reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Trudno zgadnąć bo pierwszy był z SOR, potem na NFZ i dał co innego bo niby leczenie szpitalne bylo zbyt krotkie, a teraz byliśmy prywatnie i podważyl tego z NFZ wiec ręce nie opadły
 
reklama
Nafoczka współczuję :( jeszcze taka piękna pogoda, a Wy musicie siedzieć w domu.

Iwona35 też myślałam, żeby zabrać małego do zoo ale pomyślałam, że w sumie to ja bym miała większą frajdę. Ale chyba się przejedziemy :)

Ja zamówiłam kubek na Dzień Ojca, o taki:

Link do: PanDragon :: Kubek Gold Tata

Ale najbardziej do mojego męża pasuje ten kubek :):) nie chciałam przeginać :)

Link do: KUBEK JEGO WYSOKOŚĆ KRÓL TATA - DEGGI

Pauladabro a co u Ciebie? Karolina:)?
 
Nafoczka współczuję :( jeszcze taka piękna pogoda, a Wy musicie siedzieć w domu.

Iwona35 też myślałam, żeby zabrać małego do zoo ale pomyślałam, że w sumie to ja bym miała większą frajdę. Ale chyba się przejedziemy :)

Ja zamówiłam kubek na Dzień Ojca, o taki:

Link do: PanDragon :: Kubek Gold Tata

Ale najbardziej do mojego męża pasuje ten kubek :):) nie chciałam przeginać :)

Link do: KUBEK JEGO WYSOKOŚĆ KRÓL TATA - DEGGI

Pauladabro a co u Ciebie? Karolina:)?
To wybierz boxy gdzie się coś dzieje, skaczą małpy czy coś albo można dotknąć zwierzątka. Bo tak na oglądanie to się nie bardzo nadają jeszcze
 
a oto wasze wakacyjne propozycje:
(jeśli któraś z was chce dostawać ode mnie priv z takimi nowinkami to napiszcie mi proszę :)

Oto propozycje:

„wakacyjny niezbędnik”

NA DROGĘ:

  • prowiant czyli ulubione przekąski dla dzieci, najlepiej wodę, nie polecam słodyczy ponieważ mogą powodować nudności

  • wilgotne chusteczki

  • warto zwrócić uwagę, by NIGDY nie karmić/jeść w trakcie jazdy samochodem. W tym celu należy zrobić postój

  • Audiobooki


APTECZKA:

  • leki przeciwgorączkowe polecam kidofen duo bo ma w sobie i paracetamol i ibuprofen
nurofen forte w syropku ma szybkie i długie działanie

  • krem z filtrem najlepiej 50 Nivea Sun, balsam do opalania SPF 30 DAX SUN

  • maści na ukąszenia

  • maść na odparzenia polecam sudocrem,

  • pianka na oparzenia słoneczne Panthenol

  • środki przeciw komarom i kleszczom, żel lub płyn Bross

  • plastry opatrunkowe, także dla nas J Do plastrów - obowiązkowo octanisept. Moje dzieci są szalone, więc u mnie obowiązkowo Steri-Strip (plastry-szwy) - do kupienia za kilka zł w aptece Plastry szwy

  • ręczniki papierowe,

  • chusteczki higieniczne

  • papier toaletowy

  • woda morska Marimer

  • elektrolity

  • termometr - ja mam taki, jeszcze mnie nie zawiódł

  • Przyrząd do usuwania kleszczy - znajomi mieli taki jak w linku, ja używam pęsety ;-)
    Elektroniczna niania - niestety nie pomogę, bo nie korzystałam

  • Ja może jestem przewrażliwiona, ale zawsze brałam ze sobą płyn przeciwbakteryjny (taki bez mycia rąk).

  • coś na ból brzucha/biegunkę (np. smecta), a dla dzieci z chorobą lokomocyjną zaopatrzyć się w odpowiednie lekarstwa.


    NA PLAŻĘ:

  • okulary słoneczne z filtrem UV również dla dzieci są już do kupienia

  • od słońca czapki, chusty

  • specjalne obuwie do wody - najlepiej materiałowe na gumowej podeszwie z tyłu z gumką ściągającą dopasowującą but do nogi

  • Wiaderko, łopatka, foremki

  • Koc/mata do siedzenia na piasku

  • Namiot plażowy. Świetnie chroni przed słońcem i wiatrem zwłaszcza małe dzieci parasol przeciwsłoneczny na plażę i koc piknikowy
W góry nie bierzemy obuwia letniego na rzecz dwóch par obuwia sportowego, nad morze sandały i jedna para obuwia sportowego.



Inne

  • nocnik lub nakładka na toaletę

  • torba termoizolacyjna i termos lub otulacz na butelke Link do: BabyOno termoopakowanie + pojemnik na smoczek GRATIS | sklep dla dzieci TOMI.pl lub kubeczek termiczny na obiadek

  • Wygodne buty, crocsy w razie deszczu (rosy).

  • Skoro buty na niepogodę - to także jakiś płaszcz/kurtka p/deszczowa.

