reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów:)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Zdjęcie-0119.jpg

Dziewczynki to wygląda tak wstawiłam foty, bo akurat pokupiłam tego więcej dla kuzynki, bo ich też zjadają komary w domu i na działce. Więc jak widzicie kupiłam 2 dobrych firm, które moge polecić (jest jeszcze Raid, ale droższy i nie znam go, bo te są super), po lewej jest kontakt z 10 wkładami , a po prawej same wkłady 20 szt. czyli wystarcza na około miesiac, bo czas dziłania środka 10 godz. (czasem używamy na dwie noce, bo jak późno właczymy, a M rano przed pracą wyłączy to też można zużyć i działa).
Jak napisała Starlet nie wolno używać, przy małych dzieciach , żywności. Wszystko jest pięknie opisane na pudełku.
My używamy nie co noc, ale musze to miec, bo wierzcie mi, ze mojego M zjadają zywcem te małe potworki, a nie działają na niego żadne spraye i kremy no NIC. Musielibyśmy mieć do później jesieni zamkniete całkiem okna. Dziś lecę po moskitire na okno jak urodzi sie maluszek:)
Jak to włączamy to mamy balkon rozwalony na oścież i te małe starowrki leżą trupem rano na podłodze, a my nie jesteśmy pogryzieni.
Z tydz. temu w DDTVN było o tych środkach głośno gdyż u nas jest tego plaga ze względu na powodzie i lekarz powiedział, ze można bezpiecznie używać, oczywiście zgodnie z instrukcją.
Kupuje to na stoisku chemicznym na ryneczku (są też w marketach) podobno produkują tego duuużo, bo ludzie wykupują to "tonami" tam gdzie powódź i nie ma problemów z kupnem środka, przynajmniej w Łodzi.
POsdumowując jest to skuteczne:)
 
reklama
mls, dzieki za link. :)

Co do srodkow na komary, to ja w zeszlym roku wyprobowalam srodek Raid night & day, dzialajacy 10 dni (chociaz musze powiedziec, ze obecny wklad siedzi juz 10 dni a nadal go jest, wiec starcza na dluzej). Srodek ten jest nie tylko od komarow ale tez i od much. I musze wam powiedziec, ze komarow nie ma a muchy, jak wleca to padaja... jak muchy. ;) I co ciekawe - wklad siedzi w kuchni a muchy padaja w duzym pokoju przy oknie, czyli po przeciwnej stronie niz siedzi ten wklad. Ba, odkad mam te cudo to nie widze moli spozywczych, ktore mi sie ostatnio zalegly (nie wiem gdzie i nie wiem jak, bo wszystkie produkty mam szczelnie pozamykane).
Sam wklad to koszt ok 13 zl, z urzadzeniem juz nie pamietam. Ale wystarczy jedno na ok 50m2. Na opakowaniu nie ma napisane, ze nie wolno uzywac przy dzieciach, tylko, zeby dzieci nie mialy do niego dostepu. Tak samo zwierzeta.
Zobacz załącznik 257401
 
mls, dzieki za link. :)

Co do srodkow na komary, to ja w zeszlym roku wyprobowalam srodek Raid night & day, dzialajacy 10 dni (chociaz musze powiedziec, ze obecny wklad siedzi juz 10 dni a nadal go jest, wiec starcza na dluzej). Srodek ten jest nie tylko od komarow ale tez i od much. I musze wam powiedziec, ze komarow nie ma a muchy, jak wleca to padaja... jak muchy. ;) I co ciekawe - wklad siedzi w kuchni a muchy padaja w duzym pokoju przy oknie, czyli po przeciwnej stronie niz siedzi ten wklad. Ba, odkad mam te cudo to nie widze moli spozywczych, ktore mi sie ostatnio zalegly (nie wiem gdzie i nie wiem jak, bo wszystkie produkty mam szczelnie pozamykane).
Sam wklad to koszt ok 13 zl, z urzadzeniem juz nie pamietam. Ale wystarczy jedno na ok 50m2. Na opakowaniu nie ma napisane, ze nie wolno uzywac przy dzieciach, tylko, zeby dzieci nie mialy do niego dostepu. Tak samo zwierzeta.
Zobacz załącznik 257401
No to też ciekawy produkt muszę sie za tym rozejrzeć, bo własnie z molami mam troche problem,choc staram sie mieć spożywcze rzeczy pozamykane, jak sie uporamy z remontem to kupię, a gdzie to kupowałaś w markecie jakimś????
 
Bombusiu, na mole to dodatkowo polecam te takie reklamowane przylepce na mole. Ale odkad mam tego "kontakta" to nie widze, by mi po domu lataly. Wymiotlo je. ;) A kupic mozna wszedzie. Ja w zeszlym roku kupilam w rossmannie a teraz w realu. :)
 
Dzieki - postaram sie poszukac cos u siebie.
A Chicco Zanza o ktorym pisze Starlet to ja wlasnie mam i nie dziala - zobacze jeszcze po malowaniu jak do innego kontaktu podepne, bo moze byc zle umiejscowiony....ale nie wierze:(
 
Dzieki - postaram sie poszukac cos u siebie.
A Chicco Zanza o ktorym pisze Starlet to ja wlasnie mam i nie dziala - zobacze jeszcze po malowaniu jak do innego kontaktu podepne, bo moze byc zle umiejscowiony....ale nie wierze:(


Moze wlasnie dlatego jako jedyny jest mozliwy do stosowania przy dzidziusiach, bo ma po prostu slabe dzialanie :dry:A cena tego to niska nie jest z tego co się orientowałam niestety...


Ja jeszcze nigdy nie stosowałam tych cudów. Może kiedyś w końcu spróbuję, tylko mam problem - mam taki układ gniazdek elektrycznych w domu, że wszystkie są za meblami :eek:
 
Bombusiu, na mole to dodatkowo polecam te takie reklamowane przylepce na mole. Ale odkad mam tego "kontakta" to nie widze, by mi po domu lataly. Wymiotlo je. ;) A kupic mozna wszedzie. Ja w zeszlym roku kupilam w rossmannie a teraz w realu. :)

Kupiłam to i nie przykleił sie przez m-c nawet 1 skurkowaniec!!!!!!!!!! a latały, czyli nie działa a pokleiłam tylko siebie bo to straszliwie klejące jest i wkurzyłam sie i wywaliłam ooooo!!!!!

Moze wlasnie dlatego jako jedyny jest mozliwy do stosowania przy dzidziusiach, bo ma po prostu slabe dzialanie :dry:A cena tego to niska nie jest z tego co się orientowałam niestety...


Ja jeszcze nigdy nie stosowałam tych cudów. Może kiedyś w końcu spróbuję, tylko mam problem - mam taki układ gniazdek elektrycznych w domu, że wszystkie są za meblami :eek:

No naprwno ma słabe działanie jak można przy dzieciach i pewnie nic nie da jak navijka właczysz do innego gniazda
, raczej sie nie łudź:(

Starlet to nie za dobrze, bo to trzeba zmieniac codziennie lub co 2 dzień, poza tym za meblami hmmmm moze być słaby "zasięg"
 
Mam jakiś uraz do wszelkich odstraszaczy komarów... Bo skoro tak działają na owady,że muchy padają a komary uciekają to jak działają na człowieka,który to wdycha powiedzmy 2 miesiące? Stosuję siatki na okna w okresie letnim i bardzo dobrze się sprawdzają ;-)
Małą czasem psiknę takim preparatem "Sio" przeznaczonym dla dzieci od maleństwa,choć też staram się unikać. Ale ze mnie babcine poglądy wyszły :)
 
Mam jakiś uraz do wszelkich odstraszaczy komarów... Bo skoro tak działają na owady,że muchy padają a komary uciekają to jak działają na człowieka,który to wdycha powiedzmy 2 miesiące? Stosuję siatki na okna w okresie letnim i bardzo dobrze się sprawdzają ;-)
Małą czasem psiknę takim preparatem "Sio" przeznaczonym dla dzieci od maleństwa,choć też staram się unikać. Ale ze mnie babcine poglądy wyszły :)

To ja podobnie.;-)
 
reklama
kochane mam takie pytanie:

chce kupic sobie pas brzuszny, specjalny po cc i tu moje pytanie (chyba znowu z serii glupich), ile cm bedziemy mialy mniej od razu po porodzie?? bo nie wiem jaki rozmiar kupic, a tak mniej wiecej sobie oblicze.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry