reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów:)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Hejo....znowu siedze po nocy....
Wczoraj zalupilam: termometr, butelki, sznureczek do smoczka, pieluchy i dzisiaj wozek:-D Udalo mi sie takze dostac majtki jednorazowe z innej firmy w ktore wchodzi moj szanowny zadek:p - dodam ze na obu opakowaniach rozmiar ten sam:baffled: a jedne sa ciasne a drugie maja luz jeszcze. Mniejsze przydadza sie na po powrocie do domu:tak:
Pozostalo mi : komoda, skrzynka pod lozeczko i ewentualnie przewijak ale nie jestem do konca przekonana.
Torba do szpitala skompletowana:-D
W sumie jakbym teraz urodzila, to mam wszystko co trzeba, bez komody tez damy rade!!!!!
 
reklama
Navijka gratuluję zakupów. Ja też już mam skompletowaną torbę, teraz stoi i straszy ;-) również wczoraj dokupiłam majtasy innego producenta, których rozmiar mnie nie dołuje (rozmiar poprzednich był niby ogromny, a na moją szanowną dupkę ledwo wchodził i uwierał). A ja dla odmiany komodę mam, ale nie złożoną i na razie nie składam. Zaraz po porodzie, pomieszkamy u moich rodziców, tydzień, dwa, do czasu, aż trochę dojdę do siebie. Komodę i łóżeczko kupiliśmy razem, ale postanowiliśmy, ze u rodziców komody nie będziemy skladac, bo potem będą porblemy z transportem, więc będziemy musieli sobie dać przez ten czas radę bez niej, zorbię po prostu trochę miejsca w szafie i tyle.
Fajne to uczucie, że już się wszystko ma prawda? Hehehe, ale jak znam swoje szczęscie, to poród będę miała po terminie... Pewnie jakbym nie miała jeszce wózka, albo łóżeczka, to by szybciej poszło... ;-) Normlanie prawa Murphiego;-)
 
u mnie do szpitala tez wszystko skompletowane. ;) Tylko poprac pizamy i ciuszki na wyjscie dla malego musze. :)

A z zakupow to kupilam ostatnio lancuszek na smoczka. Ten niebieski. ;) Jest fajny, bo te typowo lancuhowe mi sie nie podobaja, a ten jest jak pluszowa zabawka to raz a dwa w glowce misia jest grzechotka. :)
2238-209-thickbox.jpg
 
Dziewczyny tak mi się przypomniało była mowa o papierze toaletowym. U nas w szpitalu też trzeba mieć swój ja już zapakowałam do torby, ale kupiłam sobie jeszcze mokry papier toaletowy. Może w okresie po porodzie bardziej się sprawdzi niż ten zwykły, poza tym jest nasączony rumiankiem to myslę, że troszkę złagodzi. Jakby któraś chciała sobie kupic to w rossmanie napewno jest!
 
Dziewczyny tak mi się przypomniało była mowa o papierze toaletowym. U nas w szpitalu też trzeba mieć swój ja już zapakowałam do torby, ale kupiłam sobie jeszcze mokry papier toaletowy. Może w okresie po porodzie bardziej się sprawdzi niż ten zwykły, poza tym jest nasączony rumiankiem to myslę, że troszkę złagodzi. Jakby któraś chciała sobie kupic to w rossmanie napewno jest!

Jak dla mnie za sztywny,kupiłam do domu i porażka.A juz w ogóle dotykac nim obolałe krocze,brrrr...Juz lepsze chusteczki dla dzieci.;-)
 
chusteczki toddies nivea sa dobre, łagodzą i nie zapychają toalety, mozna je spłukiwać, a innych nie.
 
Hej kobietki, oto lista rzeczy najpotrzebniejszych do szpitala, którą dostałam od mojej położnej.
Dodam tylko, że nie ma na niej ciuszków małego, pieluszek, podkładów itp. bo takie rzeczy daje szpital.
Aha... kombinezonu z wiadomych względów też nie biorę ;-)


CO ZABRAĆ DO SZPITALA ?

DOKUMENTY
- dowód osobisty
- aktualna książeczka ubezpieczeniowa
DOKUMENTACJA MEDYCZNA
- karta przebiegu ciąży
- oryginalny wynik badania grupy krwi
- wyniki badania antygenu Hbs
- aktualny (z ostatniego miesiąca) wynik morfologii krwi i badania moczu
- jeśli ciężarna była hospitalizowana w trakcie ciąży – karty wypisu zeszpitala
- wyniki konsultacji specjalistycznych

CO JEST POTRZEBNE W TRAKCIE POBYTU W SZPITALU ?
- koszula nocna rozpinana z przodu (karmienie) – 3 sztuki (jeżeli nie chcemy korzystać z bielizny szpitalnej)
- koszula na poród (może być duży T-shirt)
- szlafrok
- ręczniki
- kapcie i klapki pod prysznic
- biustonosz, majtki (jednorazowe) do kupienia w aptece
- ciepłe skarpetki
- wkładki laktacyjne, maść na brodawki
- kubek, talerzyk i sztućce, ręczniki papierowe i ręcznik kuchenny

KOSMETYKI
- mydło
- płyn do higieny intymnej
- pasta i szczoteczka do zębów
- dezodorant
- szampon i szczotka do włosów
- krem
- krem przeciw rozstępom ( jeśli używałyśmy)
- suszarka

NA CZAS PORODU
- woda mineralna
- kanapki dla osoby towarzyszącej
- pomadkę lub krem pielęgnacyjny do ust
dodatkowo można zabrać :
- aparat fotograficzny
- gazety lub książkę, kasetę lub płytę z ulubioną muzyką
- chusteczki nawilżane do umycia pupy dziecka
Nie zabieramy do szpitala biżuterii i kosztowności ( szpital nie ponosi odpowiedzialności za kradzież czy zgubienie)

DLA DZIECKA NA POWRÓT DO DOMU(uszykować mężowi do odbioru, nie zabieramy do szpitala)
- koszulka lub body
- śpioszki i kaftanik lub pajacyk
- sweterek, skarpetki
- bawełniana czapeczka zakrywająca uszy
- kocyk, kombinezon,
- jednorazowa pieluszka i jedna tetrowa pieluszka
- fotelik samochodowy.
 
reklama
Dziękuję! Ja bym mimo wszystko wzięła te pieluchy bo choć w szpitalu dawali to zawsze brakowało i musiałyśmy chodzić i się prosić... A ta koszula na poród mnie zaciekawiła. Na Lutyckiej dali mi taką zieloną szpitalną,ale teraz nie pamiętam czy dlatego że ni miałam czy poprostu taki jest 'zwyczaj'. Hmm... Jutro pewnie spotkam się z położną to spytam.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry