reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2011

Dzień dobry mamusie:)

maggipka
- ja na początek będę mieć te wkrętki z pistoletu, na Chrzest Pola dostala takie zapinane jak dawniej były, ale myślę, że jak będzie starsza to jej ę, bo boję się, żeby nie zahaczyła, po jakimś czasie te z pistoletu, zamienię na inne wkrętki np złote

katarek - mam nadzieję, że z Wojtusiem lepiej

martttika- ale numer! Kurcze, w PL to jest normalnie jawne złodziejstwo, oszustwo! Póki co ok , bo masz w ogóle robotę, ale faktycznie na spokojnie, lepiej się porozglądać jeszcze za czymś:tak:. I tak Was podziwiam wszystkie pracujące mamy, że tak sobie świetnie radzicie

Niuniunia- śliczna sukienusia! Sprawdź sobie jednak wymiary, bo pisze, że o d 3-6 m-cy, a rozmairówka może być nieco zawyżona, albo odwrotnie;) C odo sukienusi - zgadzam się, tuniczkę i leginsy można zawsze ubrać na co dzień - a Chrzest Św. jest raz i na szczęście można też spróbować potem sprzedać na All , ja swoją kieckę ślubną też sprzedalam :-D Poli kiecuszkę od moich rodziców ze Chrztu też sprzedać chce na All, a tą drugą z Wójcika trzymam bo ona właśnie nie jest typowa na uroczystości i wykorzystam w ciepłe dni :) PS te kiecuszki, które winki pokazala niektóre są BAJECZNE i jaka cena!!

hejka beciaczek :) odpukać - u nas na razie nie zdarzyło się, żeby mnie Pola ugryzła, mam nadzieję, że w naszym przypadku powiedzenie " Wszystko przed nami" się nie sprawdzi ;)Dobrze, że znalazłaś wreszcie trochę czasu żeby do nas napisać :)
Do do Chrzcin: to świeca, szatka i tyle :) A Chrzestni i rodzice dostają kartki do spowiedzi ( u nas dawał ks. z mojej parafii dla nas i dla chrzestnych), ale mieliśmy problem, bo mój brat miesza z narzeczoną i nie mógł być chrzestnym - ale w końcu się udało, tyle, że nie mógł iść do komunii św . i rzecz jasna wcześniej do spowiedzi...
Co do wesela, to kurcze, powinno być tak, że dajesz tyle, na ile Cię stać, a jeśli już to np tyle, żeby im się za jedzenie an sali zwróciło, np jest 200 zl od osoby to , to np para daje 400 zł itp, ale ja też uważam, że powinno się dać tyle, na ile nas stać...

Filipkowa mama - cudne masz dzieci, a kolczyki u małej - jasne, że widać ! Tak jak już pisałam, kupię jej na wymianę jakieś inne wkrętki złote, bo te które mamy są lekko wiszące, a więc dla małej na razie odpadają:)

Cocca- może ząbki? Różnie dzieci przechodzą ząbkowanie , syn koleżanki nawet gorączkę miał i luźniejszą kupkę, jak mały dziś?

winki - Wy to się najeździcie/nalatacie! Super! Zazdroszczę, bo ja zaczynam po mału wariować :-( I w dodatku na pomoc ze str mojego chłopa liczyć nie mogę- pochwaliłam Go ostatnio, ale znowu doopa :-(

Saabrinaa - brawo dla Samiego ! Pola jak ją posadzę, to chwilunię usiedzi, ale gdzie tam - ona pierwsze to tylk ogłowa jej chodzi na wszytskie srony i patrzy co by tu dotknąć, wyrwać, taka zainetresowana hehe

angie - nie martw się raz dziecko przytyje mniej, a np w drugi tydzień przybędzie 200 g! U nas już raz tak było, że w jeden tydzień ważyła mniej 10 dkg, a na drugi przybrala 25 deko! Pola też je mniej - pewnie nasze bibisławy są już wszystkim bardziej zainteresowane niż butelką, czy cycuchem

