reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

ja tak tylko tutaj dodam ze warto miec przy sobie drobne na parking szpitalny zawsze ...moze to blachostka i niektorym wyda sie glupota, ale ja np gotowki nie nosze a karta na parkingu przyszpitalnym sie nie zaplaci... na SR mowili ze to przydatna rzecz i obowiazkowa a nie kazdy to ma przy sobie na czas
 
reklama
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc - czy kupujecie monitor ruchu w ramach wyprawki? Co o tym wogole myslicie? jest potrzebny?
I drugie pytanie: w co ubrać maluszka wchodzacego ze szpitala pod koniec marca??? czy kombinezon jakis lzejszy czy cos innego polecacie? co Wy szykujecie dla swoich maluszków?
ja za 3 tyg mam termin i zaczynam panikowac;-)
 
nie kupuję monitora ruchu. A dzieciątko wyjdzie ze szpitala w kombinezonie zimowym z rękawiczkami i bucikami oraz kapturkiem w komplecie, do tego cienka czapeczka i kocyk polarkowy. Wracamy samochodem.
No chyba, że nagle się zrobi +10 stopni na dworze, to wtedy weźmiemy kombinezon jesienny-gruby misio polarek ocieplany dodatkowo.
 
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc - czy kupujecie monitor ruchu w ramach wyprawki? Co o tym wogole myslicie? jest potrzebny?
I drugie pytanie: w co ubrać maluszka wchodzacego ze szpitala pod koniec marca??? czy kombinezon jakis lzejszy czy cos innego polecacie? co Wy szykujecie dla swoich maluszków?
ja za 3 tyg mam termin i zaczynam panikowac;-)
Co to jest monitor ruchu?
 
Takie cos co sie wklada pod materac i ono wychwytuje mikroruchy (jak dziecko oddycha) a jak przestaje to wykrywac to zaczyna piszczec
 
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc - czy kupujecie monitor ruchu w ramach wyprawki? Co o tym wogole myslicie? jest potrzebny?
I drugie pytanie: w co ubrać maluszka wchodzacego ze szpitala pod koniec marca??? czy kombinezon jakis lzejszy czy cos innego polecacie? co Wy szykujecie dla swoich maluszków?
ja za 3 tyg mam termin i zaczynam panikowac;-)
tez nie kupuję monitora ruchu... ja mam termin na 11 marca i na wyjście ze szpitala mam przygotowane: body z długim rękawem, śpioszki+bluzeczka, dresik welurowy - bluza z kapturem i półśpiochy, a na to kombinezon z kapturem- średnio gruby jak na mój gust, no i rzecz jasna czapeczka - w sumie dwie, w zależności od tego jak będzie
 
Monitor ruchu (oddechu) to urządzenie, które alarmuje gdy dziecko nie porusza się (nie oddycha) przez ok 15 sek - ma to pomoc zareagować na bezdech.
 
reklama
Takie cos co sie wklada pod materac i ono wychwytuje mikroruchy (jak dziecko oddycha) a jak przestaje to wykrywac to zaczyna piszczec

i podobno lubi zapiszczeć bez powodu wywołując u rodziców palpitację serca i atak histerii - a tak na poważnie polecany tym, w których rodzinach zdarzyły się śmierci łóżeczkowe niemowląt.

co do wyprawki szpitalnej - Natalka wraca w zimowym kombinezonie, bamboszkach, czapce ciepłej, body z krótkim rękawkiem, pajacyku, niedrapkach i skarpeteczkach, bierzemy też cieniutką czapeczkę i kaftanik na wszelki wypadek.

p.s. no i kocyk do fotelika..
 
Ostatnia edycja:
Do góry