reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

;)
 

Załączniki

  • 1454709607368.jpg
    1454709607368.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 62
reklama
Paula ;) Gratuluję Franka!!!!! Super nie dziwię się że mąż zachwycony chyba każdy mężczyzna marzy o dziedzicu. ...
nie martw się ta szyjka będzie ok;)

Marynka zazdroszczę placków tez bym zjadła ;)

Jolcia i wszystkim "typowym" mamusiom zazdroszczę takiego czasu pranie prasowanie itd tez bym tak chciała ... mega fajnie;)

Mamawiki:) Lubie wieś ;) chociaż na wsi jestem tak rzadko. ... a w jakich stronach będziesz?

Agnesdam jeśli wszytsko będzie ok to my byśmy chcieli jechać z mala na wakacje we wrześniu w drugiej połowie ale zobaczymy bo niee wiem jak to jest żyć z dzieckiem .... przynajmniej taki mamy plan ;))

Malinka suoer ze mały jest taki dzielny bardzo Wam kibicuje ;))

Jodelka witaj;)
Zielona tez bym tak chciała aby mi się nie chciało jeść. ..;) mi się niestety chce bardzo sczegolnie wszystko co słodkie ....:(
 
Cola bleeeeee, nawet jej teraz nie rusze ale mc jak najbardziej tyle, że się powstrzymuję- Max raz na miesiac.

Dziewczyny, które chcą jechać na wakacje-nim spakujecie ten pierdylion rzeczy odechce się Wam :)))

Ekhm...oprócz psa, bo nie mamy, przerabialiśmy wszystko :D

Mleko nigdy nie jest bezwartościowe! Nie wiem, kto wymyśla takie głupoty. Ja zachęcam do WYŁĄCZNEGO karmienia piersią przez pierwsze 6 miesięcy. To naprawdę świetna inwestycja w przyszłe zdrowie maluszka :) a laktacja się uspokaja, po pewnym czasie cycki nie robią się już twarde jak kamienie, dostosowują się do potrzeb. Ważne, by przetrwać początki, karmić na żądanie i nie dać sobie wmówić, że trzeba dokarmiać bo rzeczywiście taka potrzeba pojawią się naprawdę rzadko :)
 
Ja gdzieś kiedyś czytałam właśnie żeby nie dokarmiać, że nawet najmłodsze dziecko nie pozwoli się zagłodzić. Nie wiem ile w tym prawdy i jak to się ma do wzrostu czy zachowania malucha, bo to nasze pierwsze dziecko. Z taką opinią się po prostu spotkałam... może mamy z doświadczeniem.będą mogły więcej w tym temacie powiedzieć;)
 
malinka my zawsze jezdzimy na wakacje czerwiec albo wrzesien, nie lubimy upalow, Mlody szczegolnie. Kusi mnie Chorwacja w 6h jestesmy w stanie dojechac. No wyjdzie w praniu wszystko. Ja tam cycka spakuje i nosidelko i moge jechac :-p a my wszystko przerobilismy, nawet akcje z psem, ktorego nie mamy. dobral sie do miski psa u znajomych...
 
Sarka ja mam wieś na pograniczu mazowieckiego z lubelskim. W zeszłym roku rozbudowaliśmy tam stary dom i teraz mamy tam fajną przestrzeń.

Malinka u nas to było jakoś tak, odwrotnie. Jako,że ona się kilogramowa urodziła to priorytetem dla lekarzy było,żeby jak najszybciej przybierała. Więc dostawaliśmy normę tygodniową np 6× 50ml dziennie. Więc najpierw musiała wypić 50 z butli i dopiero mogłam jej dać cyca żeby dojadła. Czasami te 50 jej wystarczalo.
 
Ja mogę sporo powiedzieć bo interesowalam się mocno tematem i karmilam blisko dwa lata :) a początki miałam mega trudne ale zawzielam się i nie dokarmialam :)

Mamawiki, sytuacje z wcześniakami to oczywiście zupełnie inna para kaloszy. Taki maluszek musi najpierw nabrać masy, żeby mógł ssać efektywnie cucusia. Ja w takiej sytuacji staralabym się ściągać i dawać jak najwięcej swojego a jak się skończy dopiero mm.

Marynka, ty już doświadczona ale pierworodki to dopiero zobaczą, ile klamotow dodatkowo z dzieckiem się wozi :)
 
Przez te 3 miesiące dawałam jej butelkę ze swoim mlekiem a później przystawiałam ale ssała krótko. Niestety laktatorem chyba się nie da utrzymać laktacji :(
 
Mamawiki, mogła przyzwyczaić się, że z butelki leci łatwo a przy cycusiu jednak trzeba się napracować, żeby było mleko. Ale w takiej sytuacji nie miałaś wyjścia bo ciężko wymagać od kilogramowego wcześniaka, żeby pracował przy piersi nad wyplywem mleka. Ważne, że przez te 3 miesiące dostawała Twoje :)

A z laktatorem faktycznie ciężko na dłuższą metę. Dlatego ja tak uparłam się, żeby młodego na cycka przestawić i przestać ściągać.
 
reklama
Do góry