reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

reklama
mary probowalabym dac po prostu jakies suche jedzenie np biszkopty albo chrupki kukurydziane, chlebek z samym maslem. Ale jesli nie chce jesc to nawet przez jeden dzien nic jej nie bedzie ;) Zobaczycie jutro jak bedzie ;) MDajesz jakies probotyki, smecte czy jakis inny lek?

angie ja daje Herbapect Junior - na bazie prawoslazu, tymianku, lipy i czarnej porzeczki. Oraz nacieram masciami rozgrzewajacymi.


No i załamka :baffled: Poszlam do sklepu po te buty dla Macka co mialy dzis byc, i zamkniete... nosz :wściekła/y: wyrwalam sie tak na szybko bo juz nie mam kiedy tam isc... jutro i pojutrze bede przygotowywac urodziny no wiec trudno :( Maciek obejdzie bez prezentu od babci na razie....
Nic dzis nie zroblam poza 2h zakupów. zmeczyly mnie tak ze jak sobie siadlam przed komp to nie mam sily wstac. kuab na szczescie spi a Maciek na spacerze z dziadkiem wiec oddycham... Kurde chwile tylko porobilam cos na wysokich obrotach i znow sie kiepsko czuje... glowa boli :baffled:
 
Nimfi - mam probiotyki Dicoflor czy cos takiego i Mia juz jedna saszetke wypila. Poza tym zjadla sucha bulke, ale ja zwrocila... :-( Dzis nadal biegunka i wymioty, teraz skoczyla jej temperatura. :-:)-( W ktorym momencie mam zaczac sie martwic? Bo ja zupelnie nie wiem, co jest w grypie zoladkowej u dziecka normalne, a co powinno niepokoic...


Jeju, juz 4. drzemka Mii dzis! Bidula moja, taka jest slaba! :-:)-(
 
mary-beth Marika miała juz trzy razy wirusówke,(ale tylko rozwolnienie) kurcze żeby sie nie odwodniła Wasza Malutka, moze zadzwon na pogotowie czy do szpitala. Jak sa wymioty to dziecko może sie moment odwodnić dlatego podają dziecku kroplówke.
Ja dawałam rosołek z ryżem, kisielek i makaron. Bo marchweki z ryzem nie chciała, ale to bardzo dobre na biegunke. Tylko, że Mia wszystko zwraca, wiec najważniejsze to picie,picie i jeszcze raz picie. Ja jak moja nie chciala pic, to nalewałam jej na zakretke od butelki wody i tak wypiła. Strasznie Ci współczuje. U nas w anglii tez panuje to cholerstwo :-(
gola jesteśmy z Tobą. Kurcze nawet mi sie już raz śniłaś. Dobrze, że próbujecie wszystkiego. Mam nadzieję, że pozbedą sie tej gorączki i szybko dobiorą odpowiednie leczenie. Ty też uważaj na siebie i dobrze, ze masz w sobie dużo siły i w ogole DZIEKUJEMY ze napisałaś. Przytulam mocno.
angie ja dawałam prawoślazowy, lipomal, kurde ale w żadnym nie odkryłam cudownego działania.
ankusch ja myśle, ze tak ok drugiego roku życia. Olaf mial naprzykład 2,5 roku jak mu kupilismy łożko. Ja Mariki jeszcze bym nie położyła na bezszsczebelkowym łóżku bo strasznie wedruje. ale są różne barierki na tapczaniki, wiec musisz popatrzeć. Łóżko przeważnie stoi przy ścianie to tylko jedna strona jest do zabezpieczenia i może lepiej bedzie spała.
 
Ostatnia edycja:
Mary biedna Mia, oby szybko przeszło, a długo już to trwa. Za pewne to rotawirus zaatakował. Podawaj probiotyki, nawadniaj. Możesz uzupełnić elektrolity podając Orsalit, Hydranea. Możesz podać Smecte - hamuje rozwój choroby. Na gorączkę możesz podać Paracetamol.
Co cię może zaniepokoić to;
oprócz biegunki wysoka gorączka, gdy w stolcu pojawi się krew lub ropa, wystąpią jakiekolwiek cechy odwodnieni - chwyć palcami skórę na brzuszku, jeśli się nie wygładzi jak ją puścisz, oznacza to że organizm się odwodnił. Inne znaki odwodnienia to zapadnięte ciemiączko, suche śluzówki, drgawki nienaturalna senność, oraz zadrze oddawanie moczu, płacz bez łez.
Jeśli biegunka będzie się nasilać i gorączka będzie wysoka idź z małą do lekarza. Zdrówka życzę.

Gola myślę o Was cały czas.Będzie dobrze. Musi być. Każdego dnia modlę się o zdrowie dla Twojej Mamy. Pozdrawiam.

Angie Lipomal- łagodzi objawy przeziębienia można podawać na kaszel już od 1 roku życia. na mokry kaszel można podać Flegamina Junior, Flavamed- można podawać tylko do godz. 16stej.,
W aptece na pewno panie coś polecą, Zdrówka.
 
MARY szczepiliscie na rotawirus? W sumie to moze byc on. Dorosli przechodza je lzej niz dziecko. Dobrzeby bylo jakbys maial smecte albo hydronea ale pewnie nie kupisz zagranica :-( obserwuj jak sie zachowuje. Jesli wyda ci sie zbyt oslabiona lepiejby udac sie do lekarza na kroplowke.
 
Anus, Mirelka, Nimfi - dziekuje, kochane jestescie! Mam i probiotyki, i cos tutejszego na uzupelnienie elektrolitow, ale Smecty tu nie dostane, a zanim mi nawet ktos wysle, to Mii juz przejdzie... Dzis Mia zjadla srodek z bulki zwyklej, ale zwrocila... Poza tym 1,5 chrupka kukurydzianego na kolacje... :-( Duzo pije, ale staram sie pilnowac, zeby nie pila zbyt duzo naraz, bo ona uwielbia wode i potrafi i caly kubek za jednym zamachem wydoic!...

Nimfi - nie szczepilismy, ale zaczynam to powaznie rozwazac! Tyle co tu jest zachorowan wsrod malych dzieci, ktore dopiero co zaczely chodzic do przedszkola... Nie, dziekuje! Juz wole zaszczepic!...
 
MARY no tak przed zlobkami i przedszkolami warto miec te rota i pneumokoki, meningokoki. Mnie mowiono tak ze najciezej to znosza te choroby dzieci do 2 roku zycia. Wiec podagaj kiedys z jakims rozsadnym lekarzem zeby powiedzial ci na co jeszcze warto zaszczepic. Wiem ze na pnemokoki i meningokoki mozna zaszczepic najpoznij 18msc dziecko. A na rotawirusa ze trzeba przed 6msc zycia dziecka. Ale upewnij sie w razie czego bo nie jestem pewna czy starsze maluchy mozna ;-)
btw jesli mala przeszlaby rota faktycznie to ja chyba uodparnia tak jak szczepienie?
tu w okolicy tez niemal kazde dziecko przeszlo rota. Jedne lzej a inne gorzej i musialy byc w szpitalu tydzien czy dwa.
 
Ostatnia edycja:
Angie zależy jaki kaszel. jak mokry to Maja zawsze ma flegaminę- najpóźniej do 17. Na suchy męczący kaszelek dałam jej ostatnio sinecod (dałam jej tylko na noc) i nocki całe przespane. To też na receptę ale mojemu D udało się wysępić bez z z apteki.
 
reklama
Gola kochanie mysle o Was cały czas!!!Musi być dobrze..Człowiek zadaje sobie pytanie dlaczego ja dlaczego to spotkało moja najblizsza osobe to prawda,to wszystko jest niesprawiedliwe ale chyba po coś to wszystko sie dzieje...Najwazniejsze ze mama ma Was,wie ze ja kochacie!!! Powiem Ci ze ja kilka razy miałam okazje byc u bioenergoterapeuty ale wszyscy to oszusci ja osobiscie juz w nich nie wierze.A w ich leczeniu to nasza wiara jest najwazniejsza to ona czyni cuda wiec moze warto spróbowac..wiesz jak to jest jaj komus cos ktos pomoze to go chwala jak nie to go ganią..

Nimfii ja pamietam jak pytałam bardzo dobrej pani doktor odnosnie sczepionek to poleciła mi na pneumokoki i meningokoki a rotawirusa powiedziałą ze jak mam za duzo kasy to mogę..ze odmian rotawirosow jest bardzo duzo a szczepionka chroni tylko przed kilkoma czy wiecej rodzajami.No nie wiem czy to dobrze ujełam:-)ja szczepiłam tylko na pneumokoki..
To były czasy jak dzieci lezały grzecznie w łóżeczkach a teraz to dopiero sie zacznie:-D

Mary biedna Mia zeby jak najszybciej jej przeszło,duzo zdrówka!!
Ankusch ale Ci zazdroszcze ze juz nie karmisz piersia..Ja juz nie mam pomysłu jak go odstawic..A co do Łózka to tez dałam ciała ja spie z moim synkiem w łóżku, łózeczko stoi puste a moj maz na podłodze:tak:
 
Do góry