reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2007

Larvunia ja tez nie lubie remontow... ale na gorze chcemy zrobic sypialnie i pokoj dzidzi... no i oczywiscie musimy uwinac sie z tym jak najszybciej, poki jeszcze jakos sie czuje... a jak maluszek juz bedzie, to z remontami na jakis czas bedziemy miec spokoj... jak mus to mus...:confused:

...a co do Komunii, to z tego co opisujesz to faktycznie tesciowie troche nieobiektywni, no i impreza pewnie tez nie najlepsza, ale w koncu to rodzina i pasowalo isc... ...och... ja tez mam rozne doswiadczenia z rodzina...:eek:
 
reklama
Ja remonty lubie nie lubie tylko po nich sprzatac:-) ale zawsze potem jest tak miło w wyremontowanym domku:-)
 
Dziewczyny, czy ktoras z Was bada sobie poziom progesteronu w ciazy? (u mnie w laboratorium czeka sie 24h i kosztuje 25zl) Tak zastanawiam sie, bo w sumie z dzidzia wszystko ok, z zajsciem w ciaze nie bylo problemu (2 cykle staran), a dostalam przed zajsicem w ciaze recepte na duphaston. Ponoc ulatwia zagniezdzanie zaplodnionego jajeczka w macicy (w 1 cyklu staran w dniu spodziewanej miesiaczki robilam test ciazowy i wyszly 2 slabe kreski... nastepnego dnia powtorzylam i kreski byly jeszcze bledsze, a za dwa dni test juz wyszedl negatywnie... i dostalam opozniona miesiaczke. Podejrzewam, ze doszlo do zaplodnienia, tyle ze jajeczko sie nie zagnixdzilo - ponoc tak dzije sie w 60% zaplodnionych jajeczek... i czasem test wychodzi pozytywnie przed miesiaczka, a po kilku dniach opoznienia przychodzi okres i koniec ciazy...) ...wiec zaczelam lykac drugiego dnia po owlulacji, zeby macica byla bardziej miekka i zeby nie braklo progesteronu...
A teraz biore dalej, ponoc nie mozna przedawkowac tego hormonu, a jest potrzebny malenstwu do wzrostu... ginekolog kazala mi skonczyc to opakowanie - jeszcze jakies 2 tyg. i odstawic... Czy Wy bierzecie jakies leki? Czy nie zaszkodze dzidzi odstawiajac duphaston? ...jak myslicie?
 
Kunda to fakt po remoncie jest milutko w domciu... ja juz sie smieje do mezulka, ze nie moge sie doczekac jak bedziemy na gorze urzadzac pokoj naszej kruszynki... ale najpierw przebicie z sypialnie na strych, potem okna dachowe, instalacja elektr., docieplenie, regipsy, scianki dzialowe, dzrzwi, podlogi, malowanie scian... i ...nareszcie urzadzanie... no i schody... ale to chyba na koncu, coby ich nie zniszczyc przy remoncie... poki co bedziemy wchodzic po drabinie:-D
 
anulka ja bralam (od 2 tyg ciazy) "calibrum babyplan" do 13 tygodnia. Teraz biore "feminatalN" ... zadnych wiecej lekow.
Po co robi sioe ten poziom progesteronu w ciazy? Pierwsze slysze.
 
Larvunia ja tez biore FeminatalN - od poczatku ciazy:tak: a poziom progesteronu sparwdzam tak dla siebie - raz na miesiac - jest bardzo wazne by nie byl za niski, bo wtedy moga pojawic sie plamienia i moze cos grozic dzidzi... progesteron produkuje nasz organizm sam - to pomaga dzidzi rosnac i jest niezbedne, czasem organizm produkuje zbyt male ilosci progesteronu i uzupelnia sie poziom tabletkami (ja tak jak pisalam bralam przez ciaza by ulatwic zagniezdzenie, a potem sprawdzilam poziom w 4-5 tygodniu i byl w normie, ale ciagle bralam tebletki, wiec ginekolog nie kazal mi odstawiac, bo lepiej niech go bedzie wiecej niz mniej, oststnio robilam poziom progesteronu jakies 2 tyg. temu i tez norma... ) ...ponoc od ok 20 tygodnia ciazy juz mozna zufac organizmowi, bo wtedy lozysko samo juz produkuje odpowiednio duzo progesteronu, nawet jak do tej pory bylo go w organizmie zbyt malo...
 
