reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

Bosa - moim zdaniem za cienki ten materacyk, zreszta zobaczysz sama. Ja myslałam, aby dołozyć materacyk z wózeczka - może dwa cienkie by się sprawdziły, ale z tą pianka też by nieźle było.

Ja kupiłam używany, ale stan naprawde idealny:)
 
reklama
Asco, dobrze mówisz! Materac z wózeczka! A że nawet używaną kołyseczkę w idealnym stanie kupiłaś, to nie wątpię - bo to mebelek na naprawdę krótko. Ile tego można używać? 4 miesiące to pewnie góra.
Ja pewnie zostawię kołyskę, bo jest w zestawie z wymiennymi dekoracjami w wersji dla dziewczynki i dla chłopca, więc i dla drugiego dziecka posłuży. A jeszcze się siostra o bobo stara, więc tym bardziej może się przydać.
 
Bosa - rozmiarowo prawie idealny, więc z przełożeniem nie ma kłopotu:) fakt, używa się go krótko, bo im dziecię starsze tym bardziej aktywne i ruchliwe, a koszyk dość mały i płytki, więc łóżeczko będzie zdecydowanie bezpieczniejsze:)

Ty juz drugie planujesz?;-)
 
Bosa

Ty juz drugie planujesz?;-)
A jak! Ja jestem człowiek, który musi mieć wszystko dobrze rozplanowane. Na chwilę obecną, jeżeli nic niespodziewanego się nie zdarzy, to "produkcję" planujemy na czerwiec/lipiec 2013, żeby mieć 3 lata różnicy między dzieciaczkami. Po dłuższej przerwie obawiam się, że byśmy się już nie zdecydowali w ogóle. A na mnie jeszcze "gdzieś tam" czeka synek :-)
 
aga_cina karuzela to przydatna rzecz niestety nie dla każdego dziecka, niektóre dzieci przy tym płaczą itp, ale niektóre się uspokajają. Ja dostałam od siostry, może i ty się rozejrzyj za czymś używanym, albo zaczekaj aż ktoś wam sprezentuje, bo często ludzie to kupują, my z K. już dwóm dzieciaczkom kupiliśmy karuzele i powiem, że wpatrzone były i słuchały co to tam wisi nad nimi:-D A co do bujaczka to na początku i tak dziecko w tym nie będzie siedzieć, dopiero od ok 3 miesiąca. A co do fotelika samochodowego, to gdzieś czytałam, że to nie jest zbyt dobre by dzieci w tym przebywały długo, wiadomo jak się gdzieś daleko jedzie to nie ma wyjścia, ale żeby tak na co dzień nie używać w domu tego.
Ale śliczne macie te kołyski dziewczyny.
Bosonóżka widzę, że i wy też już zaplanowane wszystko macie:-) My chcemy za 2-3 lata następne i potem jak te dzieci będą starsze to kolejne czyli za ok 10 lat.
 
Bosa - jestem pewna, że wasz Synek czeka na Was, aż sprowadzicie go na ten świat. Może niekoniecznie za drugim razem;-)Trzymam kciuki:)

Tutaj nie wypuszczą Cię ze szpitala, jesli nie masz certyfikowanego fotelika samochodowego:tak:, więc dla nas był to zakup niezbędny. Na SR mówiono, że taki maluszek to max. do 2 godzin. moze podróżować w foteliku.
 
Asco, właśnie to nas trochę przeraża, że ten synek, to może wcale drugi w kolejce nie czekać :-D. A po obejrzeniu dokumentu o matkach, które po 8 razy usiłowały w upragnioną płeć trafić, to ja chyba dziękuję :no:. Bo ten synio co czeka, to może wcale nie biologiczny? Kto wie!
 
eeeeeeee to mojego chłoa trzeba zapytac jak to sie robi haha bo my pierwszą córcie chcielismy i mamy a drugi mial byc synek no i jest :tak::tak:

na tym koniec!!!!!!!
 
reklama
Do góry