reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Gola ja wcale ze spaniem nie mam tak kolorowo, bo dziś też o 5 pobudka. W nocy jest jedno karmienie ok.2, ale tego to nie odczuwam, bo daję butlę i do wyra:-pZa to ja punkt 21 jestem w łóżku :-) no najpóźniej 22:sorry:

Edit: Zapomniałam po co przyszłam na forum:-p
Dziewczyny mam pytanie czy dajecie swoim bobikom oprócz tych kaszek bobovita czy nestle jakieś prawdziwe kaszki typu manna? Mają one jakieś konkretne wartości odżywcze czy tylko zapychające? Bo parę razy zrobiłam takie mieszanki dla mojego typu: kaszka z opakowania plus manna (lub kukurydziana) plus mleczko. Nie są one wtedy tak słodkie.
pytanie nr 2. Co jest takiego w danonkach, ze są dla dzieci od 3 roku życia, skoro schematy żywieniowe w pierwszym roku karzą wprowadzić jogurcik?


Edit2: Doczytane:
Sabrinko ja też ostatecznie kupiłam ten do 18 kg :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie kochane!

Na początku spoźnione zyczenia dla naszych bobików obchodzących swoje 9-cio miesięcznice- Polciu, Tymku, Mati, Franiu- wszystkiego dobrego dla was!!!

Gola masz rację ten czas tak szybko leci..
Wczoraj mieliśmy 3 rocznicę ślubu, atrakcją dla nas było wyjście do kina (Batman- Mroczny rycerz powstaje, nie lubiękina akcji, ale film wyjątkowo mi się pododbał, może to zasługa Christiana Bale'a albo tak długiego postu od kina :-)). Dostałam od męża bukiet czereonych róż, prezenty będą później, wybierzemy się razem na zakupy.
W temacie psioczenia na chłopów też mogłabym dużo popisać (mój jest strasznym bałaganiarzem), ale jeśli chodzi o kontakt z Małym i opiekę (na tyle ile praca pozwala), to nie moge narzekać. Macie rację laski, że czasem trzeba zrobić ostrą jazdę, bo tak się facetom wydaje, że jeśli nie zgłaszamy więszych problemów, to wg nich wszystko jest w porządku...

Anek no niezły tekst twój facet zapuszcza, może też czas na przywrócenie do pionu? Parę godzin z dzieckiem i ciągłe palenie fajek? może sobie podaruje i popali, jak Zosia pójdzie spać??

Winki, wierzę, że masz sporo bagaży. Pewnie promocje kusiły, no i te nasze słoiczki i mleczka, których nie ma w Szwecji, ja też jestem sroka na okazje, teraz szczególnie dla bobików :-) Zamów kontenerm i odpraw promem:-D

Potworek
- rozumiem twoje dylematy, my mieli śmy problem ze znalezieniem matki chrzestnej, ostatecznie została nią kuzynka mojego J. Zgadzam się z Nimfii,jeśli Oliwka jest ochrzczona, to dlaczego Mati miałby nie być, po co poróżniać rodzeństwo. A co do imprezy, to nie musicie robić dużej fety. Ciasto i kawa też w zupełności wystarcza.

Mary- super, że wakacje udane!

Gola wczoraj widziałam na żywo twój wózeczek, fajny jest, rzekłabym taki dziewczęcy, filigranowy (przypomina mi taki dla lalek). Polcia będzie się w nim ładnie prezentować. Mi ostatnio wpadł w oko Cybex Onyx (przyjrzałam się Callisto i jest zbyt masywny). Łączę się z toba w bólu niewyspania, ja to mam już od 9 miesięcy i chyba się jakoś przyzwyczaiłam, jednak marzę o choć 1 przespanej nocce. Może jak skończymy karmić piersią, to będzie lepiej. Ja już myślałam, że Mały się sam odstawi, bo takie cyrki przy cycu wyczyniał. Teraz jednak w trakcie choroby je chętniej. Zobaczymy jak to będzie:sorry:

Helenko cieszę się, że Oli już lepiej i w domku. Paskudztwo się przyplątało. Nie wiedziałam, że można u bobików stosować Tantum Verde. Arturowi aktualnie idą górne jedynki.
Mikado pytałaś czy nie używamy żelu, stosuję Dentinox N, ale Mały nienawidzi tego smaku (smaruję raz dziennie), daję mu też granulki homeopatyczne Osanit (nie mam pewności czy działają). Ogólnie Mały marudny, czasem pokrzykuje, ale chyba dzielnie znosi te zębiska.
A propo facetów, to jeśli możesz,to zdradź nam kochana receptę, jak przetrwać w związku tyle lat razem (chyba ty masz z nas najdłuższy staż małżeński;-)).
Ssabrinko-trzymaj się dzielnie!

Nimfii- kiedy chrzciny Kubusia, czyżby w tą niedzielę?

Martttika ja też mieszam kaszki, Arur lubi mix jaglanej (np.Holle albo niemiecki Hipp) z ryżową smakową (banan, malina), dawałam mu też orkiszową (niechętnie jadł, może za dużo jej dosypywałam). W temacie danonków nie pomogę, bo my bezmleczni, ale może jakieś barwniki zawierają lub zbyt dużą il.cukru??

Mój chorak drzemie, jest już dobrze, wczoraj broił, zrobił babci wieczorną histerię, bo chyba się wyspał w dzień (3 drzemki o łącznej dł.ok.3,5h), no i mamy nie było a o tej porze była zawsze dostępna :-)
Dzięki za rady w temacie odparzeń, już się goi, używm mąki ziemniaczanej, w aptece nie mieli Tormentiolu.
Dziś na obiad leczo- uwieeeeelbiammmmm!
 
Ostatnia edycja:
Witam.
U nas po wielkich bojach pierwsza drzemka a mama dopiero śniadanie je i kawkę pije...Dobrze że już obiad zrobiony!!!
U nas mają być AŻ 4 ładne dni i zaczęły się od dziś więc po obiadku ruszymy w teren:-)

helenka dobrze że już w domku i wszystkiego naj naj dla Olusia.
Spóźnione życzonka dla 9 miesięczniaków, Poli, Franusia i Matiego

Ja również używam DentinoxuN i mam bobodent ale czy pomagają to nie wiem...

Martika kasza manna chyba dużo wartości odzywczych nie zawiera ale ja np. robiłam babana z kaszą manną(ugotowaną na wodzie) i taki deserek podaje Tymkowi. Na razie kaszek glutenowych nie podaję jako samodzielnego posiłku ale pewnie zakupię Holle wielozbozową za jakiś miesiąc i wtedy będzie ona na kolację.
Powiem Wam że te Holle są droższe od Bobovity ale bardziej wydajne więc u mnie królują tylko one.
Danonki mają dużo cukru i z tego co "słyszałam " to nie są zdrowe dla dzieciaków, sama chemia.
Ja podaję takie jogurciki w słoiczkach firmy bobovita, kupiłam też we Francji fajne ale nigdzie indziej ich nie ma, i tutaj kupiłam te Nestle Yogolino na próbę...

Winki ja do PL jadę we wrześniu autem...i już robię listę zakupów :-)...tutaj nawet sklepy z ciuchami mają mniejszy wybór(zazdroszczę dziewczynom z Wysp-Sabrina, Mikado)
 
czesc dziewczyny,
sorki ze sie troche nie odzywalam ale T mial wolne to wtedy raczej nie siedze na kompie, do tego wczoraj jeszcze bylam w pracy na pol dnia. Tata pierwszy raz byl sam z Kinga ale tylko kilka godzin wiec nie byla zadnych problemow.
Kinga dalej meczy sie z zabkami ktorych nadal nie ma ale caraz bardziej jej dokuczaja, nawet wczoraj w nocy sie budzila i jeczala a raczki w buzi, pierwszy raz jej sie to zdarzylo.
Za to ostanie dni je w nocy ok 1:00, potem o 6:00 i idzie jeszcze spac do 8:30, oj bardzo mi to odpowiada.

Ssabrinaa
Kinga tez jeszcze bezzebna, juz sie do tego przyzwyczailam, zbieram na mini implanty ;-)

Angun
zdrowka dla Artiego, mam nadzieje ze juz go ten wirus opuscil. Ale bym zjadla leczo, mniam.

helenka dobrze ze juz jestescie w domu, ach te paskudne zeby tyle zdrowia potrafia napsuc

nimfii Kinga wlasnie ze wzgledu na jej stan zdrowia zostala ochrzczona w szpitalu i to nie w kaplicy tylko na oddziale intensywnej terapii.

Gola startuj w koncu na te badania, jak jeszcze mamy cie postraszyc zebys sie ruszyla. Pomysl co by bylo gdybys trzymala wtedy Pole na rekach...

Anna ja nie jestem zadowolona ze sklepow w Ire, jak jade do Polski to tez zawsze mam liste zakupow, Anglia pewnie jest lepsza na zakupy niz Ire.
 
Ostatnia edycja:
ssabrinaa i moj jest bezzebny :) Choc caly czas ma twarde dziąsła tak jakby coś mialo siedziec pod nimi ale nadal brak ;) Mimo to gryzie ze hej... wczoraj rzucil sie na kawalek jablka to sie na nim powyżywał troszke :p


marttika ja ostatnio do zupy dalam Kubie kaszke jeczmienna taka jak my jemy, ugotowalam wszystko razem i zmiksowalam. Tak wiec niebawem zamierzam mu wrzucac tez inne kasze oraz makarony tylko czekam az przejdzie ekspozycje na gluten - jeszcze okolo 2 tyg ;)
a jak chodzi o Danonki to mnie pediatra przy Macku jeszcze mowila ze mozna go dawac niemowlakowi jako poczatek rozszerzania diety o nabial. ponoc Danonek maly ma mniejsza zawartosc bialek mleka krowiego niz inne jogurty wiec ja juz daje kubie po kilka łyzeczek Danonka (od Maćka) raz na kilka dni. Dawalm mu też jogurty jak sama jadlam po kilka łyżeczek aby zobaczyc czy jest okej i jest okej. Zasadniczo ze wzgledu na zawartosc cukru wiele osob unika danonkow i slodkich serkow czy jogurtow, czesto wlasnie do 3 roku zycia.
Ale ja sie tego nie trzymam ;) Cukier jest tez w kaszkach ml-ryzowych oraz napojach Bobofut itp wiec mysle ze w malych ilosciach nie zaszkodzi.


angun chrzciny 26 sierpnia w ostatnia niedziele sierpnia ;-)
Teraz czekam na zamowiona szatke.

Jedzenie bedzie w resteuracji a mam jeszcze plan upiec sama ciasto (sernik i szarlotke) i mame poprosic o torta.



angie moja ciocia tez chrzcila corke w szpitalu w 4 dobie jej życia :) Uwazam ze to bardzo fajna opcja. Dziecko im wczesnej ma chrzest tym lepiej :)

sami czekalismy tylko ze wzgledu na chrzestna ktora miala byc moja kuzynka. Mieszka w USA i miala przylecic na chrzciny wczesniej, ale plany jej sie zmienily i nie wiadomo kiedy bedzie w PL wiec musielismy prosic kogo innego :/
 
Ostatnia edycja:
w Końcu się zebrałam do pisania,
jako tako ogarnęliśmy się po chrzcinach. Nadia trochę się rozberbeliła u dziadków i jest teraz mega płaczką, jakby mogła to cały czas siedziałaby u mamunia na rączkach, mam nadzieję że wróci do starych przyzwyczajeń :)
z nowości u nas to Nadulka sama ładnie już wstaje, wczoraj podniosła się przy taty nodze i oderwała rączki, stała bez trzymania :szok: a ile radości przy tym miała :) u nas też idą górne jedynki i dojść nie mogą,już wszystko popękało ale nie chce się przebić :angry:
w temacie zębów to ja też w końcu się wybrałam do dentysty bo już jak w ciąży byłam to mnie coś bolało no i mam o dziwno tylko jeden ząb do naprawy ale niestety wszystkie 8 do wyrwania i to chirurgicznie,muszę iść na jakąś konsultację do chirurga i to ogarnąć jak najszybciej bo mam za mało miejsca w szczęce i jak ich szybko nie usunę to mi się pokrzywią zębiszcze.... boję się jak nie wiem co :/

gola marsz do lekarza!! zdrowie najważniejsze
a z nockami doskonale Cię rozumiem,bo od tygodnia mam to samo i pobudki o 6,mam nadzieję że to te zęby i szybko jej to minie :) w nocy karmię ją tylko raz,ale odkąd nauczyła się siadać to co chwile siada w śnie i płacze i muszę wstawać i ją kłaść i poklepać po pupci :)

angunzdróweczka dla Artiego i szybkiego wyleczenia pupki .... mmmm leczo też uwielbiam,ale moj D nie lubi a dla samej siebie mi się nie opłaca gotować więc czekam tylko aż ktoś z rodzinki ugotuje i podrzusi do Łodzi :p

winki powodzenia w podróży,ja to Cie podziwiam że na taki długi wyjazd dałaś radę się spakować w jeden samochód. ja teraz jechałam do rodziców na tydzień i był pełny bagażnik a co dopiero na tyle czasu co Ty.... 4 bagażniki by mi nie starczyły :p

potworek ja z moim D jesteśmy wierzący ale nie praktykujący, Nadulkę ochrzciliśmy, komunię też jej damy, bierzmowanie wybierze sama bo już będzie rozumna.. a co dalej zrobi ze swoją wiarą to już do niej decyzja należy :)

co do facetów to ja też nie mam na co narzekać... oczywiście wnerwia mnie czasem przeokropnie,ale to chyba jeszcze się nie znalazł taki który by nie wnerwiał :), ale przy Nadii mi pomaga, codziennie ją kąpie i ubiera po kąpaniu, po pracy się z nią bawi, obiad czasami ugoruje (pierś z ryżem lub spagetti bo tylko to potrafi :p) także nie narzekam tfu tfu :)

Pola, Tymek, Mati, Franio - najlepszego dla Was maluszki :**

wstawiam Wam jeszcze jedno zabawne zdjęcie z chrzcin, Nadia i jej najwierniejsi ochroniarze wiek od 13 do 70- takiej to dobrze hehe :)

d.jpg
 
dzięki dziewczyny za odpowiedź:-)
ogolnie nie robiłam czegoś takiego jak ekspozycja na gluten, więc gluten mój mały pochłania juz od dawna.
kupiłam raz jogurciki bobovity i jak przeczytałam skład to zobaczyłam, ze to sama chemia:szok:
 
reklama
martttika Ja daje malemu jogurcik z Nestle Munch Bunch :tak:
Angun duzo zdrowka dla Artiego oby ta pupcia mu sie szybko wyleczyla.

Maly drzemie a u nas jest ladnie ale nie laze na spacery jedynie na ogrodzie siedze z mlodym :tak:
Milego dnia lasencje ;-)
 
Do góry