Angun - u nas też nocka do bani - pola stękała, wierciła się ( na szczęście się nie wybudzała), ale wsawałam do niej co godzinę i co pótorej ciumkala pierś -ale tak np minutkę, dwie - pewnie jej się pić chciało. Teraz na szczęście śpi, tez mam nadzieje odespie, przy drugiej drzemce. Arurku - wszystkiego dobrego półroczniaczku :)

Laski , jestem niewyspana. Z moim D. znowu okropnie, On przez prpbley z firmą starsznie nerwowoy, k....a zmęczony niby cholernei, że przy Poli mi mama na wieczór pomaga, a On leży jak k...a mać łazarz i gra po 5 godzin!! :wściekła/y: Pocia śpi od 8ej, u nas nie pada , ale zimno i chyba zaraz lunie...
 
reklama
Witajcie Maminki!
u nas nocka bardzo dobra, dwa krótkie karmienia, Olaf nie wedrował. Marika jadla po 5 i jeszcze sobie spi. ale pewnie jak wstanie to narobi pewnie rabanu. Wczoraj juz druga noc z kolei usnela sama w łóżeczku, oby tak było częściej.
Gola współczuje nieprzespanej nocki, ale pewnie cos dokuczało Poluni(ząbki?) i dzisiaj bedzie sobie odsypiała. bardziej Ci współczuje problemow z mezem, bo wiem jak potrafią wkurzyć, siedziec non stop przy komputerze a ty dwoisz sie i troisz zeby ogarnac sytuacje w domu. super, że Mamcia Ci pomoze. a jeśli chodzi o siedzenie to u nas jest to samo Marika od razu wyciąga reke zeby tylko cos siegnac i leci do przodu, ale ją nie sadzam na siłe, tylko u mnie na kolankach. to kiedy idziecie sie przekłuwać??
Niuniunia rzeczywiści Gola ma racje, z wymiarami jest bardzo róznie, Marice wzielam 3-6, ale sukienka nie moze byc mocno za duzo, a jakbym wziela 6-9 to by tak bylo. W ogole ja zamówilam ta sukienke i i sie okazało, że przyszła chrzestna chciała kupić jej sukienke, wiec sie dogadalysmy, że mi odda kase. a u Ciebie jak jest z tym zwyczajem? są też przeciez rozne sklepy i moze tam cos znajdziesz?
Winki super, ze Olinek był grzeczny, widzisz jednak to Aniołek nie Diabełek :-) no i widze, że nastepny wyjazd na tapecie, wiec powodzonka życzymy. a co do primarka to rzeczywiscie ceny tam sa powalające, tylko najlepiej tam isc w tygodniu,, bo w wekend nie ma gdzie reki wsadzic.
Angun ucałuj Arturka na te półroczku

no i Gwiazda już wstała w miedzy czasie, wiec idziemy sie ogarniać. Dzisiaj nie robie obiadu, bo mam ochote na cos niezdrowego czytaj mcdonalda :-)
Marika leży na dywnaie a Brat swoim piskliwym głosem mowi do niej " a czesc, aczesc" a ona sie smieje, że też uszy ją nie bolą. :tak:
 
Hejka.
Mały zasnąl więc ja na chwilunie...ostatnio wogóle strasznie dużo uwagi zacząl potrzebowac:tak: i mamusi ledwo obiad da zrobić.

martikka zabierają napiwki???No żesz...w mordę!!!Co za chamstwo!!!Jak nic tylko nie przyjmować od klientów i mówić że to i tak nie dla Was...

Gola super że Pola będzie miała kolczyki, mała dama się szykuje...

