz powrócił, ale przez 2 dni wreszcie było lato:-D Wpadła koleżanka na kawkę i się opalałyśmy w ogródku, Filip spał, normalnie Hawaje :) Lato wróć!!

Gratulacje nowym ząbkowiczom, - (syl, Gola , Angun )u nas na szczęście jeszcze bezzębnie i aż się boję co to będzie z cyckami.

syl84 dobrze,że już lepiej z kaszlem i że to nic poważnego.
Ssabrinaa to pewnie skok rozwojowy (lęk separacyjny) Sami dorasta, rozpoznaje już ludzi;) Mojej córce ząbek wyszedł dopiero w 9 miesiącu, więc niech się siostra nie martwi:)
onanana ależ Ci dziewczę rośnie:)
Angun no ja się bardzo boję tego kąsania, współczuję bo wiem jak to boli.
Niuniunia szkoda,że tak wyszło z pogrzebem bo przecież to ostatnia droga. No i jeszcze kolejny wydatek na część do auta. A z karmieniem to może masz kryzys laktacyjny bo chyba w 6 miesiącu jest a ostatni w 9. mleczko to chyba następne powinnaś podawać, jeszcze nie jestem w temacie, jeszcze miesiąc tylko cyckowania.
andrzelika fajnie,że masz czas na forum bo Ty przecież pracująca kobieta jesteś;) nie opuszczaj nas!
Gola króliczek jest pycha ale dla dzieci nie przyprawiają więc może być bez smaku. Mimo wszystko najzdrowsze mięsko.
Anek ząbek na pewno się naprostuje, teraz ma miejsce to sobie tak rośnie. Tatuś na pewno chciał dobrze ale jak nie bywa z dzieckiem cały czas to nie zna jego rytmu, myślę,ze by sobie poradził gdyby został sam na dłużej tylko bys potem domu nie poznała:)
helenka zdrówka dla Olusia na 6 rocznicę! niech rośnie duży! Mamy takie rękawiczki z grzechotką, Filip je uwielbia tarmosić.
AniaSm zdrówka dla dzieciaków! Ale macie zimnooo, jeszcze zimniej niż u nas, los nas rzucił do zimnych krajów:/ Mam kolegę w Norwegi i w lipcu chodził w grubej kurtce, brrrr
ankusch niestety trzeba to przejść, potem będzie lepiej;)
mim na pewno będzie wszystko dobrze!

Jesteśmy w trakcie poszukiwania fotelika samochodowego bo niby ten pierwszy do 13 kg ale Filip się słabo mieści.
Ogłaszam początek weekendu!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
No jak tak czytam, że u większości pogoda sie popsuła to aż niedowierzam, bo u nas wciąż lato w pełni!:szok:

dziewczyny dostałam się wkońcu do szpitala z tym naczyniakiem. Na razie chirurg powiedział obserwować, a ciąć będziemy najszybciej za rok, a najpóźniej przed pójściem do szkoły. Z jednej strony sie ucieszyłam, że nie będą go teraz męczyć, a z drugiej to chyba prędzej czy później trzeba będzie zrobić...

niuniunia ja Ci powiem z własnego doświadczenia, że jak podasz mm to wcale nie oznacza, że będzie lepiej spała. U mnie są pobudki o tych samych porach co na cycy, a w ciągu nocy mało nie zjada, bo licząc z wieczornym karmieniem ok 460ml!

Gola
gratulacje ząbeczka!! No u nas tez mogloby coś w końcu ruszyć w tym kierunku...

Anek
dla większości facetów takie rzeczy trzeba tłumaczyc łopatologicznie :-) Grunt, że wykazuje chęci!

mim
trzeba zaufac lekarzom. Sama dobrze wiesz, że czasami potrafią zdziałać cuda. Ale rozumiem Cię z tym tomografem...

helenka
wszystkiego najlepszego dla syneczka z okazji skończonego pół roczku!
 
