reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Dzis w nocy Kubus budzil sie co 4h na jedzenie. Nawet sie wyspalam, choc przyznam szczerze ze jakby Maciek mnie nie sciagnol z lozka o 7 to jeszcze bym spala :-D A tak to szykujemy sie na spacer... powoli i na chwile, ale warto by wyjsc poki nie ma zimy.


Dzis jest nasza rocznica ślubu :tak:
Ciekawa jestem co maz wymysli, bo dobrze wie ze ja w tym roku nie przejme inicjatywy. Nawet nie mialam czasu i kasy zeby przyszykowac mu jakis prezent. Chcialam choc zrobic jakis smaczny obiad, ale pomyslow mi brak :baffled: Malo mamy zapasow w domu i ciezko z tego zrobic cos ekstra :-p
 
reklama
Dzień dobry kochane:)
Dziękuję za ciepłe słowa:* kochane moje!
andrzelika no brak słów, ludzie potrafią być okrutni!! TRzymaj się mala, PS ja miałam jamniczkę
Pola lepiej, lekarz przepisała nam czopki i espumisan kropelki, od wczoraj jest lepiej - noc ladnie przespana, a i ulgę przynosi nam suszara do włosów i ciepły strumień z niej na brzuszek + masaż brzuszka ( nie wiem czy znacie ten masaż słoneczko - księżyc?), nio a jak już usypia, to puszczam jej głos suszarki nagrany na tel. Kurcze laski - to działa!
Ja chodzę jak zombie, mój D we Wroclawiu będzie w nocy albo jutro, mama mnie odciąża jak wraca z pracy, ale też nie chcę Jej "wykorzystywać" i tak dużo pomaga.
SSabrinaa no ale jak zaręczyny to muszą być u mnie, bo to taka tradycja, że w domu u przyszłej panny młodej :-D Buziaczki dla Sami`ego:*
mycha​ wszę∂zie z prawkiem tak jest - dziady muszą na nas zarobić! Trzymam kciuki za nast. raz!
nimfii wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta, duuużo miłości , zdrówka i pociechy z dzieciaczków !
 
nimfii GRATULACJE!!! Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia a te dwa cuda niech rosną silne i zdrowe:tak:

Sara Cudny cytat, aż się łezka w oku kręci...

Gola Co to za masaż słoneczko-księżyc? Moja co prawa problemów z brzuszkiem nie ma (odpukać), ale mnie zaintrygowałaś, bo nigdy o nim nie słyszałam...:eek:
 
No a u nas dzis noc tragiczna! Mała brzuszek meczyl i zasnela po zrobieniu kupki o 5.00:angry: A maż rano zaspał do pracy:baffled:
 
Onanana zasiłek rodzinny zostanie przyznany, jeśli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 504 zł.Na pierwsze dziecko jest to chyba 68 zł co miesiąc - niby nie dużo, ale zawsze coś :tak:i tam też można starać się o dodatek z tytułu urodzenia dziecka(więc jeżeli macie niewielkie dochody to dostaniecie dwa "becikowe")
znalazłam takiego linka Becikowe i dodatek z tytułu urodzenia dziecka - BabyBoom
 
onanana aqua widze ze piszecie cos o zasilkach rodzinnych....
My taki mamy juz od 3 lat jeszcze na Macka a teraz ciagniemy kontynuacje. Maz zlozyl wniosek juz kilka dni po narodzinach Kuby i Pesel nie byl wymagany. Co prawda trzeba go wpisac we wniosku, ale jesli jeszcze dziecko nie ma nadanego to przyjma bez niego = albo bedzie trzeba doniesc po miesiacu, albo pozniej. Najwazniejsze to miec akt urodzenia dziecka, dowody osobiste od rodzicow, zaswiadczenie z US o dochodach za 2010r i jeszcze sie wypelnia takie oświdczenia ze sie nie posiada innych dochodow. No i warto miec jeszcze PIT 11 z 2010, bo my go tez dolaczalismy.
 
Kachutka, na SR położna nam go pokazywała: Dzidziuś leży na pleckach , a my zaczynamy : 1. przesuwamy dłońmi wzdłuż brzuszka 6 razy,
2. potem 6 razy strzepujemy jakby nóżki (stópki mamy na dłoniach i lekko strzepujemy , ruszamy dłońmi), albo 6 razy uginamy w kolankach do brzuszka delikatnie,
3. potem robimy na brzuszku jedną ręką 3 "słoneczka" czyli pełne obroty zataczamy kółeczka zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
4.potem 3 razy księżyc, czyli połówkę słoneczka - takie rogale zataczamy ręką
5. i znowu strzepujemy nóżki, albo uginamy w kolankach - dzieci średni oto lubią, ale nawet pomaga

dobrze też dzidzię na brzuszku położyć i gładzić w okolicy krzyżowej, albo przesuwać pupcią, tak żeby brzuszek pod spodem troszkę się ruszał
 
dziewczyny mam pytanie :-)

od jakiegoś czasu miałam taka mleczną wydzielinę, jak w czasie dni płodnych, ale lekarz mówił, że wszystko jest ok (czasami przy infekcjach jest coś takiego, ale wykluczył zaraze:-)), a teraz poszłam do toalety i zauważyłam cos innego - też biała, ale taka galaretkowata. Sory za taki dokładny opis, ale większośc z Was ma ta fazę już za sobą i pewnie mi pomożecie rozwikłać moją zagadkę co to? Możliwe żeby tak czop odchodził?
 
dziewczyny mam pytanie :-)

od jakiegoś czasu miałam taka mleczną wydzielinę, jak w czasie dni płodnych, ale lekarz mówił, że wszystko jest ok (czasami przy infekcjach jest coś takiego, ale wykluczył zaraze:-)), a teraz poszłam do toalety i zauważyłam cos innego - też biała, ale taka galaretkowata. Sory za taki dokładny opis, ale większośc z Was ma ta fazę już za sobą i pewnie mi pomożecie rozwikłać moją zagadkę co to? Możliwe żeby tak czop odchodził?

co prawda jestem mamusią styczniową 2011 ale moge Ci napisać, że odszedł Ci czop sluzowy. Gratuluję! - spotkanie z maluszkiem juz tuz tuż. :tak: Mi czop wyleciał w czwartek wieczorem a z soboty na niedzielę w nocy byłam juz na porodówce.

POWODZENIA!
 
reklama
Onanana zasiłek rodzinny zostanie przyznany, jeśli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 504 zł.Na pierwsze dziecko jest to chyba 68 zł co miesiąc - niby nie dużo, ale zawsze coś :tak:i tam też można starać się o dodatek z tytułu urodzenia dziecka(więc jeżeli macie niewielkie dochody to dostaniecie dwa "becikowe")
znalazłam takiego linka Becikowe i dodatek z tytułu urodzenia dziecka - BabyBoom

Aqua to becikowe samorządowe to wiem, kiedyś chyba Nimfii o tym pisała. Niestety (lub stety) zarobki mamy wyższe więc na nic się nie łapiemy...
Nimfii ja pisałam że pesel był potrzebny do wniosku o becikowe- przynajmniej u nas;-)
Martttika trzymam kciuki zeby się wszystko rozkręciło&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Do góry