Angun naj naj dl aArturka na półroczku.To chyba Ci zrobił taki "prezent" że nie był grzeczniutki i żebyś pamiętała że dziś już 6 miesięcy

U nas pogoda do bani, mam nadzieję że w PL się w następnym tygodniu poprawi bo lecimy na ponad 2 tygodnie!!!
a dziś się pakujemy i na przedłuzony weekend na zamki nad Loarą...:-)
 
Anus u nas też tak jest ale matka chrzestna i ja umówiłyśmy się że ja sama ubiorę małą bo ona ma 2 swoich dzieci i samochód popsuty i nie ma zbytnio czasu na jeżdżenie po sklepach w poszukiwaniu stroju.

są u nas i sklepy z ciuszkami do chrztu więc nie ma z tym problemu ale średnio mi się podobają ogólnie ale czas się rozejrzeć za strojem dla małej i dla mnie. Kupię też małej coś na przebranie albo jakąś kieckę którą będzie mogła jeszcze ponosić albo coś w stylu tunika i getry ;)
 
Melduje się z powrotem, Artur śpi, ja piję mocarza :-)
Arti dziękuje za życzenia od BB ciotek!

Niuniunia sukieneczka śliczna, ja tez bym tak ubrała córeczkę, raz się żyje! A zaproszenia dajesz w czas, goście muszą się przygotować do takiego wydarzenia!
Katarek- spóźnione życzonka dla Wojtunia!!!!
Alma
to Kornelek w takim razie chyba nie jest łasy na słodkie i dobrze, bo te kaszki to prawdziwe ulepki.
AniaSm jak tam dziś Kubuś sie miewa? Co do odrobaczania to zgadzam się z tobą.
Nimfii porozmawiaj z lekarzem, córka moich przyjaciół już 2-krotnie miała stwierdzone lamblie, jest chudzinką straszną a jak ją przeleczyli, to lepiej jadła. Spróbuj się dowiedzieć w Sanepidzie o badanie kału w kierunku pasożytów.
Martttika w głowie mi się nie mieści, żeby jeszcze komuś odbierać napiwki, to normalnie rozbój w biały dzień!!!Trzymam &&&& żebyś znalazła coś lepszego!!
Beciaczku, przepraszam jakoś cię wczoraj pominęłam, witaj w naszych skromnych progach!! Co do żeboli i cyckowania, to mój Artur ma 2 i już niestey raz się zapomniał przy wieczornym karmieniu i ugryzł mnie (bolało kilka dni niestety...) Chrzciny- szatkę i świecę kupują chrzestni, za mszę musisz podpytać proboszcza, ile chce, ubranko ja sama kupowałam. Fotki robiła moja teściowa i wujek (tańsza wersja :-)) Co do wesela, to jeśli chcą kaskę a będziesz tylko na obiadku, to może wystarczy 200 zł (ale ja sama nie wiem, bo zawsze byłam "regularnym"gościem :-))
Filipkowa mama- słodkie masz te dzieciaczki, synuś będzie łamał dziewczynom serducha!
Cocca trzymaj się kochana, mój Artur też mi dziś dał niezły wycisk a zaczeło się o ok.17 poprzedniego dnia, czy to kolejne zęby, czy skok rozwojowy?? (od paru dni ma kilka nowych umiejętności, nwet mąż zauważył, że prawie dziecka nie poznaje :-))
Helenka pewnie to te zębiska, oj biedulek się męczy..
Mirelka to była pożyczona, przenośna, chyba firmy Tako, można dostać w większych sklepach, gdzie np.wózki sprzedają.
Winki to znów miejsca nie zagrzejesz w domku, kolejna wyprawa was czeka, fajnie!
Ssabrina Artur siedzi tak samo jak twój Sami :-)
Angie Kinia interesuje się teraz bardziej otoczeniem i więcej się rusza, dlatego gorzej przybiera. Rzeczywiście czas na rozszerzanie diety.
Mycha zauważyłam, że nasze władze ostatnio tną, ile wlezie, także szkoda, że to was dotknęło.. Mam nadzieję, że znajdziesz jakieś wyjście.A jakby ci ktoś Małą popilnował albo na spacerek wziął w czasie gdy będziesz masować? Jakaś koleżanka popołudniową porą?
Gola widzę, że nocki miałyśmy podobne, coś wisi w powietrzu?? Każdy czasem ma gorsszy okres, byleby twój mężon się nie przyzwyczaił za bardzo znów do tych gierek. Czasem trzeba trochę potrząsnąć facetem..
Anus zazdroszczę samodzielnego zasypiania Mariki, ale my tez nad tym pracujemy!
Anna być może miał taki plan ;-)

Dobrze, że mam obiad z wczoraj, bo nie mam dziś na nic siły..
 
Ostatnia edycja:
Witam mamusie

pogoda nie chce się poprawić, :tak:Liwia ucina sobie pierwszą drzemkę śpi już od 9.30:tak:

Angun Wszystkiego najlepszego dla Arturka na te 6 miesięcy, dziś już będzie grzecznym chłopczykiem, fajnie że obiadek masz od wczoraj więc możesz sobie dziś trochę poleniuchować, odpoczywajcie sobie
Niunia na pewno uda Wam się kupić ładną sukieneczką dla Wiki, powodzenia
Mych szkoda że tak obcięli te stypendium tak jak dziewczyny piszą może ktoś się znajdzie do pomocy w czasie jak będziesz klientów masować

koniec pisania Liwia zagląda na mnie z łóżeczka swoim niebieskimi oczkami uroczy widok :tak:

z dobrych wiadomości pogoda na weekend ma się poprawić oby:tak:

Miłego dnia

 
Gola kochana wspolczuje Ci kiepskiej nocki mam nadzieje ze to tylko chwilowe ma Polunia i dzisiaj juz bedzie ladnie spala,a z facetami to juz tak jest czasem trzeba nimi dobrze potrzasnac zeby cos do nich dotarlo no ale takie gorsze dni to u kazdego sie zdarzaja mam tylko nadzieje ze Twojemu szybko przejdzie z tymi grami.
Angun Sami to tak bardzo by chcial siedziec ale sam nie potrafi jedynie jak jest bez ruchu to posiedzi z kilka sekund no ale jak juz cos dojrzy w zasiegu reki to leci juz na brzuszek albo boczek :tak: i mnie sie dzisiaj nic nie chce i tez mam obiad z wczoraj,kurak w piekarniku czeka :-D
anus fajny to musi byc widok kiedy starszak zagaduje mlodsze dzieciatko :-D

Sami wlasnie poszedl sie zdrzemnac wiec mam chwile dla siebie,u nas pogoda jak na razie zapowiada sie na ladna wiec jak maly wstanie bedziemy uciekac do parku a potem nas tatus zgarnie wracajac z pracy :-D
 
\.k tbbb6hhtulaski probuje napisac posta z Polą na kolanach - ale się nie da haha, tak wali rączkami w kalwiatrure, ze nie moge pisac ;)
mirelko - tak o d sb ma byc juz 19 stopni !!!!! :) l ///1dsxzk -jm - no to bylo od poli, że WAs pozdrawia i dzieciaczki tez ;)
 
Hej mamusie, ja mam po dniu nieobecności tyle do nadrobienia, że szok! Chyba godzinę siedzę i czytam :-D My się czujemy lepiej, A. jest jeszcze dzień na zwolnieniu ale jutro wraca do pracy.

Onanana, mam nadzieję, że ze zdrówkiem już lepiej!
Gola, ja robię tak z odpisywaniem, że tworzę multiposta (pod każdym postem ikonka w prawym dolnym rogu) a potem żeby nie robić cytatów to usuwam i zostawiam tylko to, co napisałam
Maggippka, mój A. jak był chory to wcinał jabłkowe hippy, a zachwycony był niesamowicie :-D
Beciaczek, my za mszę nic nie płaciliśmy a szatkę i świecę kupiliśmy sami (nawet nie wiedziałam, że to chrzestni powinni)
Angun, porządnie musiał Cię ugryźć, że parę dni czułaś! U mnie to gryzie regularnie ale chyba wcale nie mocno skoro przechodzi po kilku minutach... STO LAT DLA ARTIEGO!!!!
 
reklama
Angun - i ja się teraz boje, ze mnie moj gryzon zaatakuje z nienacka (jak to Anek opisala na fejsszicie:))
ponko- dzieki :) PS jest tego czytania:p
anus- musze zadzwpnc i do domu przyjdzie kosmetcka
Anna - od sb ma byc ociepenie :)
czizass rany laski nie da sie pisac z mloda na kolanach - diobel wcieony!!!
 
Do góry