Helenko wszystkiego dobrego dla Oleczka z okazji ukończenia pół roczku!! :-D
Ankusch biedna Martysia :-( Mam nadzieję, że kolejne ząbki wyjdą bezboleśnie!
AniaSm kurde przy więcej niż jednym dziecku tak to właśnie jest, jedno ma katar zaraz drugie łapie, jedno chore, zaraz drugie się zaraża :/ Wychodźcie szybko z tych katarków, bo nic tak dziecka nie męczy!
Anek mój stary też niestety nie jest obcykana z isntrukcją obsługi Poli - ważne, że się starają ! A my musimy się uzbroić w cierpliwość ;-):tak:
Mikado - też się kochana boję o cysie - co to będzie jak ząbkowanie rozpocznie się na dobre! My na razie śmigamy w tym właśnie do 13 kg, na razie się "mieścimy" , ale też nie sądzę, żeby do 13 kg się sprawdził! Ja też mocno mięsożerna jestem i króliczka lubie ;)
Ssabrinaa Mikdo ma rację - dzieci przeróżnie ząbkują! Ja miałam np 3,5 m-ca!!
:szok: A synek mojej kumpeli miał prawie 10 jak dostał ząbki, a raczkować zaczął jak miał 10 - a sam jeszcze nie siedzi - wszystko na pewno jest ok
mim - na pewno wsio jest dobrze! Zaraz i u nas zacznie się okres nabijania guziorów, jak te nasze dzieciaki zaczną raczkować, potem chodzić - ojjj oczy dokokoła głowy, a niejednokrotnie i tak się siniaków i guzów nie uniknie!
martttika - ja myślę, że z ząbkami i m póxniej tym lepiej - można więcej rzeczy podać dziecku - skórkę chlebusia, czy zmrożoną marchewkę, także spokojnie :) Dobrze, że już coś wiesz w zw. z naczyniakiem malego i , że specjalista go oglądnął.
:tak: PS U nas leje od rana, ale i tak musiałam wziąć folię i przeciwdeszczową i Polę w spacerówę, bo nie miałam Dadów, podkładów nio i zakup słoiczków zrobiłam ;) Bo za 4 dni już pół roczku nam styknie ;)

Mój ojciec wczoraj złowił szczupaka i z pieczonymi ziemniaczkami dziś mamy na obiad :) Leje cały dzień...
 
No to pogoda się poprawiła, słoneczko wyszło i zrobiło się cieplutko. Zostawiłam Artura śpiącego na balkonie, ale szybko się obudził.. Dostał króliczka w jarzynach (Gola tak zachwalała, że Polunia wcinała, to kupiłam), zrobił konkretną kupkę (wreszcie po 2 dniach) i rządzi na macie :-)
Gola, Anek gratulacje z powodu pierwszych ząbków!!!!
Gola mmmmm, ale masz pyszny obiadek dzisiaj! Ja też śmigałam z Młodym w wóziorze z folią,właśnie na zakupy sloiczkowe w Rossmannie :-)
Helenka wszystkiego dobrego z okazji pół roczku Olusia, ale ten czas leci!!!
Anek faceci nie orientują się w tych wszystkich niuansach tak jak my, wiadomo, że my znamy nasze dzieci najlepiej. O dziwo mój J.często się pyta lub sam sprawdza czy Mały ma suchą pieluszkę, ale niestety od kupy chętnie ucieka. Ale jak pisze Martttika grunt, że wykazuje chęci, wtedy sam nauczy się więcej. Nie martw się tak kochana, Zosinkowi od takich sporadycznych błędów nic nie będzie!
Mim dobrze, że to nic poważnego u Maksymiliana, pewnie najedliście się strachu, ale dobrze, że już po wszystkim.
Ania Sm mam nadzieję, że dzieciaczki szybko wyzdrowieją!!
Mikado fajnie,że się trochę powygrzewałaś na słoneczku. Owocnych poszukiwań fotelika!
Ankusch szkoda Martynki, Ibum i jakiś żel znieczulający to dobre połączenie. Mam naddzieję, że szybko jej przejdzie. U nas też idzie już następna dolna jedynka, Mały trochę niespokojny przy zasypianiu, ale smaruję mu żelem, p/bólowego narazie nie dawałam.
Martttika może to dobrze, że narazie będą obserwować tego naczyniaka, jak zacznie się szybko powiększać, to wtedy trzeba będzie interweniować.
 