Dziewczyny, czy ktoras z Was bada sobie poziom progesteronu w ciazy? (u mnie w laboratorium czeka sie 24h i kosztuje 25zl) Tak zastanawiam sie, bo w sumie z dzidzia wszystko ok, z zajsciem w ciaze nie bylo problemu (2 cykle staran), a dostalam przed zajsicem w ciaze recepte na duphaston. Ponoc ulatwia zagniezdzanie zaplodnionego jajeczka w macicy (w 1 cyklu staran w dniu spodziewanej miesiaczki robilam test ciazowy i wyszly 2 slabe kreski... nastepnego dnia powtorzylam i kreski byly jeszcze bledsze, a za dwa dni test juz wyszedl negatywnie... i dostalam opozniona miesiaczke. Podejrzewam, ze doszlo do zaplodnienia, tyle ze jajeczko sie nie zagnixdzilo - ponoc tak dzije sie w 60% zaplodnionych jajeczek... i czasem test wychodzi pozytywnie przed miesiaczka, a po kilku dniach opoznienia przychodzi okres i koniec ciazy...) ...wiec zaczelam lykac drugiego dnia po owlulacji, zeby macica byla bardziej miekka i zeby nie braklo progesteronu...
A teraz biore dalej, ponoc nie mozna przedawkowac tego hormonu, a jest potrzebny malenstwu do wzrostu... ginekolog kazala mi skonczyc to opakowanie - jeszcze jakies 2 tyg. i odstawic... Czy Wy bierzecie jakies leki? Czy nie zaszkodze dzidzi odstawiajac duphaston? ...jak myslicie?

anulka - ja duphaston brałam od 3 cykli przed zajściem w ciążę (u mnie najprawdopodobniej dochodziło do zapłodnienia, po czym nastąpiło samoistne poronienie) :-(duphaston będę brała do 20tc, a później luteinę :tak:duphaston jest na podtrzymanie ciąży więc dzidzi nie zaszkodzi :no: a progesteron w ciąży zawsze jest wysoki (dlatego bierze się duphaston aby zwiększyć ilość progesteronu - jeżeli kobieta ma go za mało) :tak:

anulka ja bralam (od 2 tyg ciazy) "calibrum babyplan" do 13 tygodnia. Teraz biore "feminatalN" ... zadnych wiecej lekow.

larvunia ja też brałam calibrum babyplan do końca I trymestru ciąży - a teraz calibrum baby dla kobiet w II i III trymestrze ciąży :-) obecnie biorę prenatal complex (z dodatkiem żurawiny i imbiru - tak zapobiegawczo jak wymiotuję) :-p a dodatkowo wit. C i wit. E oraz scopolan (na ból brzucha)
 
Kajunia no wlasnie, ja naczytalam sie, ze powinno sie go brac do 20 t.c...:tak: a moja pani ginekolog, kazala mi go odstawic juz k.9 t.c.:baffled: , ale ja uparcie chcialam brac dluzej... wiec sama zrobilam poziom progesteronu (coby przekonac pania ginekolog) i ze nie byl za wysoki (chyba nigdy nie bedzie, bo organizm gdy jest za duzo to wydala go) to pani doktor mi dala recepte na nastepne opakowanie i kazala potem odstawic. Na ostatnim usg (niby juz powinnam odstawic) znow dalam jej poziom progesteronu... ale po usg sama stwierdzila, ze jescze jedno opakowanie moge wziac... bo macica sie lepiej rozluzni, a poki co maluszkowi moze byc ciasno... no i nie wiem czy mam juz nie brac, czy kupic w aptece i sobie dalej lykac... w koncu krzywdy nie zrobie jak bede dalej brac... (biore po 1 tabl. dziennie)...

och... a moze pojde do niej tuz przed koncem opakowania (o tydzien wczesniej niz planowalam wizyte) i zobaczymy... sama nie wiem...:confused:
 
witam :-)

anulka ja biorę duphaston 2x1. mój gin sam powiedzia, że lepiej go brać do 20tc :tak: no i ja sama będę spokojnejsza :-) CZASAMI zdarza się, że przy odstawainiu duphastonu może pojawić się lekkie krawawnie (ale nie musi) dlatego przekonaj swoją ginkę, że chcesz brać go dalej :tak:
ja właśnie dzisiaj idę po duphaston :-) chodzę do gina co 2 tygodnie i sam się pyta "czy skończył się już duphaston" i bez gadania sam go zapisuje ;-)
jeżeli ginka będzie miała jakieś ALE pokaż jej nawet ulotk do kiedy się go bierze :-p
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe mamy. Obecnie jestem w 14 tygodniu licząc od OM Wstępnie termin mam na 15 listopada. Jutro mam wizyte u lekarza i już się nie mogę doczekać tylko że mam trochę stracha czy aby wszystko jest ok... To moja druga ciąża pierwszą niestety poroniłam w grudnia 2006 a teraz znów jestem szczęśliwa Pozdrawiam
 
Do góry