reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2007

Dzień dobry Kobitki:tak::tak::tak:

Mieszkanie posprzątane :tak::tak::tak:na błysk oprócz salony bo tam pijaczyna śpi :baffled: pogoda prawie jesienna aż się nie chce na dwór wychodzić ale że zakupy trza było zrobić to wyszliśmy:sorry2:
Nockę mieliśmy straszna Amanda co godzinę się budziła z wielki płaczem:-:)-(
także wyglądałam z rana jak zombi:szok::dry:
poza tym brzuch mnie boli bo mam @ i wszystko mnie drażnić:no::no:

Wczoraj pojechaliśmy rozejrzeć się do sklepu meblowe za fotelem obrotowym ale na razie wstrzymaliśmy się z kupnem:sorry2: jak wracaliśmy to Amanda usnęła prawie przed samym blokiem więc stwierdziłam żebyśmy pojechali jeszcze do Media Markt kupić album na Amandy zdjęcia była godzina 17 a korki na jakie trafiliśmy normalnie masakra:szok::szok::szok: po 20 minut na jednych światłach staliśmy i już myślałam że mojego m. coś trafi i mnie opierdzieli za to że sobietaką podróż wymyśliłam ale starał się nie okazywać mi złości:sorry2: jak wchodziliśmy ze sklepu to bardzo zmokliśmy bo zaczęło lać jak z cebra a jak mówiłam żebyśmy przeczekali w w sklepie ten deszcz to P stwierdził że i tak dużo czasu zmarnował i nie warto czekać:crazy: no cóż:confused::baffled::crazy:
Amanda oczywiście cały czas była z nami bo jak staliśmy w korku to się obudziła:sorry2:
 
reklama
Czesc Wam kochane

Wpadam na chwilke bo jestem padnieta.Dzisiaj wieczorem jak uda mi sie a jak nie to jutro nadrobie co pisalyscie:tak:
Mam troche kociol po pierwsze matka, pod drugie jestem zmeczona praca do pozna do tego wyjazdy po towar i powroty pozne i od wczoraj moj maly goraczkuje od 3 rano.
Dzisiaj o drugiej w nocy bylismy na pogotowiu nie wiem co mu jest.
Ma co chwila goraczke,wymiotuje,i mial dwa razy zupelnie wodnista kupke.
Kazali podawac mi tylko do picia elektrolity,nurofen,wapn i paracetamol w czopkach.
Ciekawe jaka bedzie dzisiejsza noc mam nadzieje ze z te piekilene goraczki ponad 40 stopni juz nie wroca.:-:)no:
 
chodzilo mi o wiek przedszkolny:tak:nie ma znaczenia czy chodzi do przedszkola czy nie;-)



dzieki dziewczyny za odp:tak:

przeanalizje i w razie czego jeszcze was pomecze pytaniami:-);-)
Kathe wal smiało pomożemy:tak:

Czesc Wam kochane

Wpadam na chwilke bo jestem padnieta.Dzisiaj wieczorem jak uda mi sie a jak nie to jutro nadrobie co pisalyscie:tak:
Mam troche kociol po pierwsze matka, pod drugie jestem zmeczona praca do pozna do tego wyjazdy po towar i powroty pozne i od wczoraj moj maly goraczkuje od 3 rano.
Dzisiaj o drugiej w nocy bylismy na pogotowiu nie wiem co mu jest.
Ma co chwila goraczke,wymiotuje,i mial dwa razy zupelnie wodnista kupke.
Kazali podawac mi tylko do picia elektrolity,nurofen,wapn i paracetamol w czopkach.
Ciekawe jaka bedzie dzisiejsza noc mam nadzieje ze z te piekilene goraczki ponad 40 stopni juz nie wroca.:-:)no:
Karino o jej biedny Szymuś moze to grypa jelitowa?A kazali podawać i nurofen i paracetamol ?Tak nie można mieszać bo to 2 różnej grupy leki musi około 6-8 godzin minać między podaniem jednego i drugiego.Podawaj jeszcze Lacidobaby bo to napewno nie zaszkodzi.A jak ma biegunkę to bez sensu czopki to lepiej doustny paracetamol jak nie wymiotuje Trzymajcie sie ciepło i ucałuj Szymka no i gratulacje za raczkowanie:tak:
 
dobry wieczór laseczki:-)
Ledwo żyje ...
wyszorowałam dziś mieszkanko nawet kurde pralkę odsunąłam i płytki wymyłam ufffr
Gratuluję wszystkim raczkującym maluszkom:-)
my sie dwoimy i troimy ale niestety Kapik ma to w nosie wrrr nie raczkuje i jakoś nie widze szans żeby raczkował:-) no cóż jedne raczkują inne nie:-) ale przynajmniej nikt mi nie zarzuci że nie próbowałam ... bo nawet ja sobie kolana zdzieram żeby robił to co ja:-) a on się chichra...wrrr:-)
za to znalazł nową zabawe! zrobił sobie pchacza z wózka! co jestesmy na polku to ten łap wózek i biega z nim...my trzymając wózek zwalniamy go:-) skubaniec mały...ale jak dziś biedaczek przewrócił się:-( na szczęscie tylko na 10 sekundowym krzyku się skończyło bo pokazałam kwiatuszka no i zapomniał;-) hehe

Karinka biedny Szymuś:-( ucałuj go:-( zdróweczka zycze...
Elbra i jak tam??:-) wesele się udaje?? mam nadzieje ze tak:-) i że lepeij się czujesz:-)
Liluś buziak dla brzuszka i odpoczywaj:-) a tak wogóle to jacyś neinormalni Ci rodzice Oliwki!!;/
Mirka ucałuj Nikiego:-)
Kathe super że Marysia miała lepszy humorek:-) buziak dla niej:-)
Beatko śliczne wrzosy pięknie wyglądają w oknach:-) buciki i śpiworek Oleńki także piękne!!:-)
Bira jak oko?? mam nadzieje że już lepiej dużo zdróweczka i ucałuj Ingusie:-)
Women hej:-)
Wisienka buziak dla was:-)
Aluśka kurde :-( to kupiliście w końcu ten album czy nie? bo albo ja jestem jakas niekumata albo nie wiem:-) ja ostatnio stałam dokładnie godzinę w korku!! wiec też wiem co to znaczy!! wrrr
jak komuś nie odpisałam to przepraszam będę nadrabiała wszystko po niedzieli:-)

ide odpoczywać:-) chyba pizze zamówimy z Dawidem:-) jakoś nas naszło:-)
buziak laseczki:-)
 
Kathe wal smiało pomożemy:tak:


Karino o jej biedny Szymuś moze to grypa jelitowa?A kazali podawać i nurofen i paracetamol ?Tak nie można mieszać bo to 2 różnej grupy leki musi około 6-8 godzin minać między podaniem jednego i drugiego.Podawaj jeszcze Lacidobaby bo to napewno nie zaszkodzi.A jak ma biegunkę to bez sensu czopki to lepiej doustny paracetamol jak nie wymiotuje Trzymajcie sie ciepło i ucałuj Szymka no i gratulacje za raczkowanie:tak:

Wiesz co Beatko jak bylam w nocy na pogotowiu to kazala dawac tylko Nurofen+wpac+wit.c a paracteamol odsatwic chyba ze bedzie wysoka goraczka.
Jak twierdzila Paractetamol zwalcza tylko goraczka a nurofen dodatkowo jeszcze zwalcza infekcje.
No i problem jest w tym ze jezeli chodzi o zbicie goraczki to na Nurofen wogole on nie reaguje dopiero jak podam Paracetamol jest oki.
Co to jest to Lcidobaby?????moze znajde apteke ktora ma dyzur i wyskocze bo temperatura znowu biegnie nam w gore:-(
Z kolei jak bylam dzisiaj w dzien u innej lekarki dodala mi tylko Floridral ( dzisiaj przez dzien wypil mi jedna porcje tego czyli zmnieszane dwie saszetki)i jak bedzie lepiej mam dodac Dicoflor 30 a wapn i wit.c odstawic.
Powiedz mi Beatko jak standardowo podaje sie ten Floridral???
Ja juz nie wiem co mam robic z malym tak mi jego szkoda taki rozpalony jest
 
Wiesz co Beatko jak bylam w nocy na pogotowiu to kazala dawac tylko Nurofen+wpac+wit.c a paracteamol odsatwic chyba ze bedzie wysoka goraczka.
Jak twierdzila Paractetamol zwalcza tylko goraczka a nurofen dodatkowo jeszcze zwalcza infekcje.
No i problem jest w tym ze jezeli chodzi o zbicie goraczki to na Nurofen wogole on nie reaguje dopiero jak podam Paracetamol jest oki.
Co to jest to Lcidobaby?????moze znajde apteke ktora ma dyzur i wyskocze bo temperatura znowu biegnie nam w gore:-(
Z kolei jak bylam dzisiaj w dzien u innej lekarki dodala mi tylko Floridral ( dzisiaj przez dzien wypil mi jedna porcje tego czyli zmnieszane dwie saszetki)i jak bedzie lepiej mam dodac Dicoflor 30 a wapn i wit.c odstawic.
Powiedz mi Beatko jak standardowo podaje sie ten Floridral???
Ja juz nie wiem co mam robic z malym tak mi jego szkoda taki rozpalony jest
Karina rozpuszcza sie saszetkę jedną i drugą w 200 ml i to podaje do picia dziecku na dobę oprócz tego wodę jeszce dajesz osobno.
Tylko zastanawia mnie dlaczego ta pani doktor padała 2 preparaty tej samej nowej i nieznanej firmy układ jak zawsze
Lacidobaby to też zywe kultury bakterii ale bez elektrolitów czyli zapisała jakby preparat 2 w 1.Ja go osobiscie nie znam dlatego wolę wypróbowane rzeczy.
Jak Szymek ma wysoka goraczkę podaj nurofen bo on działa głównie przeciwzapalnie i przeciwgoraczkowo a paracetamol tylko przeciwgorączkowo.Pamiętaj ze na opakowaniu sa tabele kilogramowe i pierwsza dawka powinna być dawką maksymalną.
Ja osobiscie podawałabym paracetamol doustnie jak nie wymiotuje, 1 saszetkę ewentualnie 2 Lacidobaby i albo gastrolit lub Orsalit jako elektrolity + woda.żadnych soków owocowych, owoców, mleko modyfikowane moze mimo iż wiele osób tweierdzi głupio ze przy gorączce mleko sie ścina bzdura zresztą my i tak podajemy preparaty mlekozastępcze
 
Karina rozpuszcza sie saszetkę jedną i drugą w 200 ml i to podaje do picia dziecku na dobę oprócz tego wodę jeszce dajesz osobno.
Tylko zastanawia mnie dlaczego ta pani doktor padała 2 preparaty tej samej nowej i nieznanej firmy układ jak zawsze
Lacidobaby to też zywe kultury bakterii ale bez elektrolitów czyli zapisała jakby preparat 2 w 1.Ja go osobiscie nie znam dlatego wolę wypróbowane rzeczy.
Jak Szymek ma wysoka goraczkę podaj nurofen bo on działa głównie przeciwzapalnie i przeciwgoraczkowo a paracetamol tylko przeciwgorączkowo.Pamiętaj ze na opakowaniu sa tabele kilogramowe i pierwsza dawka powinna być dawką maksymalną.
Ja osobiscie podawałabym paracetamol doustnie jak nie wymiotuje, 1 saszetkę ewentualnie 2 Lacidobaby i albo gastrolit lub Orsalit jako elektrolity + woda.żadnych soków owocowych, owoców, mleko modyfikowane moze mimo iż wiele osób tweierdzi głupio ze przy gorączce mleko sie ścina bzdura zresztą my i tak podajemy preparaty mlekozastępcze


Co do mleka to wogole nie chce mi jesc mysle ze przez goraczke ale ciesze sie ze pije teraz zasnal mi ale jest rozpalony.
To ja chyba wyskocze zaraz kupic przedewszystkim Paracetamol do picia ale na razie i tak nie podam poniewaz dzisiaj kilka razu wymiotowal zreszta wczoraj tez.
Co do Nurofenu to tak jak napisalam nie dziala na niego przynajmniej pzecigoraczkowo a teraz jak dostal czopek troche przysnal ale koljenanocka bedzie cos czuje ciezka.\
Kurcze zebym mogla mu jakos skutecznie pomoc:-(
Dziekuje Beatko za pomoc
 
hej ja też daje znać że żyje
ale dzis miałam nerwa :wściekła/y: pojechaliśmy do Dannego brata aby pokazać mu samochód i żeby jego żona się przejchała, bo nie pisałam ale w ten dzień co rodzinka się zjhechała Danny kupił Mitshubishi 7 osobowy no i teraz już nie potrzebujemy a wiedzielismy że oni sa zainteresowani bo maja 4 dzieci, no i jak szwagierka pojechała na przejażdke tak po klucze do auta zgineły :wściekła/y: najlepsze to bylo to ze ani Danni ani szwagierka nie pamietali czy oddała je czy nie, szukaliśmy ponad 3 godziny, tzn ja tylko godzine i wrocilam wkurzona do domu - ponad 2 km pod gorke z dawidkiem, dobrze ze szwagierka miala wozek parasolke bo jakbym go miala niesc to nie wiem czy bym dala rade. Co prawda wozek zostawial wiele do zyczenia - jak brud, smrod itd ale nie mialam zbytnio wyjscia,
no ale w koncu naszczescie znalazly sie klucze - w brata bucie :sorry2: najlepsze jeszcze to ze ktos te buty schowal do szawki :-D:-D
a ja teraz jestem po grillu i lampce szampana :rofl2::rofl2::rofl2: a co trzeba było sie zrelaksowc :-p:-):-):-)


zajerze dopiero w poniedziałek, tak więc życzę miłego weekendu kochane mamuśki
 
Co do mleka to wogole nie chce mi jesc mysle ze przez goraczke ale ciesze sie ze pije teraz zasnal mi ale jest rozpalony.
To ja chyba wyskocze zaraz kupic przedewszystkim Paracetamol do picia ale na razie i tak nie podam poniewaz dzisiaj kilka razu wymiotowal zreszta wczoraj tez.
Co do Nurofenu to tak jak napisalam nie dziala na niego przynajmniej pzecigoraczkowo a teraz jak dostal czopek troche przysnal ale koljenanocka bedzie cos czuje ciezka.\
Kurcze zebym mogla mu jakos skutecznie pomoc:-(
Dziekuje Beatko za pomoc
Karina to na bank grypa jelitowa zreszta teraz sezon na nią się zaczął.Jezeli do jutra nie bedzie lepiej to jedź z nim do szpitala tam gdzie maja oddział dziecięcy podłacza mu kroplówkę zeby się nie odwodnił.I to nic strasznego a szybciej dziecku będzie lepiej dodatkowo podadzą dozylnie glukozę to bedziesz spokojna ze mały jest "najedzony".My to przerabialismy pare razy i zawsze jechałam do szpitala bo michał był na skraju odwodnienia a po co męczyć dziecko i siebie.

Sabinko Ola też nie raczkuje i nie widać zeby zaczęła:baffled:o chodzeniu a nawet staniu samej nie ma mowy:no:.Za to mówi na Michała mimi:-Da do mnie mamama daj lub mamama mniam mniam:-DW kwestii jedzenia jest dobrze rozwinieta:laugh2:
Aluska a co jest znowu Amandzi żęby ze masz nocki zarwane?
Bira a jak Twoja Inga-Okrutna już spokojne nocki?
Lilka i jak nie poległas na polu bitwy sama z dzieciakami?:laugh2:
 
reklama
Aluśka kurde :-( to kupiliście w końcu ten album czy nie? bo albo ja jestem jakas niekumata albo nie wiem:-) ja ostatnio stałam dokładnie godzinę w korku!! wiec też wiem co to znaczy!! wrrr
Sabinka album kupiliśmy bo jak bym tego nie zrobiła to by mnie małż ze skóry obdarł więc wolałam nie ryzykować:baffled::laugh2::-p
Na okładce jest Kubuś puchatek i osiołek a zdjęcia zakleja się folią :rofl2::tak::tak:
Beata górne jedynki Amandzi zaczynają wychodzić i zaczyna isę koncertowanie:baffled::confused:
Liluś jak to się mówi z rodziną najlepiej wychodzi się na obrazku:confused:
więc olej ich a zobaczysz że sami przyjdą do Was po pomoc :dry:
A Ty przynajmniej teraz będziesz mieć mniej nerwów bez rozwydrzonej Oliwki:dry::sorry2:
Karina dużo zdróweczka dla Szymka:confused::confused: niech się bidulek szybko wykuruje:tak::tak::tak:

To ja się jeszcze pochwalę że Amanda stał sobie bez trzymania a w rękach miał duży balon i stał sobie prawie na środku pokoju machając balonikiem i uginając l kolanka jakby chciała podskakiwać :laugh2::laugh2::laugh2: utrzymała się tak ponad 20 sekund:tak::tak::tak: zrobiłam zdjęcia więc jurto jak małż pozwoli to się pochwalę:-p:laugh2: na szybko robione ale coś na nich widać:sorry2::zawstydzona/y:
 
Do góry