Ostatnia edycja:
Mikado Ja tez sie zaczelam rozgladac za jakims fotelikiem i nie wiem na co sie zdecydowac ale mysle ze ten od 9kg-36kg bede kupowac ale jakiej firmy to jest jeszcze u mnie wielka niewiadoma :tak: U nas tez kijowa pogoda ale nie pada chociaz :tak:
Gola ale masz pyszny obiadek :-D
Angun a moj po tych wszystkich zupkach wkoncu sie uregulowal i robi takie porzadne kupy codziennie :-D

My zaraz na jakies zakupy bedziemy uciekac,czekamy tylko na tatusia i wyruszamy :-) Mleko sie konczy,zupki tak samo wiec zapasik trzeba znowu zrobic :-D
 
Sabrina ja to sobie pomyślałam, że poczekam aż inne dziewczyny zaczną kupować foteliki i wtedy będę bardziej zorientowana, a i opinie o poszczególnych będzie łatwiej poznać:tak::tak::-)
 
Angun i jak "Wam" smakował króliczek ?:-D Tak jak pisałam, Pola go lubi, a teraz jej chcialam dać zupkę jarzynową z kurczaczkiem - pluje na pół metra i nie chce tego połknąć :baffled:
Dziewczyny podobno do wtorku ma być brzydko :dry:
Ssabrinaa - ja też nie mam pojęcia jaki, na razie nie myślę, bo ten który mamy jeszcze jest ok
 
Co do MM to kupię już 2.
Marttika właśnie boję się tego, że mimo iż będę ją dokarmiać to ona i tak będzie się budziła w nocy o tych samych porach na cysia... Ale spróbujemy i zobaczymy jak to wyjdzie.
Gola gratulacje dla Poli, super, że ma już pierwszego ząbka;)
Helenka wszystkiego najlepszego dla Olusia na te pół roczku;***
Sabrina udanych zakupów! ;)
Anek ech z tymi chłopami to tak jest kochana, mój też świetnie się zajmuje niunią ale pod warunkiem, że mu mówię co ma zrobić choć no o zmianie pieluszki to on szybko myśli ale samego jeszcze go zostawić nie mogę bo on nie umie karmić butlą małej...

Dziś dałam małej marcheweczkę i jadła z takim uśmiechem, że aż sama się śmiałam;) Bardzo jej smakowała;) Cieszę się bo zamierzam jej co dzień podawać słoiczek i rozszerzac już jej dietkę - czas najwyższy;)
 
Gola króliczek jak na pierwszy raz widać, że smakował, bo nie było krzywej minki, jutro pewnie pochłonie resztę słoiczka. Zmartwiłaś mnie tym kurczakiem, kupiłam wlaśnie jeszcze słoik z kurakiem i z indykiem, zobaczymy.
Jakich firm kupujecie najczęściej słoiki? Czy jedzenie z rossmannowskiego Babydreama już próbowałyście dawać dzieciaczkom? Ja kupiłam jeden z indykiem na próbę, ale nie wiem czy są dobre.
Niununia ja od jakiegoś czasu daję na wieczór Arturowi mix kaszki na jego mieszance bezmlecznej. Wydaje mi się, że śpi przynajmniej 1-2godz.dłużej, nie jestem pewna, bo ostatnio karmię strasznie zaspana i nie patrzę na zegarek. Je jednak ok.2-3 razy w nocy (ostatni raz ok.6 lub 7 zaraz przed wstaniem).
Fajnie, że marcheweczka smakowała Wiki, Artur raczej pierwszy raz nie zasmakowała.
 
reklama
Angun - ja kupiłam Rossmanowe słoiczki - zupkę jarzynową i marchew z ziemniakiem. Zupka jarzynowa jak na razie zjedzona ze sakiem (mnie też smakowała). Tylko te słoiki duże mają - na 1x za duży a na 2x to za mało zupki wyjdzie i kicha. Ja zacznę je kupować, jak Zośka będzie więcej jadła i te małe słoiczki z gerbera czy bobovity jej już nie będą wystarczały.
 
Do góry