reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Jest wielu takich pracodawcow co jednym slowem w d***e maja prawa pracownika i lubia tylko wykozystywac a wiadomo ze o prace ciezko to pracownik i to tylko jeden nie bedzie walczyl bo wiadomo ze sie boi o posade:tak:
:-)

Jesli chodzi o pracodawcow to przypomnial mi sie jeszcze "lepszy" absurd.
Kolezanka opowiedziala mi ze niedawno jej mąż stracił prace. Pracowal w Euro AGD i klient ukradł im telewizor płaski. Kosztami z kradzież obciążono pracowników i kazano im zapłacić po 4tys zlotych. Pięciu pracowników nie zgodziło się na to i dostali wypowiedzenie.
To taka sama niesprawiedliwość jak to, że matki po urlopie wychowawczym nie mogą wrócić do pracy, choć im się to należy.
 
reklama
a ja z innej beczki. Z tego co wiem w ciąży należy uważać na słońce, ponieważ mogą pojawić się plamy i przebarwienia nawet na stałe.
W związku z tym polecane są kremy z wysokim filtrem. Ale czy potrzebny jest az 50 czy wystarczy 30 ???
 
Zalezy od tego jakie masz predyspozycje skóry. Nie każda się przebarwia. Ja w pierwszej ciąży nie stosowalam kremów z filtrem ale tez nie opalalam się. Tyle co mialam odkryte tj twarz, rece, nogi, opalały się jak co roku.
Natomiast słyszałam zeby na słońce nie eksponować brzuszka, czli wlasnie nie opalac sie chyba ze z zakrytym brzuszkiem.

A te przebarwienie to raczej nie od hormonów powstają? Bo na takie to są takie preparaty jak ten
DAX PERFECTA MAMA KREM NA PRZEBARWIENIA W CIĄŻY (5785938)


Edit: i odpowiedź znaleziona :)
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza...ia-w-ciazy-jak-sobie-z-nimi-radzic_35118.html

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza...-po-ciazy--jak-sobie-z-nimi-radzic_35407.html
 
Ostatnia edycja:
a ja z innej beczki. Z tego co wiem w ciąży należy uważać na słońce, ponieważ mogą pojawić się plamy i przebarwienia nawet na stałe.
W związku z tym polecane są kremy z wysokim filtrem. Ale czy potrzebny jest az 50 czy wystarczy 30 ???

Ja słyszałam, że jasne nie wolno leżeć plackiem jak +30 w słońcu, ale 20 kilka stopni posiedzieć na słoneczku, wygrzać się, a i witaminka D dla maluszka, ale trzeba brzuszek zasłaniać, nie przegrzewać go na słońcu, nio i przebarwienia podobno wynikają z hormonów, gdzieś czytałam , że to się nazywa ostudy ciężarnej czy jakoś tak ;)
 
ahaa, nio i filtry zawsze się latem stosuję, jak się wystawia na słońce (niestety ja się do tego nie każdym razem stosowałam ;-) ) ale np krem do twarzy już od kilku lat kupuję z filtrem , większość teraz je ma. Wiem na pewno, że absolutnie nie wolno do solarium, choć nie wiem czy ktoś kto wie o ciąży by tam poszedł....
pozdrawiam-y;)
 
Hej wpadłam się przywitać...Wymioty dopadły mnie na całego, zdarza się że zwracam 5,6 razy w ciągu dnia. Masakra, mam leżeć i jeść bardzo mało ale za to często. Tylko jak tu jeść przy takich mdłościach:-( Z tego co czytam to jednak większość z Was czuje się w miarę dobrze, zazdroszczę;-)
Co do kremów to też polecam MUSTELĘ, w pierwszej ciąży sprawdził się w 100%, a ja mam bardzo delikatną skórę i czasem się zdarza, że reaguję wysypką. Mustela jest fajną, bo nie jest tłusta, łatwo się rozprowadza a jednak pozostawia na skórze taką przyjemną warstwę:tak:
 
Dziewczyny normalnie tak się wkur... że masakra, w tamtym roku mieliśmy hydraulika znajomego który robił nam wodę za umówioną kwotę między sobą czyli 800zł zrobił źle mój mąż kazał mu poprawić i się pokłócili, bo powiedział, że za poprawe chcę wiecej chociaż to on źle zrobił no i przyszedł z kwitkiem 1720zł ja mówie, że mu nie zapłace, bo już mu dałam tyle ile wcześniej chciał, podał nas do sądu i sfałszował umowę, i wiecie co orzecznik uznał, że nie ma wątpliwośći co do pracy i kwoty hudraulika i każą nam zapłacić te 1720zł + 649zł biegły sądowy + 649zł sąd+ koszty jego adwokata i dojazdy. Zwariowali nie dość, że nie nasza wina i nasz oszukał to jeszcze mam płacić prawie 5 tys jak się podliczy albo więcej z jego adwokatem oszaleje, ja mam jeszcze swój własny kredyt i inne rzeczy do płacenia, a mój mąż zarabia z 2 tys. Ja teraz nie wiem co to będzie i już mam stres a nie powinnam się denerwować, ale jak tego nie robić jak nie będę miała z czego żyć coś czuje, że jak nie zapłacimy od rzu to będzie komornik świetnie.
 
Gola ja nie stosowalam kremów z filtrem ani przed ciążą ani w ciązy. Przed ciążą robiłam to tylko wtedy gdy wiedzialam że będę leżała plackiem na słońcu :tak: Moja skóra opala się powoli i równomiernie i nie spieka się, dlatego u mnie kremy nie maja sensu.


andrzelika
wspolczuje bardzo sytuacji. Ja juz boje sie zamawiać kogokolwiek "na fuchę" bo mialam dwa razy sytuacje ze fachowiec za taka usluge zarzadal wiecej niż płaci sie normalnie. A wiec teraz już zamawiam jednego sprawdzonego Pana :tak:
Natomiast wy nie mogliscie przewidziec ze ten znajomy wam zkiepści robotę :dry: Jak ja to mówie bezczelnosci nie brakuje wśród ludzi. Powinien Wam naprawić usterkę na własny koszt, bo jak coś zepsuł to niech naprawi.
 
Hej wpadłam się przywitać...Wymioty dopadły mnie na całego, zdarza się że zwracam 5,6 razy w ciągu dnia. Masakra, mam leżeć i jeść bardzo mało ale za to często. Tylko jak tu jeść przy takich mdłościach:-( Z tego co czytam to jednak większość z Was czuje się w miarę dobrze, zazdroszczę;-)

Rozumiem Cię doskonale he he niestety. Nie raz już płakałam nad kibelkiem, ból i skurcze w żołądku są nie do zniesienia, nie można normalnie chodzić. Spróbuj napić się ciepłej wody z cytryną i odrobiną cukru do smaku, mi trochę pomaga, resztę zwracam.
Trzymaj się!!!
PS. też zazdroszczę dziewczynom w ciąży, które w pełni mogą się tym cieszyć, mi na razie ta radość trudno przychodzi :-(
 
reklama
Zalezy od tego jakie masz predyspozycje skóry. Nie każda się przebarwia. Ja w pierwszej ciąży nie stosowalam kremów z filtrem ale tez nie opalalam się. Tyle co mialam odkryte tj twarz, rece, nogi, opalały się jak co roku.
Natomiast słyszałam zeby na słońce nie eksponować brzuszka, czli wlasnie nie opalac sie chyba ze z zakrytym brzuszkiem.

A te przebarwienie to raczej nie od hormonów powstają? Bo na takie to są takie preparaty jak ten
DAX PERFECTA MAMA KREM NA PRZEBARWIENIA W CIĄŻY (5785938)


Edit: i odpowiedź znaleziona :)
Przebarwienia w ciąży jak sobie z nimi radzić - ciąża, ciało, filtr UV, hormony, kremy wybielające - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

Przebarwienia po ciąży - jak sobie z nimi radzić - ciąża, krem, kremy wybielające, Likwidowanie przebarwień, peelingi - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

Kurcze:) z tymi linkami jestes niezastapiona:)))
 
Do góry