reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Współczuję dziewczyny nieprzespanych nocek. U nas dziś pierwsza pobudka o drugiej, a potem chyba jeszcze ze dwie. Nawet nie do końca wiem, bo w półśnie przechodzę nad małym na drugą stronę i podaję mu drugiego cyca. Ale zaczął dziś dopiero stękać i płakać z powodu brzuszka o 6, a nie jak zwykle o 4. Ciekawe, czy to zbieg okoliczności czy to, że wczoraj podałam mu już espumisan.
A teraz tradycyjne marudzenie i spanie na mnie na rogalu. Próba odlożenia kończy się krzykiem, potem znów karmieniem i spaniem na mnie.
A tak w ogóle to Michał jest strasznym nerwusem, złości się o wszystko strasznie, szarpie, macha łapkami, strasznie jest przy tym spięty i ciągle czegoś się "przestrasza".

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom

Przestrasza sie w sensie ze spi i nagle rozklada raczki i prostuje paluszki?

Hej dziewczyny.
To widzę, że większość w restauracji organizuje. Bo ja myślałam o obiedzie nawet z przystawką i deserem, ale się tak zastanawiam - obie rodziny mamy po 200 km od Krakowa i może trochę głupio zapraszać je na kilka godzin (msza+obiad)? Zawłaszcza, że pewnie z teściami będzie ciężko, bo oni przyzwyczajeni do dużych imprez, już o ślub bez poprawin była prawie wojna. A ogólnie osób będzie mało na chrzcie - ok 15. Co myślicie? Czy zorganizować obiad, a później żeby jakieś ciasta były i zimna płyta? A alkohol?



Julka, a mąż nie mógłby się zająć małym w nocy np. w weekend? Chyba, że też pracuje. Ty byś się poszła przespać do innego pokoju i może choć trochę zregenerowała.

Jak usypiacie Wasze maluchy? Na rękach? W łóżeczku?
I czy czyścicie jakoś języczek z tego nalotu po mleku?

Piwo, wino u mnie będzie serwowane na chrzcinach bo to w standardzie ze tak powiem tutaj jest.

A pije któraś chociaż cappuccino karmiąc piersią?

Ja pije kawe nescafe bezkofeinowa :) :)

Fazerka to nieźle maluszek nabrał wagi, jeszcze na cycusiu! Ty tam jakiś eliksir produkujesz[emoji14]My dziś idziemy na ważenie i mam trochę stresa... Na ostatnim ważeniu w 16 dobie życia Natalka ledwo (o kilkadziesiąt g) przekroczyła wagę urodzeniową. Nie miała nawet 3 kg jeszcze. Dziś zobaczymy, mam nadzieję że przybrała bo bardzo bardzo ni chciałabym jej dokarmiać:(

A czemu wszystkie piszecie, że oby przetrwać do 3 miesiąca? To jest jakiś przełomowy moment? I chodzi o rozpoczęty czy zakończony 3 miesiąc życia?

Nawet nie masz pojecia jak się ciesze! Bo przy pierworodnym walczylan przez cały czas o pokarm.. i przybieral w dolnych granicach normy ale tez zdarzało sie ze poniżej a tu takie mega zaskoczenie :) :)

Trzymam kciuki by i Twoja corusia dobrze przytyła. Daj znac ile!

No i mam znow pokarm ;)) z tym znowu chodzilo mi o to ze z pierwszym synem stracilam. Okazalo sie ze mam duze zapalenie ale je rozmasowalam w miare i powolo schodzi, aczkolwiek bez antybiotyku sie nie obejdzie.. Polozna stwierdzila ze tak sie zestresowalam ze zablokowalam produkcje oksytocyny. Dala mi tabletki na persaltyke jelit, ktore swietnie dzialaja na laktacje, te herbatki humana ale powiedziala zebym na uspokojenie wypila sobie piwo. I wypilam. Zwyklego kasztelana, wzielam tabletke wypilam herbatke i pokarm jest! I mala spala do 4 i nie denerwuje sie juz tak ;))

Musialam sie wygadac..

Jezeli chodzi o kawe, to ja pije ale mleko z kawa nie kawe z mlekiem i malej nic nie jest ;)

Julitka dzieki za rade,tak robie:)

Dziewczyny odpoczywajcie jak najwiecej mozecie,balagan nie ucieknie. A jak domownicy beda glodni to zjedza wszystko ;)

Milego dnia mamusie!

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom

Brawo Kasia! :) super ze wrocil pokarm :)
Ja tez tak mialam ze zrobilo mi sie zapalenie i zanikl mi pokarm z jednej piersi.. ale cale szczęście i mi sie udalo rozkrecic :)
A ja sobie popijam piwo bezalkoholowe :) :) choc nie przepadalam kiedys za piwem to teraz moglabym pic litrami[emoji14]
Doradzi mi któraś z was jakiś sposób czy preparat który wspomaga laktację? Mam wrażenie ze młodemu troche mało mojego pokarmu a wolałabym mieć go więcej zeby nie dawać mm, przestałam odciągać i karmie go od 3 dni (2 razy tylko ściągałam) wyłącznie z cyca i mam wrażenie ze od tej pory pokarmu jest mniej... [emoji53]


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app

Piwo bezalkoholowe albo droższe piwne (suplement diety) :)

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Julka89
z tego co widze to karmisz butelka....jakie podajesz mleko ?a zastanawialas sie moze nad zmiana mleka?
moja Julia ;) konczy dzis 4 tygodnie....od soboty podaje jej ( jeszcze wymieszane ze starym) mleko comfort...poniewaz tez mialam nieprzespane nocki.....kupka przychodzila raz na dzien....pierdziala i wieczory byly tragiczne! wysiedzialam sie dlugo w necie i doszlam do wniosku / po konsultacji z lekarzem/ ze mozliwe ze to od mleka......powiem szczerze....ze jest o wiele lepiej.....mala przespi nawet 4/5 godzin w nocy...i wpada w mocny sen ....w dzien staram sie ja jeszcze wymeczyc.....lezy w foteliku w duzym pokoju, gdzie jest glosno i nie ma mozliwosci mocno zasnac....wieczorem kapanie, flacha..przytulanie....i dziecka nie ma :) a tak sie nameczylam....juz myslalam , ze jestem paskudna matka....i "dziecko ma mamuski po prostu dosc " ;) w sumie to byl chyba jakis "Baby Blues" ....ryczalam i denerwowalam sie razem z dzieckiem...

z drugiej strony- kazde dziecko jest inne...jedno reaguje tak ...a drugie jeszcze inaczej! wspolczuje ci...bo wiem co to znaczy :/ moj partner robi na nocki..wiec w nocy robi, a wiekszosc dnia przespi ...i jak to plec przeciwna- nie zawsze rozumie- o co ci sie rozchodzi :D[
 
Needi, chyba nie ma za dużo bodźców, bo siedzimy sami cały dzień w domu i tylko cichutko leci tv.

Dziś to rano miałam armagedon kupowy. Jak zwykle zginaliśmy nóżki i jak rzadka kupa nie wystrzeli, nie zdążyłam pieluchy nadstawić. Wykładzina to tak do połowy pokoju oberwała i ja także, nie mówiąc już co się działo na przewijaku :) Wykładzina to już 3 raz oberwała. A potem dostałam fontanną, dobrze że nie po oczach :)

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zastanawiamsie czy aby nie kupic tego bebilonu ar przeciw ulewaniu tylko nie wiem czy go tez przyzwyczajac do takiego...

W sumie dziewczyny mają rację - może faktycznie chodzi o mleko? Nie wpadłabym na to :) Może warto wypróbować kilka rodzajów i dostosować je do gustu malucha. Ja ze spaniem nocnym nie mam na razie problemów, ale tak godzinę po jedzeniu mała zaczyna stękać przez sen i zwykle niedługo potem jest pobudka. To stękanie podobno jest objawem trawienia, a dzieci mają z nim jeszcze problem. Ciekawe czy inne mleko by pomogło?

Fazerka, wzdryga się i wyrzuca rączki, jak usłyszy jakiś dźwięk, niekoniecznie bardzo głośny.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom

To odruch Moro ;) też się zaczęłam martwić, ze coś jest nie tak, aż mi koleżanka przypomniała, że te odruchy istnieją ;)

Do wagi sprzed ciąży został mi 1 kg :) ale nietrudno schudnąć, jak się je 3 posiłki dziennie. A brzuch to też mam taki jak Wy - taka oponka poniżej pępka ;) ale mam nadzieję, że zniknie. A ćwiczenia po cc to coś mi się kojarzy, że najwcześniej po miesiącu, ale ja bym zapytała lekarza po wizycie kontrolnej (po tych 6 tyg.). Lepiej, żeby się wszystko zagoiło ślicznie w środku.
 
Kurde to teraz nie wiem co robic bomi sie bebilon konczy,czy czekac czy zmieniac mu na inne, podobno czeste zmiany mleka takich maluszkow nie sa dobre.
 
reklama
Do góry