reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów:)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dziewczynki aż wstyd sie przyznać ale mam do was dziwne pytanie, to Tantum Rosa to jest płyn do przemywania czy co ? Bo co prawda mam go na mojej liście zakupow ale mialam zamiar zapytac sie dopiero w aptece ,a tak moze wy mnie uświadomicie :zawstydzona/y:












 
reklama
No własnie też tak myśle, kiedyś musiałam robić sobie irygacje i sprzedali mi w aptece taki sprzęcior z włanie Tantum Rosy i tam tez sie rozrabiało saszetki :-D













 
tantum rosa w saszetkach jest w proszku i trzeba to rozrobić z wodą najlepiej letnią. Podobno co do połogu to zalecają rozrobić jedną saszetkę z wodą w małej butelce po wodzie i polewać tym krocze po oddaniu moczu.
 
Ja wolę wszelkie żele i płyny. Nie lubię mydła, bo jest dla mnie jakieś takie niehigieniczne. Leży, brudzi przestrzeń dookoła, każdy może ręką dotknąć, no nie lubię.


Tantum Rosa jest do spryskiwania rany na kroczu, tylko dla mnie to przygotowywanie w specjalnej butelce (najlepiej w spryskiwaczu) i chodzenie z tym do toalety to też za dużo zachodu. Nie kupuję, przy córce wystarczył mi płyn do higieny intymnej, a podczas wizyt położna te najbardziej paprające się szwy smarowała mi gencjaną. Tantum Rosa kupię w ostateczności jak okaże się niezbędne, a tak szkoda kasy, bo po pierwszym porodzie straciłam kasę a potem wyrzuciłam te saszetki.
 
Robię własnie liste kosmetynów, ktore zamierzam kupic dla maleństa.
Postanowiłam kupić Penaten z tych aukcji:
Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
Penaten krem na WIATR I NIEPOGODĘ
Penaten krem na ODPARZENIA - 150 ml
PENATEN płyn od stóp do głów - 400 ml
Krem do pielęgnacji twarzy PENATEN -100g
Puder PENATEN - 100 g z NIEMIEC
PENATEN płyn do kąpieli z oliwką - 400ml (zastanawiam się czy ten, czy ten z rumiankiem)
Za całość wychodzi 100zł plus przesyłka - około 15zł
Zastanawiam sie czy kupić jeszcze - PENATEN Lotion na noc - 500ml

Napiszcie prosze co sądzicie tych kosmetykach, ewentualnie co warto a czego nie warto kupować.
Bede bardzo w dzięczna
 
Przemyśl puder, bo nie sądzę, aby był potrzebny. Piszę tylko ze swojego i mojej mamy doświadczenia, ale uważam, że obejdziesz się. Reszta może się przydać, choć nie jednocześnie;)
 
reklama
Wlasnie nad tym pudrem tez sie zastanawialam, kiedys sie go uzywalo, teraz odchodzi sie od tego.

Fakt jednoczesnie nie bede wszystkiego uzywać, jak naprzykład kremu na wiatr i niepogode :) ale stwierdziłam ze zamowie od razu ze wzgledu na przesyłkę, jak bym miała kupowac pojedynczo to z przesyłka sie srednio oplaca
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry