reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów:)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja mam Lactacyd płyn ginekologiczny.

Papier toaletowy - BARDZO WAŻNA RZECZ :-D też u nas nie ma i trzeba ze swoim biegać ;)
Sztućce i kubek też trzeba mieć swoje u nas.
 
reklama
U nas niby papier jest, ale toalety mamy wspólne na całe piętro, więc ja wezmę tak na wszelki wypadek, jakby się skończył. No i te ręczniki papierowe polecają do osuszania krocza.
Sztućce i kubki są szpitalne, ale ja chyba też wezmę swoje - zawsze to jakoś lepiej się będę czuła. Jak byłam w szpitalu po tym zatruciu to widziałam te szpitalne sztućce i chyba wolę swoje ;-)
Ja piersi będę smarować bephantenem, bo mam dużą tubkę. Bephanten też na pupę w razie jakby co, ale bez potrzeby będę stosować olejek z nagietka wymieszany z olejkiem ze słodkich migdałów - zobaczymy jak się sprawdzi. Na razie nie kupowałam innych kosmetyków - do szpitala powiedzieli, zeby nic nie brać (oprócz chusteczek nawilżanych i czegoś do pupki), więc podpatrze czym tam dzieci są myte.
 
pewnie tym co sponsor da;-)
najczęściej emolienty ;-)

kubki sztućce tak..swoje..ale jakbym umiała coś jeśc po 1 porodzie to byłyby potrzebne;-) hihi
 
Odnośnie słodkiego też mi parę razy ktoś wspominał -tylko czy na porodówce pozwolą ;/
 
Nam położna na szkole rodzenia mówiła, że wręcz trzeba mieć kawałek gorzkiej czekolady lub cukierek na czas porodu :-)
 
na kostkach zbiera się mnóstwo niepotrzebnych brudków, a więc i bakterii więc na "obolałą niewymowną" lepiej w płynie stosować ;)
 
Ehtele, a ten Maltan smarujesz bezpośrednio na piersi, czy to jakoś na wacik trzeba? :-)

Ja kupiłam mydło Biały Jeleń, ale w kostce :baffled: Może byc takie??

ja tylko sutki smaruję:p

Ehtel a po co już używasz? By kupić kolejny?? bo mnie jakos to nie przekonuje ze zahartuje czy coś...bo wiem ze swoje przejsc muszą z małym silnym ssaczkiem;-)

a i z rad moich koleżanek rodzących weźcie do torby jakis baton mars snikers czy czekolade ponoc pomaga przy rpdzenu jak sie siły traci..a głód w dupci ogromny

no i nie wiem jak u Was w szpitalu ale u mnie trzeba miec swój papier toaletowy ;-) banalne a jednak grom nie ma i sklepik zarabia ;-)

a uzywam bo poleciła mi moja ortodontka, która właśnie dwa dni temu urodziła swoje drugie dzieciątko - i ona hartowała tak swoje sutki i mówiła, że wg. niej pomaga...
Nie kremuję sutków codziennie - a uważam, że jedna tubka stanowczo wystarczy na ten okres przyzwyczajania sutków do maltretowania przez małego ssaka:p:p:p:p

No ale nie napisałyście czy można go zmywać do karmienia...
 
cayra ja też mam Jelenia w kostce, zastanawiałam sie nad tym w płynie ale ja zbytnio nie mogę takiego używać także co ma byc to będzie i żadnymi bakteriami sie nie przejmuje, zresztą w domu tez używam bobasa w kostce do cipusi i jest oki.

Dziewczyny a to mydło to tylko do intymnej bedziecie używac czy do całego ciała tyż













 
reklama
Ehtel ulotke przeczytaj;-)
Do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią.Osłania brodawkę sutkową i jej otoczenie. Poprawia znacznie elastyczność brodawki, zapobiegając jej uszkodzeniu.

Skład: 100 g:
glukoza jednowodna 30 g, co odpowiada 27,3 g bezwodnej glukozy, woda destylowana, wazelina biała, parafina ciekła, parafina stała, mono- i dioleinian glicerolu (Aracel 186).

Działanie Maltan to preparat zawierający bezpieczną substancję czynną, glukozę, która w 30% roztworze działa hamująco na rozwój bakterii i wykazuje działanie przeciwzapalne. Przy zastosowaniu preparatu stwierdzono lekki efekt znieczulający.

Wskazania
  • pielęgnacja brodawek sutkowych przed porodem oraz w okresie karmienia piersią,
  • przygotowanie brodawek sutkowych do laktacji.
  • profilaktyka zapalenia gruczołu sutkowego,
  • niewielkie zapalenia brodawek sutkowych,
  • otarcia, pęknięcia skóry sutków w okresie karmienia piersią.


Dawkowanie: W okresie laktacji, po każdym karmieniu, zaleca się stosowanie okładow na sutki z jałowej gazy lub ochraniaczy sutkowych zawierających 2-3 cm maści. Nadmiar maści usunąć.

Działania niepożądane: Działań niepożądanych nie stwierdzono, Składniki preparatu nie mają ujemnego wpływu na przewód pokarmowy i skórę niemowlęcia. Maść nie powoduje reakcji alergicznych ani drażniących.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry