reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
U nas tez klocki drewniane się bardzo sprawdzają :-)

A Iwona przypomnij proszę z którego lipca jest Nikodem?
 
Hej.
Basia, niestety :( Tu jest organizacja zrzeszająca pokrzywdzonych rodziców, którzy walczą sądownie o odzyskanie dzieci. Wiadomo, że taka organizacja broniąca dzieci jest potrzebna, ale tu urosła do państwa w państwie i jak już postanowią to koniec. Było pare dokumentalnych filmów na ten temat. Nawet Rutkowski jakiś czas temu porywał polskie dziecko, które było odebrane rodzicom, bo bylo smutne w szkole, czy cos w tym stylu :/

Na Dzień Dziecka będzie rodzinna aktywność w ramach prezentu. Idziemy do arktycznego akwarium popatrzeć na foki :)

Dziś mam bardzo słaby dzień. Nic nie idzie po naszej myśli. Na szczęście synek jest super pogodny, więc nie da się wpaść w depresje :)
Straszne to jest zabrać dzieci rodzicom. Rozumiem, jak jakaś patologia, ale np. jak czasem pokazują w tv, że ktoś ma złe warunki mieszkalne albo np. ta ostatnia historia, że najstarszy brat się zajmował rodzeństwem i była groźba, że zabiorą mu je. Ale na szczęście dobrze się skończyło.
Flammie, mam nadzieję, że Wam się uda załatwić te sprawy. Ja muszę jeszcze wniosek o becikowe złożyć, któraś jeszcze tego nie zrobiła? ;)
A z własną firmą to wcale nie jest takie eldorado, jak się np. wydaje mojej teściowej, choć ma swój sklep. Znajomy ma córkę 2 mies. i nie należy się mu urlop ojcowski.

Dzień dziecka: jeszcze nie myślałam :) pewnie symbolicznie. Planuję właśnie kupno jakichś zabawek bardziej zaawansowanych, m. in. takie klocki: Link do: Fisher-Price, Aktywne klocki, zabawka edukacyjna bardzo fajne są, dzieci je lubią i długo się nimi bawią, choć są drogie.
A z drewnianych jakie macie? Ja kupiłam takie: Link do: MALI ODKRYWCY klocki DREWNIANE DLA DZIECKA WARTO, można z nich układać obrazki (starsze dzieci), Sara traktuje je jako gryzaki, ale ostatnio budujemy z nich wieżę i sobie albo ją rozburza albo ściąga po jednym klocku ;)
Jakie jeszcze fajne zabawki polecacie?

No właśnie, roczek - co planujecie? Impreza w domu czy w jakiejś restauracji?
 
Hej.

Straszne to jest zabrać dzieci rodzicom. Rozumiem, jak jakaś patologia, ale np. jak czasem pokazują w tv, że ktoś ma złe warunki mieszkalne albo np. ta ostatnia historia, że najstarszy brat się zajmował rodzeństwem i była groźba, że zabiorą mu je. Ale na szczęście dobrze się skończyło.
Flammie, mam nadzieję, że Wam się uda załatwić te sprawy. Ja muszę jeszcze wniosek o becikowe złożyć, któraś jeszcze tego nie zrobiła? ;)
A z własną firmą to wcale nie jest takie eldorado, jak się np. wydaje mojej teściowej, choć ma swój sklep. Znajomy ma córkę 2 mies. i nie należy się mu urlop ojcowski.

Dzień dziecka: jeszcze nie myślałam :) pewnie symbolicznie. Planuję właśnie kupno jakichś zabawek bardziej zaawansowanych, m. in. takie klocki: Link do: Fisher-Price, Aktywne klocki, zabawka edukacyjna bardzo fajne są, dzieci je lubią i długo się nimi bawią, choć są drogie.
A z drewnianych jakie macie? Ja kupiłam takie: Link do: MALI ODKRYWCY klocki DREWNIANE DLA DZIECKA WARTO, można z nich układać obrazki (starsze dzieci), Sara traktuje je jako gryzaki, ale ostatnio budujemy z nich wieżę i sobie albo ją rozburza albo ściąga po jednym klocku ;)
Jakie jeszcze fajne zabawki polecacie?

No właśnie, roczek - co planujecie? Impreza w domu czy w jakiejś restauracji?
U nas chyba będzie połączone z chrzcinami, więc restauracja
 
Hej widzę że pojawił się temat roczku. Jak to zleciało. Ja roczek robię w mieszkaniu i będą rodzice chrzestni z rodzinami my i dziadkowie ok 15 osób. Tort zamawiam i dekoracje na roczek też czyli balony itp. Na prezent nie mam pomysłu. Jeśli chodzi o jedzenie to rozważam catering bo roczek mamy 09.07 a 06.07 wracamy z pierwszej części urlopu więc nie długo czasu na przygotowania chociaż i gości niewiele. Ale jak to po urlopie...będzie pranie i sprzątanie .
 
Dzięki dziewczyny. Jak widać, biurokracja wszędzie jest koszmarem...

Ja chcę "huczniej" ten pierwszy roczek zorganizować, z racji braku Chrzcin. Nie zależnie czy będziemy w NO czy PL, będzie domowo i rodzinnie. A że będziemy roczek łączyć z wakacjami będzie w plenerze o ile pogoda pozwoli.

Byłam dziś zdjecie do paszportu robić. Normalnie jak z kroniki policyjnej zdjecie wyszło :)
 
Hejka ;)
Mamba - mam podobną znajomą "przyjaciółkę" ;-)
Asia28BK - ja nie mam pomysłu, mały ma roczek 21.06 i pomyślałam, że kupimy mu jeden większy prezent na dzień dziecka i urodzinki i to miałbyć suchy basen z kulkami, ale trochę nam się kasa rozeszła (popsuł się samochód, w niedzielę mamy komunię a w lipcu dwa wesela w tym na jednym jestem świadkową) no i jeszcze chcemy zrobić imprezkę urodzinową Małemu (dziadkowie, rodzeństwo nasze i my) no i chyba musimy poszukać jakiegoś mniejszego prezentu :(

Julita1212 - ja będę zamawiać tort. Bardzo podobają mi się z tej masy cukrowej ale wg mnie przynajmniej te które ja jadłam, nie są zbyt dobre. Może kiepsko trafiłam. Wyglądają fantastycznie ale w smaku bez rewelacji. Będziemy zamawiać tam gdzie na chrzciny...zwykły, ale meeeeeega pyszny z bitą śmietaną :D

Flammie - jej...powiem Ci że aż mnie dreszczyk przeszedł jak czytałam co piszesz o tych organizacjach broniących dzieci. Tzn super że bronią jeśli faktycznie coś jest nie tak i jest to zasadne. Znęcanie czy coś takiego, ale to straszne że mogą komuś odebrać dziecko bo np mama za dużo waży. kojarzy mi się taki przypadek, tylko nie pamiętam z jakiego kraju czy z PL czy nie. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sprawy urlopu męża. Smutno z powodu sąsiadki ale 100 lat to piękny wiek ;) Fotka dla Ciebie czy Tyrusia? Te nowe "pozycje" są fatalne. Chyba każdy wygląda jak jakiś "ścigany" :D :D
Karnadkor - miło Cię widzieć ;) Podziwiam za to że kupiłaś sprzęty i ćwiczysz. U mnie niestety od lat "słomiany zapał" ;(
BasiaJulia - u nas roczek w domu. Skromnie - dziadkowie i pradziadkowie małego, chrzestni i nasze rodzone rodzeństwo czyli w sumie wyszło nam 15 osób. Już mi się nie chce tego ogarniać jak pomyślę, jeszcze w czerwcu gdzie pewnie będzie gorąco.

Dzisiaj mam tak masakryczny dzień...ciągle chce mi się spać i okropnie boli mnie głowa. Jakaś masakra. W niedzielę idziemy na komunię do mojej sąsiadki mam nadzieję że pogoda będzie w miarę fajna. Ma dzisiaj wpaść do mnie znajoma. Będziemy się obżerać domowymi naleśnikami z bitą śmietaną, bananem nutellą i do tego pyyyyyszna kawusia. Mniam mniam! już nie mogę się doczekać :D

Z mężem coś się nie mogę dogadać, jestem parę dni po okresie więc to nie napięcie "przed", tak mnie wkurza jak nie wiem. No co się odezwie to się we mnie buzuje, nie ważne czy dobrze czy źle wkurza mnie i sama nie wiem czemu.

Uciekam smażyć naleśniki :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie moja mama będzie piekła. Uwielbia piec. Nawet na wesele ciast nam napiekla. A dwa dni wcześniej do prac naszych dla w sumie 100osob :p

Roczek nie wiemy czy w domu czy w restauracji. Zalezy na ilu gości się zdecydujemy.

Krótko, bo się urlopujemy, a obiecaliśmy sobie jak najmniej z telefonów korzystać, więcej czasu razem :)
 
Do góry