reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów:)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A jakie najlepiej gaziki do przemywania?? Chodzi mi o firmę i rodzaj :sorry:

Rozalko, a mogłabyś jeszcze raz podać linki do podkładów zakładanych na materac?? bo nie mogę tego znaleźć :zawstydzona/y:
 
reklama
No właśnie ja również zastanawiałam się nad czymś do pielęgnacji w czasie połogu... na liście mam Tantum rosa, ale widzę, cena 25 zł za 10 saszetek to trochę dużo...przegrzebałam neta i zdecydowałam się na Lactacyd - tylko nie płyn do higieny intymnej tylko PŁYN GINEKOLOGICZNY
LACTACYD FEMINA płyn ginekologiczny do higieny intymnej 250 ml - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje
może któraś używała i coś może o tym powiedzieć?

Po drugie co do dbania o pępek co zamierzacie? Co Wam mówili na szkole rodzenia? Tylko spirytus 70%?

Ja kupuję takie podkłady:
http://www.doz.pl/apteka/p8238-Al_Bis_podklady_90_x_120_cm_cerata_1_szt
z tej samej firmy są też gumowe za 8 zł
 
Ostatnia edycja:
nam na szkole rodzenia mowili ze teraz sie wietrzy i przemywa octaniseptem. ale ja i tak bede stosowala spirytus
 
Nam na szkole rodzenia mówili, że można kupic tantum rosa ale nie jest to niezbędne. Mówili, że powinnysmy kupić ręczniki jednorazowe do wycierania krocza, żeby nie było wilgoci.
Co do pępka- to mówili, żeby kupić zwykły spirytus i rozcieńczyć z wodą 2:1. i do tego patyczki jednorazowe. A do osuszania pępka to gaziki sterylne.
 
Co do podmywania krocza po porodze, to na początek zalecają szare mydło (np Biały jeleń w płynie) - moja siostra poleca, mowi, że super jej się po tym goiło i nie potrzebowała Tantum Rosa. Nam mówili, że płyny do higieny intymnej na początek niekoniecznie (ale nie wiem dlaczego)
Do pępka moja siostra poleca octanisept. Na początku stosowała spirytus ale zaczął się pępek paprać a octanisept to wszystko wyciągnął.
 
Ola_ też używam tego płynu i chwale sobie :tak: choć właśnie bardzo chwalą szare mydło. Moja koleżanka ostatnio przeszła zabieg to właśnie w szpitalu kazali jej szarym mydłem no i dopływ powietrza.

co do pępka to nie wiem - podpatruję Wasze propozyjce :-p

Aaaa która poleci jakiś fajny kocyk? Ostatnio teściowa chciała mi kupić ale mówi, że w woreczku fajnie ale jak wyjeła to szajs :eek: Także będę wdzięczna za jakieś sprawdzone linki:tak:
 
reklama
Niuunia z całą pewnością mogę ci polecić kocyki firmy Bobas, mam 3 (polarowe) i gruby, akrylowy . Juz je prałam i nic sie nie stało, są milutkie i cieplutkie :-) polecam ten dwukolorowy, piekne kolorki ( mam ten różowy), a z tych tanszych mam zielony z żabką i pomarańczowy z kroliczkiem :)
MISIOWY KOCYK dwuwarstwowy __76x102__ ŚLICZNY (1078241623) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
KOCYK ,KOC z MIKROFIBRY BOBAS @HIT@HIT@wejdź @ (1080776666) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
KOCYK AKRYLOWY GRUBY 80*110 SUPER WZORY I KOLORY (1077265683) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy














 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry