reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2008

a ja z nudow kombinuje nad nowym zdjeciem w podpisie:-D Chlopaki spia, maz z olegami dzisiaj, a ja sama w domku. Dobrze, ze w przyszlym tygodniu nasza au-pair wraca to bede sie miala chodiaz do kogo odezwac:tak:
tylko nie przekombinu :rofl2:
Dobrze że wraca to odpoczniesz trochę!
W zasadzie to trzy:baffled: bo w poniedziałek o 18,30 :blink:a ja już bym chciała serduszko i maluszka zobaczyć:zawstydzona/y:
 
reklama
Hej Kobietki.
Ostatnio któraś pisała o rosole. Ja nie lubię rosołu!!!.....ale po przeczytaniu tego nabrałam taką ochotę na rosół, że musiałam dziś go sobie zrobić, więc jutro na obiad kurczaczek.
 
Kupiłam sobie dziś prenatal complex podobno jest właśnie na pierwszy etap ciąży z kwasem foliowym , imbirem przeciw mdłościom i innymi specyfikami. Czy któraś bierze ten prenatal, albo coś słyszała o nim? Pozdrawiam:tak:;-):rofl2::rofl2:
 
ja bralam przy pierwszej ciazy. Teraz biore kwas foliowy z zelazem. Kupilam to poniewaz w Norwegii nie biora witamin poza kwasem foliowym i to tylko do trzeciego miesiaca. Ale polecam i napewno kupie sobie za dwa tygodnie jak bede w Polsce.

Wiem ze wiele zalezy od ogranizmu, ale jesli chodzi o mnie to Prenatal i moje cialo sprawdzilo sie na tyle, ze mamy zdrowa coreczke:-) a to jest nawazniejsze;-)

zycze powodzenia
 
Kupiłam sobie dziś prenatal complex podobno jest właśnie na pierwszy etap ciąży z kwasem foliowym , imbirem przeciw mdłościom i innymi specyfikami. Czy któraś bierze ten prenatal, albo coś słyszała o nim? Pozdrawiam:tak:;-):rofl2::rofl2:

A mi Prenatal nie sluzy niestety :no: Dla mnie lepszy Feminatal.....Prenatal ma wiecej zelaza, a mnie od tego od razu zoladek boli strasznie :sorry2:
Ale kazdy reaguje inaczej.
 
Mi 2 lekarzy ginekologów powiedziało, ze do około 14tc mam brac tylko Folik, a pozniej jakis zestaw witamin i minerałow dla kobiet w ciazy i kupilam juz sobie Elevit Pronatal.
Ale w poniedziałek dopiero zobacze wyniki badan moczu, krwi, cukru i cytologii, wiec zobaczymy czy czegos jeszcze nie bede musiała brac :sorry2:

Ps. Przyszłe mamuski słyszałam juz od kilku osob w tym lekarza, ze w pierwszym trymestrze nie powinno sie brac zadnych kompleksów witamin, bo mozna przewitaminozować (czy jak to sie mowi) dziecko. Do konca 1 trymestru tylko kwas foliowy, ewentualnie przy niedoborach lekarz zapisze jeszcze cos np. zelazo.
A z tego co wiem to i Prenetal i Feminatal to całe zestawy witamin i minerałow, tak jak Elevit.
 
No coz MARTYNKO - roznie to bywa...mi w poprzedniej ciazy lekarz kazal od poczatku brac kompleks witamin. Zadnego przewitaminizowania nie bylo - wyniczki dzieki temu mialam cala ciaze idealne :tak:
A teraz poki co jeszcze nie biore - tylko folik, od stycznia juz zreszta :tak:
 
Ja wczoraj odebrałam wyniki badań krwi i moczy są idealne:-D
więc zapewne nie będę musiała brać jeszcze witamin;-) ale to decyzja lekarza...
dowiem się w poniedziałek narazie mam zlecony tylko kwas foliowy 5 mg i lactoweginal.
 
Ja przy poprzednich ciążach brałam witaminy od pierwszej wizyty u lekarza. Przy pierwszej Materne a przy drugiej Prenatal. Teraz kupiłam sobie Prenatal Complex jest przeznaczony na pierwszy trymestr ciąży, bo zawiera imbir przeciw nudnościom, olejek miętowy ułatwiający trawienie, żurawinę na drogi moczowe i ogólnie poprawiający samopoczucie kobiety w ciąży i ja faktycznie czuję się rewelacyjnie. Zawsze męczyły mnie potworne mdłości od rana do wieczora, czułam sie potwornie zmęczona a teraz jakbym w ogóle nie była w ciąży. Jedynie co mam z ciążowych objawów to zachcianki i to na rzeczy za którymi nie przepadam.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku.
 
reklama
Do góry