reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2007

Witam wieczorkiem.
Wow jaki ruch sie tutaj zrobil :laugh2:
Witam nowe Mamusie :tak:

Kajuniu i widzisz teraz jakie ja katusze przechodzilam jak opowiadalam,ze usg bede miala w 18-20 tygodniu :-(
Przykro mi,ale Twoj lekarz wie co robi.;-)


Ja dzis jutro i w sobote pracuje tak wiec malo czasu bede miala,ale postaram sie zajrzec jutro wieczorkiem.

Milej nocki kochane:-)


aha Agulka26 w ciazy wszystko jest mozliwe,nawet zmiana apetytu :tak:
 
reklama
kurczaki z tym usg
pros i blagaj
swoja droga to bedzie cos- zobaczyc blizniaki na 3d
cuuudoooo

ja jak zobaczylam swojego w trojwymiarze to zdebialam:-) :-) :-) a co dopiero dwa
 
Kajuniu i widzisz teraz jakie ja katusze przechodzilam jak opowiadalam,ze usg bede miala w 18-20 tygodniu :-(
Przykro mi,ale Twoj lekarz wie co robi.;-)

anineczko - teraz po części Cię rozumiem, chociaż ja już raz miałam USG w 8tc :-) jednak ufam swojemu ginowibo jak napisałam wcześniej tylko dzięki niemu jestem w ciąży BA mam bliźniaki :-)
To lekarz decyduje kiedy sie robi usg. Na NFZ tak to właśnie wygląda, a u prywatnych różnie to bywa. Moja ginka za każdym razem robi mi usg. Ma na miejscu aparat wiec co za problem zajrzec i skontrolowac czy wszystko ok. Ona jest wtedy spokojna, a ja ma przyjemnosc patrzenia na moją fasolinkę i bardzo się ciesze jak foteczke dostane :)

misia - ja chodzę do niego do przychodni na NFZ, chciaż leczyłam się w prywatnym. Jak zaszłam w ciążę, to nie kazał mi chodzić do gabinetu prywatnego bo to jest wyrzucanie kasy .. a to jego zdaniem lepiej już odkładać dl dzieci :-) chodzę na NFZ ale USG mam w prywatym (tylko ze skierowaniem z przychodni) bo nasza przychodnia nie ma USG :wściekła/y:
kurczaki z tym usg
pros i blagaj
swoja droga to bedzie cos- zobaczyc blizniaki na 3d
cuuudoooo

ja jak zobaczylam swojego w trojwymiarze to zdebialam:-) :-) :-) a co dopiero dwa

sugar - z mężem na 3d chcemy jechać gdzieś po 20tc :-p to dopiero będzie jazda ;-)
 
Dzien dobry Wszystkim mamusiom!

Wczoraj przed wylaczeniem kompa widzialam topik "Brzuszki"i nawet cos tam zajrzalam ale zaraz koniecznie tam pojde i sie poprzygladam;-)

Agulka!
Ja w pierwszej ciazy nie mialam szczegolnego apetytu.Nudnosci to byla dla mnie abstrakcja.Teraz tez tak mam,zero nudnosci i jakos nie zauwazylam wzmozonego apatytu.Owszem czasem mam jakies zachciewajki ale nic wielkiego.

Dzisiaj rano odkrylam ze akurat pasuja na mnie spodnie ktore nosilam w poprzedniej ciazy!Problemik polega na tym ze poprzednio to byl 6 miesiac a tym razem JUZ sa akurat!

Lece na "Brzuszki"!
Pozdrawiam cieplutko!!!
 
Witam Was drogie kolezanki! Tak sobie czytam i w glowie mi sie nie miesci ze na USG potrzebne wam skierowania!!! Nie rozumiem podejscia lekarzy, ktorzy mowia zte to nie sesja zdjeciowa!!! Przeciez dzieki dobremu aparatowi USG lekarz jest w stanie wszystko dokladniej kontrolowac! Czy z dzidzia albo z dzidziami, wszystko jest ok!!! Widzi serduszko, robi pomiary i sprawdza czy dziecko dobrze przybiera na wadze i wzroscie!!! Nie chce podwazac autorytetu waszych lekarzy ale wydaje mi sie ze to troche egoistyczne!!! USG nie szkodzi dzieciom w zaden sposob, jezeli ktos tak mysli!!! Ja zaluje ze z Allankiem nie zrobilam USG 3d ale niestety bylo mi to za drogo bo kosztowalo okolo 120 euro a za te pieniadze to faktycznie mozna cos dla dziecka kupic!!! Mam za to duzo fotek i wspomnien po normalnym USG!!! Co do 3 i 4d to moze teraz sie zdecydujemy bo moj lekarz ma juz taki sprzet i koszt 3 zdjec 3d wynosi 30 euro!!!
 
Moj lekarz tez nie daje skierowan przy kazdej wizycie na usg, teraz ide na pierwsze i jak bedzie wszystko ok to nastepne ok 20tyg. Zreszta niewazne ile usg wazne aby ufac swojemu lekarzowi moj prowadzi juz moja trzecia ciaze i jestem zadowolona:-)
 
ja i ostatnio i teraz w ciąży usg mam robione przy każdej wizycie (do tej pory w sumie 3 razy). Z tym, że mój gin tylko na sekundę wkłada sondę, patrzy czy serduszko bije i ogólnie jest ok i nie robi pomiarów. A więc usg trwa może pół minutki. Na dokładne usg z wszelkimi pomiarami idę w przyszły piątek do szpitala. Tam rzeczywiście się "pastwią" i usg trwa z dobre 10 minut. Wszystko sprawdzają jak mogą. Każde usg mnie niesamowicie uspokaja i jestem szczęśliwa, że mój lekarz nie widzi w nim problemu.
ALe też nie uważam, że nie robienie usg jest złe. Jeśli z ciążą jest wszystko ok, nie ma plamień, oznak zagrożenia to rzeczywiście nie ma też wskazań do podglądania zbyt częstego. Moja siostra w każdej swojej ciąży (czworo dzieci) miała książkowe 3 razy usg i też jakoś to psychicznie przeżyła;-)

Buźka dla Was, waszych dzieciaczków i tych podglądanych i tych nie podglądanych:-)
Ps. A jako ciekawostkę powiem Wam, że o płci Pawełka dowiedziałam się na tym dokładnym, szpitalnym usg będąc dokładnie w 11tyg i 4 dniu ciąży:tak: Nie chciałam wierzyć ale rzeczywiście: widać było siusiaczka:-) Zobaczymy jak będzie tym razem, bo już niewiele czasu brakuje;-)
 
czesc dziewczyny niedawno przyszlam z pracy i tak mi sie chce spac ze szok a tu musze jeszcze mezowi obiad odgrzac (bo on taki wygodny :)
Pozdrawiam Was serdecznie i spadam spac :) papa
 
z USG różnie bywa i już się zdążyłam o tym przekonac, wszystko zalezy od lekarza jedni pisza na każdej wizycie skierowanie a inni te książkowe 3 albo nawet dwa razy. ja już jedno mam za sobą takie potwierdzjące ciąże i wiek płodu a teraz 24.04 mam to międzi 11 a 13 tygodniem ponoć bardzo ważyne i gin od razu zaznaczyła ze mam pilonwać żeby to było dokładnie w tym przedziale wieku płodu.Ja chodze do IMID na Kasprzaka w wawie tam prowadzili mi pierwszą ciąże a teraz zdecydowałam sie tam na drugą:-) :-) długie terminy kolejki ale przyhajmniej kadra w miare(przynajmniej ja na taich trafiam)
rozpisałam sie :-) :-)
agulka ja tak miałam z jedzeniem w pierwszej ciąży normalnie schudłam 4 kilo w dwa tygodnie bo wogóle niec nie jadłam nie mogłam bo mi wszystko kołkiem w gardle stawało
 
reklama
Chyba mam problem, bo coś mnie od wczoraj boli rana po cesarce :( Czuję się jakbym 2 tyg temu miała cesarkę, jak się przeciągam, albo gwałtownie wstaję to mnie tak rwie... i tak dziwnie to odczuwam kiedy kaszlę albo kicham, muszę się wtedy zgiąc w pół żeby nie odczuwać tego szarpania... masakra, co będzie jak mi pożądnie brzuch urośnie? W przyszłym tyg idę do ginki :-:)-:)-(
 
Do góry