reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów:)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dziewczyny zrobiłam swoją listę wyprawkową. Wklejam poniżej - może komuś się przyda, a może ktoś mi coś z niej odradzi lub o czymś przypomni.
Ja mam dopiero łóżeczko, materacyk i kołderkę oraz podgrzewacz, dzisiaj kupiłam jeszcze wózek.
Niektóre rzeczy będę kupować z wyprzdzeniem - ale to dlatego, że u mnie wszystko jest dużo droższe, a po porodzie w Polsce będę dopiero na Gwiazdkę.

Ubranka:
• kilka kompletów ubranek w rozm. 56 resztę większe 62 itd.
• skarpetki/ bamboszki - bez gumek na ściągaczach
• czapeczki - cieńsza i grubsza z uszkami
• rajstopki
• kilka kaftaników na początek
• body – rozpinane wzdłuż
• śpiochy - z rozpięciem w kroku
• pajace - zwrócić uwagę aby były rozpinane w kroku i z przodu na brzuszku, a najlepiej na całej długości, często kolorowe aplikacje od wewnętrznej strony mają szorstkie wykończenie co podrażnia brzuszek ( tak więc jak najmniejszy obrazek)
• koszulki
• bluzy
• dresiki od 5/6 mies.
• polecane ubranka firmy kolorino i h&m loog oraz tesco disney i cherooke, oraz Ewa i Zodiak, Pinokio i Sofija
• kombinezon na zimę - rozpinany do dołu aż do nogawek

Zdrowie i pielęgnacja:
• Termometr
• Herbatka rumiankowa i koprowa np. Hipp,
• Glukoza (0,5 łyżeczki na 100 ml.)
• Kosmetyki do pielęgnacji
- krem z filtrem na wyjścia
- coś do kąpieli
• Sudocrem , Bepanthen maść (na sutki i do pupci)
• Płatki kosmetyczne duże
• Na pępuszek octaniset – spray lub gencjana lub spirytus z wodą
• Patyczki do uszu
• Roztwór soli morskiej Disnemar - na katarek i do przecierania oczek
• maść bobodent - na wyrzynające się ząbki
• Lacidofil lub Dicoflor – na problemy z kupką
• Na kolki Sab Simpex (do dostania w Niemczech) lub: Esputicon , Debridat, Espumisan, noszenie w chuście, herbatki, kropelki Bobotic, czasem pomaga leżaczek z wibracjami
• Husteczki nawilżające lub płatki z wodą
• Pieluszki typu pampers
• Wanienka - jak największa
• Stelaż do wanienki
• Termometr do wanienki
• Przewijak
• Pokrowiec/prześcieradełko frotte na przewijak
• Mata do przewijania
- przewijak podróżny
- jednorazowe podkłady na podróż, w gości, do szpitala
- podkłady wielorazowe np. na przewijak lub pod prześcieradło
• Ręczniki z kapturkiem 100 x 100 cm
• Nożyczki do paznokci/obcinak
• Frida albo Sopelek
• Szczotka do włosów (+ grzebień) ze sztucznego włosia
• Kosz na zużyte pieluchy np. Sangenic
• Paklanki lub Ekologiczne Woreczki Na Pieluchy
• Pieluchy tetrowe
• Pieluchy flanelowe
Spanie:
• Łóżeczko
• Materac
• Kołderka + podusia
• Poszewki
• Ochraniacz
• Prześcieradło z gumką - 2 komplety
• Przybornik na łóżeczko
• Falbanka pod materacyk
• Śpiworek cieplejszy
• Śpiworek cienki
• Podkład higieniczny na materac - można używać podkładów wielorazowych
• Rożek usztywniany
• Kocyk
- cienki
- gruby
• Poduszka klin + poszewka
Zabawki:
• Karuzela do łóżeczka - wyraźne kolory, muzyczka, którą można zatrzymać, pałąk który można przekręcić tak by nie przeszkadzał przy wyciąganiu dziecka z łóżeczka, na początek z kolorem czerwonym, potem dobrze by było wymienić zabawki
• Mata edukacyjna
• Pałąk do wózka, łóżeczka, leżaczka
• Pchacz do chodzenia (może być później)
• Gryzaczki
• Grzechotki
• Przytulanka (często sprawdza się zwykła pielucha tetrowa)
• Leżaczek bujaczek
Jedzenie:
• Butelki
- 125/150 ml i 260 ml
• Termoopakowanie - zwykły termos do wody i termopakowanie ( na krótkie wypady, do butelek lub do słoiczków) – ponoć dość długo trzyma Tommee Tippee
• Torebki/woreczki na pokarm (do zamrażania)
• Laktator
• Podgrzewacz - taki by można było go też podłączyć w samochodzie
• Śliniaczek – ceratowy (najbardziej praktyczny)
• Krzesełko do karmienia (potrzebne od około 5 miesiąca)
• Łyżeczka + miseczka
• Poduszka do karmienia rogal - ze zdejmowanym pokrowcem
Inne:
• Smoczki - silikonowe, ale można tez z jeden na wszelki kupić lateksowy, zaokrąglone i płaskie
• Gryzaki
• Pojemnik na smoczki
• Łańcuszek do przypinania smoczka –zwrócić uwagę czy smoczek ma uchwyt czy nie
• Szczotka do czyszczenia butelki
• Sterylizator
• Monitor oddechu
• Szuflada pod łóżeczko
• Chusta do noszenia, długa, wiązana
Wózek i fotelik
• głęboki +spacerówka
• Parasolka do wózka
• Śpiworek zimowy do gondoli
• Moskitiera
• Osłona przciwdeszczowa
• Adapter do wpięcia fotelika w stelaż wózka
• Fotelik do samochodu
• Adapter do zainstalowania fotelika w samochodzie
• Folia przeciwdeszczowa do fotelika
• Moskitiera do fotelika
Dla mamy
• Wkładki laktacyjne 2-4 paczek
• Majtki poporodowe siateczkowe
• Wkładki poporodowe (4 paczki)
• Saszetki tantum rosa do podmywania się
• Poduszka poporodowa
• Osłonki na sutki
• książka pt. Dziecko, pielegnacja i wychowanie, Benjamin Spock (światowy bestseller)
• książka "Mały tyran" (Jirina Prekop)
• ksiązka "Język niemowląt"
• herbatka laktacyjna hipp lub fito-mix z Herbapolu
• koszula nocna do karmienia x2
• Stanniki do karmienia
 
reklama
Przeczytałam tą listę iiiiiiiiiiiii sie załamałam.
Nie wiem tylko co to jest Frida albo Sopelek, o którym piszesz????
 
Przeczytałam tą listę iiiiiiiiiiiii sie załamałam.
Nie wiem tylko co to jest Frida albo Sopelek, o którym piszesz????

Oj nie załamuj sie,ja przy synku wiele z tych rzeczy nie miała(albo miałam i było zbedne)więc spoko.
z reszta zyjemy w takich czasch,że wszystko w marketach jest,wychodzę z załozenia,że jak cos zapomne(oprócz oczywiscie tych obowiązkowych rzeczy do szpitala),to nie ma dramatu.zawsze kogos do sklepu mozna wysłac,sa sms-y,całodobowe hipermarkety.
Ja to jestem z zakupami daleko w tyle,ale nie bede przesadzać ziloscia.
No bo po co juz teraz masc nazabki,krzesełko do karmienia,czy miseczki,albo dicoflor(jak problemy z brzuszkiem,to pediatre trzeba odwiedzic,a nie samemu leczyc,takie moje zdanie).
Zabawek nie kupuje,dam sie wykazać odwiedzajacym,pełno znosza ...
No ale rozumiemhopsasanka kupuje duzo rzeczy wcześniej,bo u niej w Danii wszystko drozsze.

a o Fridzie juz tu rozmawialiśmy nie raz
to do odciągania kataru u dziecka
http://petronela.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=18&Itemid=89
 
Ostatnia edycja:
Frida to NOSE FRIDA- aspirator do noska. Zamiast gruszki.
Używam dla mojej maludy do teraz. Do kupienia w każdej aptece :)

hopsasanka zrobiła baardzo szczegółową listę. Nie każdemu się to wszystko przydaje.
 
Faktycznie lista jest dość szczegółowa i wiadomo - robiona pod siebie ;-)
Jestem świadoma, że niektóre z tych rzeczy, które wymieniłam mogą się i mnie nie przydać. Chcę jednak się zabezpieczyć - u mnie ani apteki, ani nawet supermarkety nie dzialają całodobowo, poza tym jak już wspomniałam - te przerażające ceny :szok:
Na zabawki też się skuszę wiele wcześniej niż to potrzebne, ale rodzinę i przyjaciół mam w Polsce, więc raczej nikt mnie tu nie będzie odwiedzał z prezentami.
Zgadzam się też z rozalką , że jak coś się będzie z dzidziusiem działo, to najpierw trzeba pójść do lekarza. Parę rzeczy jednak wolę mieć na wszelki....dopiero jak wyjechałam, to zrozumiałam, że nie należy narzekać na naszą służbę zdrowia! Tutaj to dopiero jest ciekawie :no: wszystko wygląda inaczej, ale długo by opowiadać.
 
Przeczytałam tą listę iiiiiiiiiiiii sie załamałam.
Nie wiem tylko co to jest Frida albo Sopelek, o którym piszesz????

Haha - to ja jestem lepsza bo już mam Fride ;-) ale kupiłam tylko za wskazaniem siostry, że się bardzo przydaje a sprzedający od kocyków miał, więc kupiłam hurtem :-)
Listę przestudiuję - zawsze można traktować ją jako wzór do zrobienia swojej - można coś wykreślić, coś dodać - Hopsasanko - świetna robota :-)

a ja wczoraj poszalałam ostro i kupiłam ten zestaw: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1026664221 - czekam aż przyjdzie. Wiem, że dużo kasy, ale póki co jeszcze mam niewiele kupione i jeszcze mogę szaleć :-) Z resztą cena i tak dość atrakcyjna jak na taki zestawik. Mam nadzieję, że się przyda i że będę miała duużo mleka do odciągania :-)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Mamuśki za info teraz już wiem i na pewno zakupie, bo takie sprzęty sie przydają jak najbardziej, bez gruszki przy pierwszym nie szło, ale że teraz się ją zastępuje czym innym to nie wiedziałam:)
Hopsasanka naprawde wykonałaś kawał dobrej roboty z tą listą, a każdy moze sobie ją skorygowac do swoich potrzeb, jak najbardziej. Ale masz okropnie tam w tej Danii pod niektórymi względami czytam???? No cóż u nas inne sprawy nie lepsze:(
Rozalka masz racje, ze teraz to są czasy, zę wyjdziesz na chwilkę i już masz kupione.Nie ma co panikowac i sie nakręcać!
 
Cieszę się, jeśli lista komuś się przyda :-) Przyznaje, że pracowałam nad nią ponad 2 miesiące buszując po forach i robiąc notatki.
Teraz jak już przyszło do konkretnych wyborów to dopiero dostaje oczopląsu :szok:
Jest tyle firm, typów i modeli, że zastanawiam się na co mam się zdecydować.
krzynka77 bardzo fajny ten zestaw kupiłaś - sama się kuszę na sterylizator i butelki aventu.
Laktator jednak wybiorę medeli (mini electric).
Bombusia w Danii jak wszędzie - plusy i minusy. Trzeba przywyknąć i ratować się tym czym się da z Polski. Ale naprawdę jako kraj nie mamy się czego wstydzić! :-)
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry