reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

wowww na prawdee no to dziewczyny dzieki ze mi powiedzialyscie bo ja nie wozilam nie wiedzialam, ze trzeba miec..chociaz raz pomyslalam ze lepiej miec przy sobie bo roznie bywa..ale mysle nie no po coooooo ale od dzis tzn od jutra juz bede ja miec przy sobie:)
 
reklama
dziewczyny wydaje mi sie,ze od dwoch dni czuje ruchy ale nie mam pojecia czy to sa one :( piszecie o smyraniu i przelewaniu ale ja nic takiego nie czuje. wieczorem jak sie poloze na plecach i zrelaksuje to czuje takie jakby pukanie w dole brzucha po srodku. Tak jakby pojedynczy babelek pekal. Dwa dni temu mialam okolo 5 takich babelkow a wczoraj tylko dwa. nie czuje nic w innych pozycjach jak np siedze. myslicie,ze to moze byc maluch?
 
CO WY NA TO?

Smoothie – zielona bomba witaminowa

Składniki:
2 garście świeżego szpinaku
1 gruszka
1 banan
1/2 awokado
1 kiwi
1/2 łyżeczki mielonego młodego jęczmienia
200 ml niegazowanej wody mineralnej

Przygotowanie:
Jak to w tego typu przepisach, wszystkie składniki umieść w mikserze i dokładnie zmiksuj.

Zupa ciążowa o wielu odsłonach

Składniki:
Na bulion:
1 główka czosnku
1 średni seler
5 liści laurowych
10 ziaren ziela angielskiego
1/4 małej główki kapusty
2 marchewki
1 pietruszka

Dodatki:
1 marchewka
Kilka różyczek brokułu
2 łyżki mrożonego groszku
1/2 małej cukinii
70 g filetu rybnego
Garść świeżego szpinaku
Kilkadziesiąt gramów ugotowanego i odcedzonego makaronu udon

Przygotowanie:
Seler, marchewki oraz pietruszkę obierz. Czosnek przekrój wzdłuż. Umieść wszystkie składniki w garnku i zalej je tak by zakryć zimną wodą. Dodaj ziele angielskie i liście laurowe. Nie przykrywaj. Na małym gazie doprowadź do wrzenia i gotuj przez godzinę. Marchewkę obierz i wraz z cukinią pokrój na cienkie, szerokie plastry. Rybę pokrój w kostkę 1x1 cm. Bulion przecedź. Przelej porcję do rondelka i zagotuj. Po kolei dodawaj składniki. Nie powinny być rozgotowane. Aby podkręcić smak możesz dodać odrobinę mielonego chili, sosu sojowego mielonego imbiru (nie pasuje do wszystkiego). Dodatków może być mnóstwo: pieczarki, kiełki, ziarna sezamu, tofu, mięso, krewetki, jarmuż, fasolka szparagowa, nori itd.

Dorsz zapiekany z warzywami oraz fasolą

Składniki:
2 filety z dorsza (po 120 g.)
Łyżeczka oliwy
Sól, pieprz
1 papryka
Kilka pomidorków koktajlowych
1 mała cukinia
Mała czerwona cebula
10 czarnych oliwek bez pestek
Łyżka oliwy
1 łyżka posiekanego świeżego tymianku
Przeciśnięty ząbek czosnku
200 g ugotowanej odsączonej fasoli

Przygotowanie:
Rybę nasmaruj z każdej strony oliwą, natrzyj solą oraz pieprzem. Piekarnik nagrzej do 160 stopni C. Paprykę pokrój w centymetrowe paski, pomidorki na pół, cukinie w plastry. Warzywa umieść w misce, dodaj do nich oliwki oraz pokrojoną w piórka cebulę. Dodaj do nich łyżkę oliwy, tymianek, czosnek, sól i pieprz. Całość dobrze przemieszaj. Przygotuj dwa arkusze papieru do pieczenia. Na środku każdego ułóż po kawałku ryby oraz połowę warzyw i po 100 g fasoli. Zawiń całość, jednak nie na ścisk. Tak przygotowane paczuszki piecz przez 15 minut.
 
az dzisiaj musze zobaczyc w karte:) ostatnio mialam taka sytuacje sluchajcie przypomnialo mi sie chce zaparkowac na miejscu gdzie jest zaznaczone matka w ciazy no i parkuje wysiadam i nagle podjerzdza ojciec z zona ktora jest w ciazy i mowi oszalala Pani? Ja mowie dlaczego? A on no moja zona jest w ciazy i gdzie ja mam zaparkowac..ja mowie dalej tez sa wolne miejsca dla kobiet w ciazy a on do mnie nie to Pani sobie pojedzie dalej a my chcemy tu...wiec ja spokojnie odpowiadam wiec ma Pan problem bo ja tez jestem w ciazy...a on mowi dokumenty prosze nie no wybuchlam smiechem mowie a co pan z policji a on no prosze mi udokumentowac ze jest pani w ciazy ja mowie to prosze sobie wezwac policje i policji moge pokazac moje prywatne dokumenty a nie Panu!i poszlam no ale sluchajcie szok cooooooooooooooooooooooo
Serio?? W ogóle sa takie miejsca?:D heheh I bardzo dobrze zrobiłaś. Myślał facet, że Cię wystraszy jak Ci powie proszę udokumentowc ciążę :)
 
co do zielonego jęczmienia.. próbowałam, nie da rady tego pić. Smierdzi zgniłą trawą. Nic nie jest w stanie tego zapachu przykryć. Odbijało mi się po nim jeszcze gorzej. Produkt dla zdesperowanych :)
 
Ami czasem zrobi na nocniku kupkę, ale to tak przy siku... jak idzie na drzemkę to wtedy pieluszke jej zakładam i zazwyczaj po spaniu jest i kupka...

Julita- jak ja Ci współczuję tego samopoczucia :( u mnie odpukac lepiej!

Ja dzisiaj zaliczyłam pierwsze rzyganko :oo: Wstalam rano, zjadłam banana, a po 15 min już go zwróciłam.
Mam nadzieję że to tylko jednorazowe i już czujesz się dużo lepiej :)

Co do muzyki polecam ludoviko eunaudi :)

Daria- ja tak czuję maleństo jak opisujesz... takie bąbelki :)
 
reklama
Do góry