  • Do niezbędnika dopisałabym jeszcze dokumenty dziecka (książeczka zdrowia, a jeśli wyjazd zagraniczny to karta EKUZ i ubezpieczenie).

  • Przydają się też plastikowe sztućce, talerzyki , kubeczki - jeśli nie wiadomo czy są na miejscu. Nóż zawsze. Jeśli nie ma dostępu do kuchni to kuchenka turystyczna by podgrzać jedzenie maluchowi, mały garnek lub miseczka metalowa. (Wiem że to może dziwnie brzmi ale w Ośrodku wypoczynkowym zazwyczaj nie ma dostępu do kuchni, w hotelach kilkugwiazdkowych tez, to warto sprawdzić)


Lista dla MALUSZKA

  • może się przydać przenośny przewijak - dla pieluszkowych dzieci, ale też z powodzeniem matę dosiedzenia dla dziecka zastąpi(wypróbowane ), tu przykładowy:Link do: PRZEWIJAK TURYSTYCZNY składany mata 40x60 wzory.
    To, czego mi zawsze brakuje: woreczki jednorazowe na wszystko i torba taka materiałowa na zakupy.

  • Ulubiona przytulanka, pluszak. Mój syn uwielbia słonika „szmatke” z pampersa.

  • U starszego super sprawdził się mały basenik. Stawialiśmy go wszędzie gdzie się dało i dziecka nie było. Piłka, mała poduszeczka, rowerek biegowy gdy był mniejszy. Basenik

  • Nosidełko lub chusta.

  • Wózek. Ja zazwyczaj brałam małą „parasolkę”. Inna opcja: camarelo eos. Teraz jest ulepszony jeszcze model elf. Dość duża spacerówka, ale pompowane koła duże na których mi zależało. Bo mam tu głównie tereny leśne i do miasta nie jeżdżę za bardzo. Ma amortyzatory fajne, szerokie siedzisko, regulowany podnóżek, siedzisko kładzie się na płasko, duża budka bardzo.

  • Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi przy małym dziecku - do lat 2 - to mały dmuchany basenik, który super się sprawdza jako wanienka pod prysznicem i zajmuje mało miejsca (moi nie przepadali za prysznicem).

  • Elektroniczna niania - bardzo wygodna jak jedziemy na wakacje do domków i wieczorem chcemy posiedzieć na zewnątrz, a dziecko śpi w środku. Link do: Niania elektroniczna - Porównaj wszystkie ceny Niania elektroniczna z Twenga
Polecam łóżeczko turystyczne i krzesełko do karmienia u nas się sprawdziło

to link do łóżeczka :Link do: Sklep P.P.H. Adamex Sp.J.

Link do: Pływanie_16 - Basenik Tidipool 88,5 cm taki mamy pod prysznic, nad morze i bez dmuchania...
Link do: Turystyka_5,49 - Budka 2 seconds XL taki namiocik samorozkladajacy nad morze

Link do: TRON - jednorazowy nocnik dla dzieci - sklep Bebito.pl fajna rzecz.

Link do: Ludi Składane Łóżeczko Chocolate

Dla starszaka ROWER, dla ciut mniejszego biegowy!

oczywiście wszystko wszędzie można kupic na miejscu :D
 
Hej dziewczyny. Ja już na drugich wakacjach jestem, tym razem na wsi u rodziny, ale tez bardzo blisko domu, koło Koluszek. Jestem z mamą ale mąż przyjeżdża nas odwiedzać po pracy bo to tak blisko :)
Do listy wyjazdowej dorzuciłabym łóżeczko turystyczne, do apteczki termometr, i jeszcze mi się super sprawdza taki koc piknikowy który od dołu ma nieprzemakalny materiał. Super do poleżenia na trawce.

Maamba jesli macie problem z dłuższa podróżą (u nas by było to samo dlatego my jeździmy tylko blisko domu póki co) to może jedźcie w nocy? Żeby dzidzia podróż przespała. Mama mi powiedziała ze tak się robi jak sie ma małe dzieci ;) tylko nie wiem jak inne dzieci ale jak moja Natalka zaśnie w foteliku to ja nie mogę na to patrzeć bo taka jest pokrzywiona :/ glowa tak wisi, cała powyginana, no mieszane uczucia mam co do spania w foteliku samochodowym. Mamy jeszcze ten pierwszy od urodzenia.

Moja Natalka tez kawałków większych nie gryzie. Jak się jej da coś do raczki do zjedzenia np kawalek jabłka to nie jest zainteresowana.

Miałam jeszcze Dużo napisać ale sie mala obudzila
 
Hejka to ja!

Czytam Was, ale często jak chce napisać to jest "błąd strony" i tak odkładam to.

Ania ostatnio robi bardzo dużo zaskakujących rzeczy, zaczęła naśladować konika, robi papa, brawo,jaka duża itp. Robi się taka doroślejsza :D
Ania uwielbia kanapki, makaron podziabie, ale nitki tylko je resztę też mam wrażenie, że pożuje i połyka.

Szykujemy się na roczek na 15 lipca (ur.11.07) i w sumie wszystko już mam, będzie 15 osób.

Nafoczka- bardzo współczuję choroby :(
Iwona- jak się czujesz????
Kamejka- jak Malutka?
 
Witajcie.u nas ostatnio gorsze dni, wszystko jest ble oprocz mleka, najchętniej by spedzal caly dzien u mamy na rekach. I tak nam mija czas na marudzeniu i wybrzydzaniu ;)
U nas wakacje zaplanowane od 9.08 do 16.08 na Malcie u mojego brata, mam w planach odpocząć i mam nadzieje ze tak bedzie. Iwona jak samopoczucie w te upały? Pamietam ze rok temu ledwo dawalam rade.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej :)
Witajcie.u nas ostatnio gorsze dni, wszystko jest ble oprocz mleka, najchętniej by spedzal caly dzien u mamy na rekach. I tak nam mija czas na marudzeniu i wybrzydzaniu ;)
U nas wakacje zaplanowane od 9.08 do 16.08 na Malcie u mojego brata, mam w planach odpocząć i mam nadzieje ze tak bedzie. Iwona jak samopoczucie w te upały? Pamietam ze rok temu ledwo dawalam rade.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Julka, Sara też miała taki czas, że chciała tylko mleko, a teraz też marudna jest i jak zwykle mówiła "tata" na wszystko, to teraz jest "mama" i "mama" ;) Czy są jeszcze jakieś skoki rozwojowe???

O, ja pamiętam też jak mnie męczyły upały, spać nie mogłam, kostki jak 2 balony... A wiecie, właśnie wczoraj sobie o ciąży myślałam, jak to będzie w drugiej czy się też będę dobrze czuła. Siostra męża teraz jest w ciąży (to zaskoczenie, bo mimo, że ma 8-letnią córkę to nie wspominała, że planują drugiego dzidziusia) i przyjaciółka, a my mieliśmy takie plany, żeby zacząć się starać po nowym roku, ale zobaczymy jak się życie ułoży :)

Ja planuję roczek 23.07 albo 30.07 tylko teściowie, chrzestna z rodziną i para przyjaciół z synkiem. Przyszły dziś moje brokatowe papiery, więc mogę zacząć dekoracje robić ;) Planuję girlandy, jedną z napisem i dekorację stołu ;) Muszę jeszcze poszukać fajnych propozycji do menu, żeby było lekko i w sam raz na lato. Znacie jakieś fajne blogi kulinarne?

Sara teraz dość się nudzi, nudzą ją zabawki, raczkuje po mieszkaniu i zagląda we wszystkie kąty - Wasze dzieci też tak mają?
Jeszcze czasami zapomina, że nie potrafi tak szybko raczkować jak pełzała i 2x przewróciła się na buzię i rozcięła wargę ząbkami. A siniaków ma tyle, że szok, wczoraj sobie nabiła o uchwyt od drzwiczek:(
Co u Wasz dziewczyny, które się dawno nie odzywałyście?
 
Nafoczka współczuję :( jeszcze taka piękna pogoda, a Wy musicie siedzieć w domu.

Iwona35 też myślałam, żeby zabrać małego do zoo ale pomyślałam, że w sumie to ja bym miała większą frajdę. Ale chyba się przejedziemy :)

Ja zamówiłam kubek na Dzień Ojca, o taki:

Link do: PanDragon :: Kubek Gold Tata

Ale najbardziej do mojego męża pasuje ten kubek :):) nie chciałam przeginać :)

Link do: KUBEK JEGO WYSOKOŚĆ KRÓL TATA - DEGGI

Pauladabro a co u Ciebie? Karolina:)?
Hope, fajny pomysł :) Mój dostał kubek na naszą pierwszą rocznicę i w ogóle z niego nie pije ;) Nie pasuje mu kształt. Na Dzień Ojca dostanie od Sarci chyba mix cukierków ładnie opakowanych i z jakąś ładną karteczką. Ja też dostałam słodycze na Dzień Matki.
 
reklama
BasiaJulia super pomysł z cukierkami :) też bardzo lubię robić dekoracje, może też coś zrobię. Tylko nie wiem jeszcze czy będziemy robić w domu czy na działce. Planuje wyjechać z Mikołajem i swoją mamą na dwa tygodnie. Nie mogę się doczekać aż odpoczniemy :) Mikołaj też się przewracał ale wiesz, że moja teściowa z moim mężem cały czas zwracali mi uwagę, że nie potrafię się zajmować swoim dzieckiem i teraz uważam cały czas bo nie chce tego słuchać, wywierają u mnie poczucie winy. Ale i tak zdarza Nam się uderzenie, nawet jak jestem obok niego.

Julka to pewnie reakcja właśnie na upały!

My czekamy na górne jedynki, coś nie mogą się przebić. Są jakieś sposoby, żeby im troszkę pomóc? Na przykład masowanie?
 
Do góry