reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

NFZ teraz refunduje cytologię raz na dwa lata :szok: ale ja zawsze robiłam co roku i teraz też będę oczywiście płatnie :wściekła/y:na co idą nasze składki, wkur.. mnie bierze :wściekła/y:
 
reklama
Katerinka mój gin tez nigdy nie badał mi piersi. Jak byłam na pierwszej wizycie po porodzie - dokładnie tyg po pytał o stan piersi- czy nie porobiły się zastoje itd. Wymaz na cytologie pobrał podczas badania. Ja nie wiedziałam że będzie robił i mu marudziłam a on mnie przepraszał ale powiedział że musi wziąć wymaz;-) Mój ginek taki chłopek roztropek, bardzo pocieszny, bo jak mi się potem kazał kłaść na kozetkę do usg to też mnie przepraszał:-):-) A co lepsze to za całą wizytę z badaniem normalnym, usg dowcipnym i cytologią płaciłam 80 zł. Ciążowe wizyty kosztowały 70. Także całkiem przystępnie.
 
Kasiek - ja bym zdecydowala sie na spirale ( i pewnie sie zdecyduje) . Tabletki latwo sie lyka ,ale brane przez duzo lat z rzedu konkretnie rozwalaja watrobe, no i to masa hormonow. Spirale zakladasz raz i moze siedziec niezauwazona nawet do 5 lat.
Nie zgodze sie z Mikado ,ze dziala poronnie ,bo to zawsze problematyczny temat - od kiedy istniej czlowiek. Dla mnie naprawde od momentu kiedy krew zaczyna krazyc.

Onanana -bidulka twoja Majunia ,ale dobrze ze to wylapalas ,troche witaminek ,zelaza i dziewczyna bedzie jak nowa.

Agalodz -Oli zaciska glownie piastki kiedy jest wkurzony. A potrafi chlopak sie wkurzac konkretnie ,kopie wtedy jak szalony( zdarza sie to oczywiscie ,jak mleko nie jest NATYCHMIAST podane po przebudzeniu.)

Katerinka - mi gin ( w Poznaniu) powiedzial ,ze po jakis trzech miesiacach po porodzie powinnam wpasc na cytologie. Nic nie mowil ,ze ma to zwiazek z karmieniem. wiadomo ,kazdy inaczej mowi.
Ja prosze gina o sprawdzenie piersi tak raz w roku. Sam nie proponowal ,ale zawsze jak poprosilam to od razu badal.

Dziewczeta karmiace cyckiem i MM. Czy bobiki chetnie jedza z piersi. moj Olinek tak sie rozleniwil ,ze pije z piersi przez kilka minut ,a potem wiercenie sie i placz. Jak jednak nacisne na p´brodawke to mleko leci. Jak przystawie go do drugiej piersi to spokoj i pije zachwycony przez kilka minut a potem kolejna scena.
Czy to mozliwe ,ze nie chce mu sie ciagnac ,bo z butelki samo prawie wpada do buzki?

Aha ,kiedy trzeba zmienic rozmiar smoczka w butelce? Nimfii ty pewnie najlepiej wiesz?
 
Dzień dobry kochane mamy:)

Mam pytanie: Pola jadła w nocy 3 razy, ostatni raz przed 6 tą i do tej pory nie "woła" jeść, próbowałam jej dać pierś z pół godziny temu i nie chciała, napiła się tylko troszkę. Zachowuje się normalnie, gaworzyła, śmiała się, trochę popłakała i musiałam ją "ululać" do snu. Wasze dzieci czasem w dzień też robią sobie dłuższą przerwę??

Katerinka mój też nie badał mi piersi, ani w ciąży, ani teraz jak byłam, pobrał cytologie, zrobił usg przez brzuszek, pytał czy karmię i czy piersi ok
 
co do cytologi to nie ma znaczenia czy się karmi, mi wczoraj pobierała wymaz i kaząła przyjść za pół roku do kontroli.

winki ja dokarmiam Zosie MM, pije mi z butelki bo musi nie ma innego wyjścia, ale do piersi wraca bardzo chętnie, jak szalona się na niego rzuca, bawi się, cieszy się przy tym. czasem śmiesznie to wygląda bo zje z butli a za chwile chce na cyca.szkoda że tyle mleczka nie mam, lewa pierś to już wogóle nie wydajna, jest bo jest
 
Ja nie karmie MM tylko cycem ale tak samo Patrycja je nerwowo, mleka jest pod dostatkiem. Jak kończy jeść to jeszcze da się sporo odciągnąć...
 
reklama
Anek- a ja znowu mam mleko i już nie karmie z dwa tyg, bo mały nie chcę cyca przez to,że łatwiej mu z butelki leci, nie wiem kiedy ten pokarm mi zaniknie, a szoda, że nie chcę jeść, bo tyle go było.

Gola- myśle,że jak przybiera na wadze to ok, ale naprawdę dziwne, że tyle czasu nie je, może nie potrzebuje po nocy zaraz tak jak dorośli najedzą się na noc i nie którzy żyją bez śniadania jak ja ;) Mój to punkt co 3 godz je, czasem w nocy śpi 6-8 godz mało kiedy,ale 3 razy w tyg się zdarzy to wtedy tylko dłużej nie je, ale budzi się z płaczem głodomor.

Już głupieje, dla mnie życie dziecka zaczyna się od zapłodnienia komórki jajowej to już jest życie według mnie. Ja nigdy nie słyszałam o spirali,że jest wczesnoporonna najlepiej zapytać specjalisty tyle osób tego używa i jest zadowolonych.


margo
- wyślij mi na priv jestem ciekawa tego zabiegu...;)
 
Do góry